Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Świadczenie pracy i urlop na okresie wypowiedzenia3 Listopada 2005

  czasie nie wykonywać pracy. Może się to wiązać np. z przestojem w pracy. Przepisy chronią pracownika w ten sposób, iż za czas gotowości do pracy przysługuje wynagrodzenia. (...)

 • Uchybienia w oddelegowaniu do innej pracy15 Stycznia 2007

  wypadku świadczyć z pracy i wnieść pozew do sądu. Warto też o tym stanie rzeczy powiadomić Państwową Inspekcję Pracy. rodzaj pracy, zmiana warunków, oddelegowanie, (...)

 • Zwolnienie lekarskie w czasie wypowiedzenia20 Listopada 2008

  odwołać do sądu pracy od wypowiedzenia umowy o pracę i w takiej sytuacji pracodawca będzie musiał udowodnić, że pracownik przybył do pracy w celu świadczenia pracy, (...)

 • Powództwo o zapłatę wynagrodzenia9 Stycznia 2008

  ustawy o kosztach w sprawach cywilnych, w sprawach z zakresu prawa pracy pobiera się opłatę podstawową w kwocie 30 złotych wyłącznie od apelacji, zażalenia, skargi kasacyjnej i skargi (...)

 • Naruszenia praw pracowniczych przez pracodawcę11 Kwietnia 2005

  pracownika z treścią regulaminu pracy przed rozpoczęciem przez niego pracy. Niezapoznanie pracownika z treścią regulaminu pracy przy przyjmowaniu do pracy powoduje, (...)

 • Naruszenie praw pracownika27 Kwietnia 2005

  dokonania przestępstwa. Dla informacji podam również, że sprawą zajmuje się Państwowa Inspekcja Pracy. Złożony został pozew do sądu o bezzasadne wypowiedzenie umowy (...)

 • Wypowiedzenie zmieniające19 Listopada 2008

  stosunku pracy, z chwilą upływu tego terminu stosunek pracy ulegnie rozwiązaniu. Jeśli sąd uzna, że wypowiedzenie warunków pracy i płacy było niezgodne z prawem, (...)

 • Postępowanie przed sądem pracy9 Stycznia 2007

  ocenić zatem należy w tym kontekście za nieprawidłowe. Odnosząc się zaś do kwestii proceduralnych, pracodawca może złożyć do sądu wniosek o przedłużenie terminu do złożenia (...)

 • Zwolnienie lekarskie a urlop bezpłatny25 Września 2007

  każdy dzień niezdolności do pracy – nie wyłączający dni wolnych od pracy. Urlop bezpłatny (w przeciwieństwie do urlopu wypoczynkowego) nie ulega automatycznie jakimkolwiek (...)

 • Odszkodowanie za rozwiązanie umowy o pracę1 Grudnia 2003

  podstawie art. 52 § 1 pkt 1 kodeksu pracy. W takiej sytuacji pracownikowi, z którym rozwiązano umowę o pracę bez wypowiedzenia z naruszeniem przepisów o rozwiązywaniu umów (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane