Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Odebranie paszportu w innym województwie12 Sierpnia 2008

  paszportowego. W związku z powyższym, w opisanej sytuacji nie ma możliwości odebrania paszportu w innym urzędzie niż ten do którego został złożony wniosek (...)

 • Wymiana paszportu2 Sierpnia 2007

  zameldowanie się w miejscu pobytu stałego lub czasowego. Na tej podstawie organy administracji państwowej ustalają swoją właściwość. We wspomnianej ustawie nie sprecyzowano dokładnie faktu (...)

 • Wyjazd z wnuczkiem za granicę19 Czerwca 2006

  wnuczkiem niezbędne jest wyrobienie mu paszportu. Być może dziecko zostało wpisane do paszportu rodziców, ale skoro wyjechali, to konieczne jest wyrobienie dziecku osobnego dokumentu. (...)

 • Zameldowanie czasowe a prawa do lokalu18 Lipca 2011

  ), zgodnie z którym zameldowanie w lokalu służy wyłącznie celom ewidencyjnym i ma na celu potwierdzenie faktu pobytu w tym lokalu.   Znalazło to potwierdzenie w wielu (...)

 • Zarejestrowanie bezrobotnego w urzędzie pracy7 Października 2003

  Czy można zarejestrować się w urzędzie pracy w miejscu czasowego zameldowania? Co jeśli jest się zarejestrowanym w UP w miejscu stałego zameldowania, a zmienia się zameldowanie (...)

 • Ponowne zameldowanie na pobyt czasowy30 Kwietnia 2007

  przedłuża? Na jaki okres? Pobytem czasowym jest przebywanie bez zamiaru zmiany miejsca pobytu stałego w innej miejscowości pod oznaczonym adresem lub w tej samej miejscowości, lecz pod (...)

 • Pouczenie o sposobie wniesienia odwołania11 Czerwca 2002

  apelacji. Został wskazany Sąd Okręgowy w innym mieście i innym województwie, niż toczyło się postępowanie. Apelacja uczestników wniesiona w terminie została (...)

 • Ubezpieczenie pracownika oddelegowanego17 Grudnia 2004

  , aby został wydany w trakcie tego okresu lub nawet po jego upływie z mocą wsteczną). W przypadku, gdy nie został spełniony którykolwiek z podanych wyżej warunków i w rezultacie nie (...)

 • Wymeldowanie lokatorów jako nowy właściciel26 Stycznia 2009

  powodu, że nastąpiło zbycie lokalu (jedynie jeżeli lokal nie został objęty to kwestia wypowiedzenia jest sporna w doktrynie - jak wynika jednak z opisu sytuacji, w Pana przypadku nie mamy do (...)

 • Zgoda na zagraniczny wyjazd dziecka24 Czerwca 2003

  dziecko bedzie daleko od ojca oraz w innym kraju). W związku z tym, bardzo pomocne w analizowanej sprawie byłoby wyrażenie przez ojca dziecka zgody na wyjazd, gdyż w pytaniu (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

  Jestem 24 letnim ojcem. 2 lata temu zona powiedziala, ze nie chce ze mna byc dluzej i kazala mi wyprowadzic sie z domu. Zabralem swoje zeczy i wyszedlem. (...)

 • Paszport dla dziecka gdy nie ma zgody ojca

  Jestem po rozwodzie, córka jest przy mnie, nie ma kontaktów z ojcem, ale ojciec nie chce wyrazić zgody na wydanie dziecku paszportu. W jakiej formie (...)

 • Malzenstwo z cudzoziemcem

  1. Chce zawarzec zwiazek malzenski z cudzoziemcem (Wlochem), jakie prawo bedzie w tym przypadku obowiazujace, polskie czy wloskie? 2. Czy zalezy to od (...)

 • Prawo rodzicielskie

  Chce pozbawic ojca mojego 6 letniego dziecka wladzy rodzicielskiej, nie widuje sie on z corka od 3 lat i sie nia nie interesuje, jak sprawic by sad przyznal (...)

 • Wyjazd z dzieckiem za granicę

  Czy po wejściu do unii, muszę mieć zgodę ojca mojego dziecka na wyjazd z dzieckiem za granicę. Nie jestem z nim w związku małżeńskim, a niedługo (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane