Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Opłata skarbowa od pełnomocnictwa8 Marca 2010

  odwołanie do SKO. Czy opłata skarbowa od pełnomocnictwa podlega zwrotowi? Żadne przepisy nie regulują problemu przedstawionego w stanie faktycznym. Co do zasady, zgodnie z art. 9 ustawy (...)

 • Opłata skarbowa od weksla wystawionego w 2006 r.21 Marca 2007

  będzie wypełniony na kwotę 70.000 zł. Uiszczona na blankiecie weksla opłata 0,40 zł nie jest odpowiednia do kwoty, jaka będzie wpisana w wekslu in blanco przy jego wypełnieniu. Czy opłata (...)

 • Uzupełnienie opłaty skarbowej za weksel26 Października 2006

  nieprzekraczającą 100 tys. zł. wówczas opłata skarbowa za taki weksel wynosi 100 zł. Jeśli weksel jest składany na formularzu urzędowym, a wartość (nominał) tego formularza jest niższa (...)

 • Opłata skarbowa od pełnomocnictwa a koszty procesu6 Listopada 2007

  , niezależnym od tego wynagrodzenia. postępowanie cywilne, koszty procesu, pełnomocnictwo, opłata skarbowa, zwrot kosztów

 • Zwolnienie z opłaty skarbowej8 Marca 2005

  , zezwolenia, opłata, skarbowa, zwolnienie z opłaty

 • Opłata skarbowa od weksla11 Września 2008

  jakiej części? Czy ewentualna opłata skarbowa ma być odprowadzona od maksymalnej sumy wekslowej umieszczonej na druku weksla czy od kwoty wpisanej na wekslu do zapłacenia i kiedy? Weksle podlegały (...)

 • Opłata skarbowa od czynności urzędowych13 Października 2006

  , koncesje) wydawane na wniosek zainteresowanego.   Zasadą jest więc, iż w powyższych przypadkach należy się opłata skarbowa i tylko szczególny przepis może obowiązek jej uiszczenia (...)

 • Zwrot opłaty skarbowej a decyzja odmowna16 Marca 2007

  czynienia w sytuacji np. umorzenia postępowania. decyzja, pozytywna, negatywna, warunki zabudowy, opłata skarbowa, zwrot, czynność urzędowa,

 • Opłata skarbowa od pełnomocnictwa23 Października 2006

  opłata skarbowa od udzielonego pełnomocnictwa.   opłata, koszty, opłata skarbowa, pełnomocnictwo, opłata od pełnomocnictwa

 • Decyzja o pozostawieniu wniosku bez rozpoznania9 Marca 2005

  skarżących, a także przewlekłe lub biurokratyczne załatwianie spraw. wniosek, opłata skarbowa, koncesja, postepowanie administracyjne

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • opłata skarbowa

  Mam pytanie odnośnie opłaty skarbowej od pełnomocnictwa. Posiadałam pełnomocnictwo inwestora do jego reprezentowania w urzędzie w sprawie uzyskania (...)

 • opłata skarbowa od umowy kupno-sprzedaż i ewentualna kara

  Witam wszystkich. Mam pytanie odnośnie opłaty skarbowej od umowy kupna sprzedaży. Kupiłem w marcu motocykl do remontu za sumę 450 zł i z różnego (...)

 • opłata skarbowa za pełnomocnictwo

  Witam Czy opłata skarbowa za pełnomocnictwo dotyczy osób wymienionych na pełnomocnictwie czy dokumentu?? Składałam pełnomocnictwo dla biura rachunkowego (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

  Jak zaprzeczyć ojcostwu po upływie ustawowym okresie 6 miesięcy?Proszę o pomoc. (sylwek) ...powiem szczerze.... - mozna dobrym argumentem.... - prosze (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane