Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Wniosek o przesunięcie terminu rozprawy18 Lutego 2005

  powiadomiony o wezwaniu do sądu na sprawę. Czy może złożyć pismo z prośbą o przesunięcie terminu rozprawy do czasu jego powrotu? Gdzie kierować pismo do prokuratury (...)

 • Dobrowolne poddanie się karze18 Października 2006

  o przesunięcie terminu rozprawy, gdyż istnieje konieczność przeprowadzenia dowodu z opinii biegłego, można natomiast wnioskować (wszystko to pod warunkiem, że jest się oskarżycielem (...)

 • Sposób liczenia terminu na odpowiedź na pozew13 Lutego 2006

  - wszystko związane ze sprawą rozwodową) chciałbym poprosić sąd o przesunięcie terminu rozprawy. Czy od poinformowania mnie do rozprawy musi upłynąć jakiś minimalny (...)

 • Czy kara pieniężna za jazdę bez biletu przedawnia się?10 Kwietnia 2015

  procesowych. O wymogach szczególnych dla rzeczonego wniosku stanowi przepis następny: Art. 169. § 1. Pismo z wnioskiem o przywrócenie terminu wnosi się do sądu, w którym (...)

 • Rozprawa przed sądem bez powiadomienia powoda6 Sierpnia 2010

  przypadającym w terminie rozprawy/ mogę prosić sąd o przesunięcie terminu rozprawy na okres /czas/ gdy będę się czuł lepiej? i w jaki sposób mogę to uczynić? W pierwszej (...)

 • Kiedy składać wniosek o przywrócenie terminu 25 Marca 2008

  odrzucone wskutek uchybienia terminu? Czy taki wniosek o ewentualne przywrócenie terminu ma jakikolwiek sens prawny, jeżeli nie wiemy, czy faktycznie doszło do uchybienia? Jednym (...)

 • Inicjatywa dowodowa w postępowaniu cywilnym27 Czerwca 2006

  świadom, przeciąga postępowanie wnioskując o przesunięcie terminu rozprawy z uwagi na oczekiwanie na wyciągi bankowe. Wysłałem do sądu wydruk wyciągu z mojego konta, lecz sąd (...)

 • Przesunięcie ogłoszenia wyroku12 Lipca 2002

  ogłoszenia wyroku i ogłosić to postanowienie niezwłocznie po zamknięciu rozprawy. Z ważnych powodów możliwe jest dalsze przesunięcie terminu ogłoszenia wyroku, jednakże zawiadomienie (...)

 • Przesunięcie terminu leczenia sanatoryjnego.24 Lipca 2015

  ; o przesunięcie terminu leczenia uzdrowiskowego  W związku z otrzymanym skierowaniem z dnia [data, sygnatura] do leczenia uzdrowiskowego w [nazwa uzdrowiskowego] w dniu [data], zwracam (...)

 • Przesłanki odroczenia rozprawy na wniosek5 Marca 2008

  pismem o zmianę terminu rozprawy - uzasadniając to nie skompletowaniem przez sąd dokumentów w pozwie? Jak ewentualnie sformułować wniosek słownie w tego typu sprawie? Zgodnie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Postępowanie dyscyplinarne

  Jestem studentem i właśnie miałem bronić swoją pracę dypl., tylko problem w tym, że uczelnia zarzuca mi plagiat i z tego tytułu wszczęła przeciwko (...)

 • ILE TRWA ROZWÓD ???

  Bardzo proszę, powiedzcie mi ile czasu trwa rozwód, jeśli zarówno ja jak i mój mąż jestesmy zgodni co do rozwodu i nie mamy dzieci.. Z góry dziękuje.. (Stella) (...)

 • Wycofanie się z rozwodu

  Zlożyłam pozew o rozwod. Jednak postanowiliśmy z mężem jeszcze spróbować raz. Czy muszę składać jakieś wnioski aby wycofać pozew? Nie wpłacalam (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • alimenty

  alimenty na zone Alimenty na żone płaci się tylko 5 lat jeżeli z twojej winy zostało przez sąd uznane rozpad małżeństwa lub jeżeli żona jet (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane