Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Uchybienia w oddelegowaniu do innej pracy15 Stycznia 2007

  wypadku świadczyć z pracy i wnieść pozew do sądu. Warto też o tym stanie rzeczy powiadomić Państwową Inspekcję Pracy. rodzaj pracy, zmiana warunków, oddelegowanie, (...)

 • Zwolnienie lekarskie w czasie wypowiedzenia20 Listopada 2008

  odwołać do sądu pracy od wypowiedzenia umowy o pracę i w takiej sytuacji pracodawca będzie musiał udowodnić, że pracownik przybył do pracy w celu świadczenia pracy, (...)

 • Powództwo o zapłatę wynagrodzenia9 Stycznia 2008

  ustawy o kosztach w sprawach cywilnych, w sprawach z zakresu prawa pracy pobiera się opłatę podstawową w kwocie 30 złotych wyłącznie od apelacji, zażalenia, skargi kasacyjnej i skargi (...)

 • Naruszenia praw pracowniczych przez pracodawcę11 Kwietnia 2005

  pracownika z treścią regulaminu pracy przed rozpoczęciem przez niego pracy. Niezapoznanie pracownika z treścią regulaminu pracy przy przyjmowaniu do pracy powoduje, (...)

 • Wypowiedzenie zmieniające19 Listopada 2008

  stosunku pracy, z chwilą upływu tego terminu stosunek pracy ulegnie rozwiązaniu. Jeśli sąd uzna, że wypowiedzenie warunków pracy i płacy było niezgodne z prawem, (...)

 • Zwolnienie lekarskie a urlop bezpłatny25 Września 2007

  każdy dzień niezdolności do pracy – nie wyłączający dni wolnych od pracy. Urlop bezpłatny (w przeciwieństwie do urlopu wypoczynkowego) nie ulega automatycznie jakimkolwiek (...)

 • Kontrola wykorzystywania zwolnienia lekarskiego30 Listopada 2006

  " nieobecności (koneksje rodzinne w służbie zdrowia). Nie istnieją również przesłanki do rozwiązania z pracownicą umowy o pracę bez wypowiedzenia. Opcja porozumienia stron nie jest (...)

 • Okresy składkowe w ubezpieczeniu emerytalnym29 Grudnia 2011

  senatora w Państwie Polskim;   8)   internowania na podstawie art. 42 dekretu z dnia 12 grudnia 1981 r. o stanie wojennym (Dz. U. Nr 29, poz. 154, z 1982 r. Nr (...)

 • Przywrócenie do pracy a zapłata wynagrodzenia2 Marca 2006

  Pracodawca zwolnił znajomą z pracy dyscyplinarnie. Prawdziwym powodem było jednak to, że znajoma jest w ciąży. Po dwóch miesiącach znajoma wygrała spór z pracodawcą o przywrócenie (...)

 • Zwolnienie z obowiązku świadczenia pracy14 Grudnia 2004

  trwania wypowiedzenia można wręczyć pismo informujące o "zwolnieniu z obowiązku świadczenia pracy"? Na wstępie należy zaznaczyć, że stosunek pracy wygasa z upływem (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane