Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Wypłata odszkodowania a koszty uzyskania przychodu7 Czerwca 2006

  uznał, że podatnik wykazał związek poniesionego wydatku z przychodem, dokumentując go wyliczeniem kwot, o jakie zwiększyły się obroty z najmu (wyrok NSA z 27 stycznia 2003 r., (...)

 • Określenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego19 Stycznia 2007

  ; w województwie opolskim - Naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego w Opolu; w województwie podkarpackim - Naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego w Rzeszowie; w województwie podlaskim (...)

 • Mandat w postępowaniu karnym skarbowym31 Lipca 2005

  wykroczenia skarbowego zgody na przyjęcie mandatu. Organ, wymierzając karę grzywny w drodze mandatu karnego, obowiązany jest określić wykroczenie skarbowe zarzucane sprawcy oraz pouczyć go o (...)

 • Warunkowe zwolnienie a łączenie wyroków24 Listopada 2010

  okresie odbywania kary, jak również informacji o warunkach rodzinnych, majątkowych i co do stanu zdrowia skazanego oraz danych o odbyciu kary z poszczególnych (...)

 • Naruszenie obowiązku meldunkowego11 Lutego 2003

  wniosku o ukaranie wniosek o skazanie obwinionego za zarzucany mu czyn bez przeprowadzania rozprawy i wymierzenie mu określonej kary lub środka karnego albo odstąpienie od (...)

 • Odpowiedzialność karna skarbowa21 Kwietnia 2006

  zapłacenie grzywny. W przyszłym tygodniu musze dostarczyć do urzędu skarbowego potwierdzenie zapłaty tej grzywny i sprawa będzie skierowana do sądu z oświadczeniem o dobrowolnym (...)

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej? 23 Kwietnia 2015

  tych praw powstaje prawo do zaspokojenia z ceny nabycia z pierwszeństwem przewidzianym w przepisach o podziale ceny uzyskanej z egzekucji. § 2. Pozostają w mocy bez potrącenia (...)

 • Wypłacenie przez bank środków z konta zmarłego10 Listopada 2006

  śmierci może nastąpić tylko za pisemną zgodą naczelnika urzędu skarbowego. Nie wymaga natomiast zgody naczelnika urzędu skarbowego wypłata należności przypadających (...)

 • Dochody nierezydenta z nieruchomości w Polsce24 Maja 2006

  Skarbowego w Bydgoszczy; w województwie lubelskim - Naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego w Lublinie; w województwie lubuskim - Naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego w (...)

 • Potwierdzenie nadania numeru NIP26 Stycznia 2006

  skierować do urzędu? Zgodnie z art. 13 ust. 4 ustawy o zasadach ewidencji i identyfikacji podatników i płatników, na wniosek podatnika naczelnik urzędu skarbowego, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • mąż chce mi odebrac dziecko!!!!

  Zlozylam pozew o przyznanie wladzy rodzcielskiej.w tym momencie maz przetrzymuje dziecko[3-letnia coreczke]u siebie w domu,nie pozwalajac mi na swobodne (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane