Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zawieszenie postępowania na wniosek obu stron2 Grudnia 2004

  biegną dalej dopiero z chwilą podjęcia postępowania. Zatem nie ma przeszkód, abyście Państwo jako strony postępowania złożyli wniosek zgodny o zawieszenie postępowania o unieważnienie (...)

 • Odwieszenie sądowego postępowania o zapłatę10 Sierpnia 2009

  wniosku o ustanowienie dla strony pozwanej kuratora procesowego wyłącza dopuszczalność umorzenia zawieszonego postępowania".   zawieszenie postępowania, podjęcie zawieszonego (...)

 • Nadzór sądu nad wykonywaniem opieki20 Stycznia 2005

  ;   Sąd opiekuńczy jako organ nadzoru decyduje o tym, czy zwolnić opiekuna lub kuratora ze sprawowania ich funkcji. Może zwolnić go na jego wniosek, jeśli uzna, że są (...)

 • Egzekucja przeciwko spółce z o.o. a śmierć prezesa25 Marca 2008

  powołanego do jej reprezentowania, sąd na wniosek strony przeciwnej ustanowi kuratora, jeżeli strona ta podejmuje przeciwko drugiej stronie czynność procesową nie cierpiącą zwłoki. Postanowienie (...)

 • Nadzór kuratora28 Czerwca 2007

  kuratora. Od kiedy można oczekiwać tego nadzoru kuratora? Czy dopiero po dacie uprawomocnienia się postanowienia? W jaki sposób można zmobilizować kuratora, aby faktycznie pełnił (...)

 • Strona nieznana z miejsca zamieszkania 13 Listopada 2008

  tak twierdzi). Proponują nam zawieszenie postępowania o wydanie pozwolenia na budowę (najlepiej na nasz wniosek!) w związku z niemożnością ustalenia niezbędnych adresów. Nie potrafią (...)

 • Nieznany adres pozwanego14 Stycznia 2009

  § 1 pkt 5 i 6 kpc, jeżeli wniosek o podjęcie postępowania nie został zgłoszony w ciągu roku od daty postanowienia o zawieszeniu. Jak więc wynika z powyższego, jeżeli sąd nie (...)

 • Reprezentacja sp. z o. o. w postępowaniu sądowym26 Czerwca 2007

  procesu. Czy pozwany może jeszcze (na tym etapie lub w ogóle co do zasady) podważyć brak zarządu w sp. z o. o., jako powód przerwania lub odroczenia sprawy do czasu np. powołania kuratora (...)

 • Czas na prowadzwenie postępowania egzekucyjnego19 Marca 2009

  wierzyciela i dłużnika. Nie dotyczy to wypadku, gdy istnieje wykonalne orzeczenie uzasadniające zawieszenie postępowania lub prawomocne orzeczenie uzasadniające umorzenie postępowania albo gdy zawieszenie (...)

 • Opłata stosunkowa z tytułu bezskutecznej egzekucji15 Lutego 2005

  czynności albo wykonania czynności, której nie może wykonać inna osoba. Jeżeli spadkobiercy nie będą znani lub nie obejmą spadku i nie będzie przy tym kuratora spadku, wierzyciel powinien złożyć (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • - Kupię Tuska i zrobię z niego niewolnika.

  W CZYM http://niepoprawni.pl/grafika/po-w-tle-pzprjpg http://www.google.pl/imgres?q=PIS&hl=pl&sa=G&biw=1015&bih=563&gbv=2&tbm=isch&tbnid=ebCyCVwtacX_UM:&imgrefurl=http://www.marki.net.pl/o-partii-pis-7655&docid=4_BGMCX9sgozNM&w=1670&h=1670&ei=ZsptTqm3Gofvsgbtpum8BA&zoom=1&iact=rc&dur=0&page=1&tbnh=134&tbnw=134&start=0&ndsp=16&ved=1t:429,r:2,s:0&tx=82&ty=59 (...)

 • odwieszony wyrok

  oczymalem dwa wyroki po 1roku w zawieszeniu na 4 l i kuratoa spolecznego ,nie lwkcewazylem warunkow warunkowego zawieszenia wyroku ale nie mialem pracy (...)

 • jak napisac wniosek o zwiększenie nadzoru kuratorskiego?

  Mój mąż ma nadzór kuratora, po tym jak otrzymał wyrok w zawieszeniu za prowadzenie samochodu pod wplywem alkoholu. Nadzór jest przydzielony co pół (...)

 • Możliwość uzyskania paszportu dla dziecka bez wyrażonej zgody ojca

  Ojciec dziecka od lat unika z nim kontaktów. Nie jest znany adres jego zamieszkania ( brak zameldowania potwierdzony przez CBA) oficjalnie nigdzie nie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane