Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Dział spadku i darowizna 29 Kwietnia 2008

  ;łwłasności - to od spłat i dopłat trzeba zapłacić podatek od czynności cywilnoprawnych. Prosimy także o zapoznanie się z następującymi materiałami:Sądowy dział (...)

 • Spadek9 Marca 2005

  Od wielu lat toczy się postępowanie o dział spadku. Strona przeciwna za wszelką cenę i wszelkimi możliwymi metodami chce nam odebrać to co nam się należy. Czy jest taka możliwość, (...)

 • Podatek od działu spadku15 Września 2010

  umowy o zniesienie współwłasności - w części dotyczącej spłat lub dopłat. Zatem dział spadku bez dopłat i spłat nie podlega opodatkowaniu (...)

 • Zgodny wniosek o sądowy dział spadku10 Września 2010

  , - wniosek o dział spadku, zawierający zgodny projekt działu spadku – 300 zł, - wniosek o dział spadku połączony ze zniesieniem współwłasności (...)

 • Stwierdzenie nabycia spadku i dział spadku21 Czerwca 2007

  może udzielić pełnomocnictwa radcy prawnemu lub adwokatowi, który w jej imieniu złoży wniosek o stwierdzenie nabycia spadku, a następnie o dział spadku i będzie (...)

 • Częściowy dział spadku18 Lipca 2005

  spadku nie uzyskali żadnych przedmiotów) i dopłat (tzn. kwot jakie winni otrzymać ci spadkobiercy, którzy uzyskali ze spadku przedmioty o wartości mniejszej niż ich udział (...)

 • Testament bez prawa własności30 Sierpnia 2007

  złotych pobiera się od wniosku o dział spadku połączony ze zniesieniem współwłasności, a jeżeli zawiera on zgodny projekt działu spadku i zniesienia współwłasności, (...)

 • Termin zapłaty podatku od odziedziczonego spadku19 Maja 2006

  spadku oraz umowy o zniesienie współwłasności - w części dotyczącej spłat lub dopłat. Taki sam skutek jak umowa wywołuje orzeczenie sądu. Przy umowie o zniesienie współwłasności (...)

 • Skutki działu spadku5 Kwietnia 2005

  zgody na umowny dział spadku. Ja zostałam po śmierci męża w bardzo trudnej sytuacji materialnej, mam na utrzymaniu niepełnosprawną córkę. Złożyłam wniosek do sądu o dział (...)

 • Wznowienie starej sprawy spadkowej30 Sierpnia 2007

  , bez spłaty należnej mojemu tacie. Czy jako spadkobierca strony postępowania o dział spadku mam prawo wznowić postępowanie o dział spadku i kiedy? (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • CZY JEST TO MOŻLIWE....

  Zona tak umilała mi życie że dla świetego spokoju wyprowadziłem się. Teraz jestem w trakcie sprawy rozwodowej.Czy jest możliwe aby żona mogła (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Komu z tgrzech spadkobierców przypadnie własnościowy lokal mieszkaniowy ??

  Witam, chciałbym się poradzić odnośnie prawa spadkowego. Jak to jest dokładnie z podziałem mieszkania własnościowego ? Dziadek zmarł ale nie pozostawił (...)

 • współwłasność...

  Współwłasność Bracia Zenon K. i Piotr K. są współwłaścicielami nieruchomości budynkowej (po ½ części). Od kilku lat z budynku korzysta (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane