Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Stwierdzenie nabycia spadku po dwóch spadkodawcach19 Lutego 2005

  spadkowe po ojcu, aby można było przeprowadzić postępowanie spadkowe po matce, czy odwrotnie? W jaki sposób i w jakim terminie powinnam zawiadomić Sąd prowadzący sprawę spadku po (...)

 • Termin do zapłaty zachowku6 Grudnia 2006

  Mąż w testamencie przepisał mi mieszkanie, które wyczerpuje cały po nim spadek. Po jego śmierci zjawiła się jego córka z zagranicy, która nie utrzymywała przez lata z nim i mną żadnych (...)

 • Legitymacja procesowa ojca o ustalenie ojcostwa14 Listopada 2003

  ojcostwa. Jak ma wyglądać taki pozew? Czy powinien zostać złożony w miejscu zamieszkania właściwym dla matki i dziecka, czy też ojca? Czy władza rodzicielska przysługuje ojcu automatycznie po (...)

 • Odmowa przyjęcia zachowku25 Sierpnia 2003

  . Konsekwencją nie wystąpienia z roszczeniem o majątek jest to, że uprawniony do zachowku nie pozyska przedmiotów, ani innych wartości z majątku spadkodawcy, a po upływie okresu przedawnienia, utraci (...)

 • Darowizna mieszkania dla wnuczki a spadek14 Listopada 2008

  można, ale nie trzeba, zawrzeć w umowie darowizny. Powyższe nie dotyczy jednak Państwa córki, nie będzie ona bowiem dziedziczyła po babci. W zasadzie jedyną możliwością uniknięcia wobec (...)

 • Dziedziczenie po zmarłym mężu11 Lutego 2010

  nim, więc nastąpiło dziedziczenie majątku po ojcu na rzecz chorej żony, córki i syna. W skład majątku spadkowego dziedziczonego po ojcu wchodzi też udział w nieruchomości (...)

 • Testament bez prawa własności30 Sierpnia 2007

  współwłaścicielem (w przypadku spadkobrania po jej ojcu przez kilku spadkobierców)/właścicielem (gdy była jedyną spadkobierczynią) nieruchomości pozostałej w spadku po jej (...)

 • Wspólne mieszkanie na kredyt bez ślubu4 Maja 2009

  ewentualnym roszczeniem o zachowek ze strony spadkobierców ustawowych. Więcej na ich temat w artykule pt.: Czym jest zachowek? Przy czym należy podkreślić, iż roszczenie o zachowek (...)

 • Prawo do zachowku1 Sierpnia 2007

  , zachowek, darowizny, uprawniony do zachowku, zaliczenie darowizn, scheda spadkowa

 • Posiadanie samoistne a dziedziczenie19 Lutego 2008

  odziedziczyć? Czym jest zachowek? Zachowek - kto jest uprawniony i w jaki sposób to uprawnienie jest realizowane? Jak obliczyć wysokość zachowku? posiadanie samoistne, zależne, skład, spadek, (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • zachowek

  Mam pytanie i bardzo prosze o odpowiedz. Moj maz z pierwszego malzenstwa ma dwie corki i jest pozbawiony praw rodzicielskich . My wspolnie nie mamy potomstwa, (...)

 • ZACHOWEK PO OJCU

  PO ROZWODZIE MOI RODZICE / PRZEŻYLI Z SOBĄ PONAD 30 LAT / W 1990 ROKU O JCIEC SWOJA POŁO DZIŁKI NA BRATA W KRÓTKIM CZASIE ZROBIŁA TO POD NACISKIEM (...)

 • Wydziedziczenie

  Czy przyczyna wydziedziczenia uprawnionego do zachowku musi czy nie musi wynikać z treści testamentu? (asteria) Witam ! Mam ten sam problem. Czy wystarczy (...)

 • Zachowek p o10 latach

  Witam, chciałbym zapytać po jakim okresie można ubiegać się o zachowek po ojcu? Minęło już dokładnie 10 lat i chciałbym wiedzieć, czy jest jeszcze (...)

 • Wydziedziczenie a zachowek.

  Witam wszystkich. Chciałabym się dowiedzieć czy ja albo mój syn, możemy się ubiegać a zachowek po moim ojcu, który zmarł. Ojciec wydziedziczył (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane