Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zawieszenie postępowania na wniosek obu stron2 Grudnia 2004

  biegną dalej dopiero z chwilą podjęcia postępowania. Zatem nie ma przeszkód, abyście Państwo jako strony postępowania złożyli wniosek zgodny o zawieszenie postępowania o unieważnienie (...)

 • Odwieszenie sądowego postępowania o zapłatę10 Sierpnia 2009

  wniosku o ustanowienie dla strony pozwanej kuratora procesowego wyłącza dopuszczalność umorzenia zawieszonego postępowania".   zawieszenie postępowania, podjęcie zawieszonego (...)

 • Nadzór sądu nad wykonywaniem opieki20 Stycznia 2005

  ;   Sąd opiekuńczy jako organ nadzoru decyduje o tym, czy zwolnić opiekuna lub kuratora ze sprawowania ich funkcji. Może zwolnić go na jego wniosek, jeśli uzna, że są (...)

 • Egzekucja przeciwko spółce z o.o. a śmierć prezesa25 Marca 2008

  powołanego do jej reprezentowania, sąd na wniosek strony przeciwnej ustanowi kuratora, jeżeli strona ta podejmuje przeciwko drugiej stronie czynność procesową nie cierpiącą zwłoki. Postanowienie (...)

 • Nadzór kuratora28 Czerwca 2007

  kuratora. Od kiedy można oczekiwać tego nadzoru kuratora? Czy dopiero po dacie uprawomocnienia się postanowienia? W jaki sposób można zmobilizować kuratora, aby faktycznie pełnił (...)

 • Strona nieznana z miejsca zamieszkania 13 Listopada 2008

  tak twierdzi). Proponują nam zawieszenie postępowania o wydanie pozwolenia na budowę (najlepiej na nasz wniosek!) w związku z niemożnością ustalenia niezbędnych adresów. Nie potrafią (...)

 • Nieznany adres pozwanego14 Stycznia 2009

  § 1 pkt 5 i 6 kpc, jeżeli wniosek o podjęcie postępowania nie został zgłoszony w ciągu roku od daty postanowienia o zawieszeniu. Jak więc wynika z powyższego, jeżeli sąd nie (...)

 • Reprezentacja sp. z o. o. w postępowaniu sądowym26 Czerwca 2007

  procesu. Czy pozwany może jeszcze (na tym etapie lub w ogóle co do zasady) podważyć brak zarządu w sp. z o. o., jako powód przerwania lub odroczenia sprawy do czasu np. powołania kuratora (...)

 • Czas na prowadzwenie postępowania egzekucyjnego19 Marca 2009

  wierzyciela i dłużnika. Nie dotyczy to wypadku, gdy istnieje wykonalne orzeczenie uzasadniające zawieszenie postępowania lub prawomocne orzeczenie uzasadniające umorzenie postępowania albo gdy zawieszenie (...)

 • Prawo posiadacza do dysponowania nieruchomością29 Czerwca 2007

  budowlany nie nadaje się do remontu, odbudowy lub wykończenia, właściwy organ nadzoru budowlanego (powiatowy lub wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego) wydaje decyzję nakazującą właścicielowi (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • - Kupię Tuska i zrobię z niego niewolnika.

  W CZYM http://niepoprawni.pl/grafika/po-w-tle-pzprjpg http://www.google.pl/imgres?q=PIS&hl=pl&sa=G&biw=1015&bih=563&gbv=2&tbm=isch&tbnid=ebCyCVwtacX_UM:&imgrefurl=http://www.marki.net.pl/o-partii-pis-7655&docid=4_BGMCX9sgozNM&w=1670&h=1670&ei=ZsptTqm3Gofvsgbtpum8BA&zoom=1&iact=rc&dur=0&page=1&tbnh=134&tbnw=134&start=0&ndsp=16&ved=1t:429,r:2,s:0&tx=82&ty=59 (...)

 • odwieszony wyrok

  oczymalem dwa wyroki po 1roku w zawieszeniu na 4 l i kuratoa spolecznego ,nie lwkcewazylem warunkow warunkowego zawieszenia wyroku ale nie mialem pracy (...)

 • jak napisac wniosek o zwiększenie nadzoru kuratorskiego?

  Mój mąż ma nadzór kuratora, po tym jak otrzymał wyrok w zawieszeniu za prowadzenie samochodu pod wplywem alkoholu. Nadzór jest przydzielony co pół (...)

 • Możliwość uzyskania paszportu dla dziecka bez wyrażonej zgody ojca

  Ojciec dziecka od lat unika z nim kontaktów. Nie jest znany adres jego zamieszkania ( brak zameldowania potwierdzony przez CBA) oficjalnie nigdzie nie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane