Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zameldowanie a wysłanie listu poleconego5 Listopada 2001

  taki list przyjęty do przewozu i doręczenia za potwierdzeniem nadania, wyodrębniony w przewozie i doręczony za pokwitowaniem odbioru. Osoba nadawcy listu poleconego otrzymuje pisemne (...)

 • Doręczenie oświadczenia osobie prawnej1 Sierpnia 2006

  stało się możliwe, np. poprzez dostarczenie do siedziby przedsiębiorstwa listu poleconego i pozostawienie awizo w razie braku osoby uprawnionej do odbioru listów z ramienia (...)

 • Kara umowna, odstąpienie, wykonanie zastępcze27 Marca 2008

  odstąpienia są następujące. Powinien Pan wyznaczyć wykonawcy odpowiedni dodatkowy termin do wykonania z zagrożeniem, iż w razie bezskutecznego upływu wyznaczonego terminu będzie Pan uprawniony do

 • Eksmisja najemcy11 Kwietnia 2007

  zwrot listu poleconego wysłanego na adres wynajmowanego lokalu-punktu sprzedaży pieczywa (adnotacja "zwrot") a po kolejnym tygodniu zwrot drugiego listu poleconego wysłanego równolegle (...)

 • Nieodebranie wezwania zapłaty zaległości a najem2 Listopada 2010

  poleconego, wezwać go do uiszczenia zaległości w terminie do 6 grudnia (1 miesięcznym).Co się wydarzy, jeśli Najemca nie odbierze listu poleconego z wezwaniem? Czy mam obowiązek (...)

 • Ustalenie w umowie adresu do doręczeń2 Października 2003

  - listu poleconego, który do mnie nie dotrze w ogóle (ponieważ zaginął) będzie miało, w świetle powyższego zapisu, taki sam skutek jakbym pismo polecone odebrał potwierdzając ten (...)

 • Doręczenie wezwania o zapłatę listem poleconym4 Sierpnia 2006

  pełnomocnictwa tym osobom do odbioru korespondencji, listonosz pewnie nawet takowego nie zażądał. Zgodnie z art. 61 § 1 kodeksu cywilnego oświadczenie, jakim jest wezwanie do dłużnika (...)

 • sposób doręczenia wypowiedzenia umowy najmu23 Sierpnia 2009

  Wynajmujący nie płaci za wynajem mieszkania. Nie odbiera telefonów oraz nie otwiera domofonu i drzwi do mieszkania. Czy umowę najmu mieszkania można wypowiedzieć poprzez wysłanie listu poleconego (...)

 • Niewypłacalny najemca16 Marca 2007

  zwrot listu poleconego wysłanego na adres wynajmowanego lokalu-punktu sprzedaży pieczywa. Drugi list polecony wysłany równolegle na adres siedziby firmy nie wrócił do mnie- jak zakładam (...)

 • Doręczanie wezwań przez komornika26 Kwietnia 2007

  określony w art. 131-147 kpc. Jednak pisma sadowe można doręczać nie tylko przez pocztę. Może tego dokonywać komornik osobiście. W takim przypadku nie stosuje się listu poleconego za potwierdzeniem (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane