Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej jednego z małżonków1 Sierpnia 2012

  dziecka od osoby obcej (np. kobiety, która błędnie uważa, że jest naturalną matką dziecka) oraz na odebranie dziecka od osoby bliskiej, czyli rodzica niewykonującego pieczy (...)

 • Kontakty z wnuczką23 Maja 2007

  i czy od razu można o to poprosić? Czy mogę od razu wnioskować o postępowanie procesowe, o ile punkt 1 jest niemożliwy? Jak ma wyglądać wniosek do sądu rodzinnego i jakie mam (...)

 • Zmniejszenie alimentów i utrudnianie kontaktów4 Maja 2007

  sposób? Ponadto, z uwagi na trudności, które robi mi żona przy widywaniu się z dzieckiem, chcę złożyć wniosek o obecność kuratora przy zabieraniu dziecka. Czy muszę za tego kuratora (...)

 • Odebranie władzy rodzicielskiej8 Grudnia 2004

  niego pismo w tej sprawie z zawiadomieniem o konieczności jego interwencji. Piszę Pan o konkubinacie, dlatego chcemy zwrócić uwagę, iż nie zachodzi domniemanie, iż to Pan jest ojcem dziecka. (...)

 • Odebranie dziecka od osób nieuprawnionych14 Lutego 2012

  W jakich przypadkach rodzice mogą wystąpić do sądu z wnioskiem o odebranie dziecka od osoby nieuprawnionej? Przebywanie dziecka w miejscu nie będącym jego miejscem zamieszkania (...)

 • Przeszukanie mieszkania przez komornika28 Maja 2010

  wierzytelności pracowników dłużnika lub świadczeniodawców, o których mowa w ustawie o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Szereg (...)

 • Odebranie dziecka uprowadzonego za granicę6 Stycznia 2009

  ;cić się do władz polskich o wydanie stosownego orzeczenia nakazującego wydanie dziecka z uwagi na przetrzymanie dziecka w Polsce przez matkę. Trzeba jednak zwrócić uwagę na fakt, (...)

 • Zwrot kosztów w przypadku zastępstwa procesowego18 Sierpnia 2008

  ). Rozumiemy jednak, iż ustanawia Pan pełnomocnika w tym właśnie celu, by tych podróży uniknąć. Wniosek o zwrot kosztów według norm przepisanych powoduje, iż sąd zwraca te koszty, (...)

 • Wyjazd z dzieckiem za granicę bez zgody byłego współmałżonka8 Sierpnia 2011

  wspólnie. O sprawach życia codziennego (czyli nie dotyczących istotnych spraw dziecka) każde z rodziców może decydować samodzielnie nie pytając o zgodę drugiego rodzica. (...)

 • Pozbawienie i ograniczenie władzy rodzicielskiej10 Listopada 2009

  najprawdopodobniej powierzona ojcu dziecka lub innemu członkowi najbliższej rodziny dziewczynki. Dom dziecka jest ostatecznością. Sprawowanie władzy rodzicielskiej polega bowiem na trosce o (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

  Jestem 24 letnim ojcem. 2 lata temu zona powiedziala, ze nie chce ze mna byc dluzej i kazala mi wyprowadzic sie z domu. Zabralem swoje zeczy i wyszedlem. (...)

 • Prawo rodzicielskie

  Chce pozbawic ojca mojego 6 letniego dziecka wladzy rodzicielskiej, nie widuje sie on z corka od 3 lat i sie nia nie interesuje, jak sprawic by sad przyznal (...)

 • Widzenia

  Witam Mam pytanie: jak wygląda widzenie po ogłoszeniu wyroku? Teraz przed skazaniem odwiedzam męża raz w tygodniu godzinę, czasem udaje mi się przedłużyć (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane