Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zmiana przeznaczenie gruntów leśnych29 Czerwca 2004

  cele budownictwa mieszkaniowego do 0,05 ha w przypadku budynku jednorodzinnego. Zgoda wojewody na zmianę przeznaczenia gruntów leśnych na nieleśne, jak również decyzja starosty o wyłączeniu (...)

 • Warunki zabudowy siedliskowej29 Listopada 2004

  zmianę przeznaczenia gruntu rolnego na cele nierolnicze, wówczas wydaje się, że decyzja o warunkach zabudowy powinna zostać Panu wydana. Rozważyć należy również, czy (...)

 • Działka budowlana5 Października 2010

  działki z produkcji rolnej można składać wniosek o pozwolenie na budowę. przekształcenie nieruchomości, zmiana przeznaczenia nieruchomości, grunty rolny, działka budowlana

 • Zmiana przeznaczenia gruntu rolnego28 Marca 2012

  leśnych: Art.7.1.Przeznaczenia gruntów rolnych i leśnych na cele nierolnicze i nieleśne, wymagającego zgody, o której mowa w ust. 2, dokonuje się w miejscowym planie zagospodarowania

 • Zmiana klasyfikacji gruntów z budowlanych na rolne12 Kwietnia 2006

  gruntu z rolnego na cele nie rolne, to decyzja o wzzt powinna zostać wydana. Od decyzji odmawiającej wydania decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu służy odwołanie (...)

 • Wykup gruntu pod drogę a umowa przedwstępna8 Czerwca 2007

  zapłaciliście Państwo za nieruchomość. Jeśli o tym fakcie Państwo wiedzieliście, to zakup definitywny w celu odsprzedaży po wyższej cenie gruntu rolnego może być kwestionowany przez (...)

 • Przekształcenie ziemi rolnej na budowlaną21 Lipca 2005

  wnioskiem o wyłączenie gruntu z produkcji rolnej do starosty. Jeżeli właściciel ma zamiar wystąpić z wnioskiem o wydanie pozwolenia na budowę, należy pamiętać, iż decyzja o (...)

 • Zakup gospodarstwa rolnego5 Kwietnia 2005

  rozumieniu przepisów o gospodarce nieruchomościami; rolnik w rozumieniu przepisów o ubezpieczeniu społecznym rolników zamierzający powiększyć gospodarstwo do powierzchni nie przekraczającej (...)

 • Minimalna powierzchnia działki rolnej po podziale13 Lipca 2005

  warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu. Artykuł 7 ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych stanowi, że przeznaczenia gruntów rolnych i leśnych na cele nierolnicze i nieleśne, wymagającego (...)

 • Zmiana stawki procentowej użytkowania wieczystego12 Stycznia 2009

  składającego wniosek, posiadanego wcześniej przez spółdzielnię mieszkaniową prawa użytkowania wieczystego gruntu. Gmina, która jest właścicielem gruntu, i która wcześniej oddała (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • CZY JEST TO MOŻLIWE....

  Zona tak umilała mi życie że dla świetego spokoju wyprowadziłem się. Teraz jestem w trakcie sprawy rozwodowej.Czy jest możliwe aby żona mogła (...)

 • Zasiedzenie

  Na zasadzie umowy ustnej (w zamian za pralkę, lodówkę itp. w latach 82 ) przez 18 lat uzytkujemy wjazd, gdzie 3/4 ziemi i jest wlasnością sąsiada. (...)

 • Czynsz w spółdzielni

  Kupililiśmy z żoną mieszkanie własnościowe od osoby prywatnej na rynku wtórnym (zarządzane przez spółdzielnię). W rachunku jaki wystawia nam (...)

 • Przekształcenie mieszkania spółdzieczego na własnościowe

  W 1999 r. przekształciłam mieszkanie spółdzielcze na własnościowe, podpisując jedynie umowę ze spółdzielnią mieszkaniową i wpłacając oczywiście (...)

 • Działka rolna

  Mam problem z przeksztalceniem dzialki rolnej na budowlaną.Złozyłam do wójta wniosek o warunki zabudowy i odrzucił mi ,powołując się na to iż (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane