Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Termin do wniesienia kasacji5 Kwietnia 2006

  również podany adres kontaktowy. kasacja, termin, zniesławienie, rzecznik praw obywatelskich

 • Ignorowanie sygnałów dotyczących dziecka7 Lutego 2008

  ustawą o Rzeczniku Praw Dziecka RPD działa na rzecz ochrony praw dziecka, między innymi na rzecz ochrony prawa do wychowania w rodzinie. Rzecznik podejmuje działania przewidziane (...)

 • Kasacja na korzyść w postępowaniu karnym15 Kwietnia 2002

  stanowi natomiast, że kasacja może być wniesiona tylko z powodu uchybień wymienionych w lub innego rażącego naruszenia prawa, jeżeli mogło ono mieć istotny wpływ na treść orzeczenia; kasacja (...)

 • Apelacja i kasacja w sprawach o wykroczenia16 Sierpnia 2005

  uznał za zasadne albo niezasadne. Od wyroku sądu II instancji przysługuje kasacja. Kasację w sprawach o wykroczenia może wnieść wyłącznie Minister Sprawiedliwości, Prokurator Generalny lub Rzecznik (...)

 • Nieostrożne trzymanie zwierzęcia17 Marca 2003

  może wystąpić jedynie: - Minister Sprawiedliwości - prokurator Generalny, - Rzecznik Praw Obywatelskich, a w sprawach podlegających orzecznictwu sądów wojskowych także Naczelny Prokurator (...)

 • Wzruszenie orzeczenia w sprawach o wykroczenia11 Kwietnia 2005

  Minister Sprawiedliwości-Prokurator Generalny lub Rzecznik Praw Obywatelskich. Kasację można wnieść od każdego prawomocnego orzeczenia kończącego postępowanie sądowe. RPO nie jest w żaden (...)

 • Pełnomocnictwo procesowe w postępowaniu cywilnym24 Kwietnia 2012

  rolników indywidualnych, której rolnik jest członkiem. §5.W sprawach związanych z ochroną praw konsumentów pełnomocnikiem może być przedstawiciel organizacji, do której (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • DUKTATORZE ODDAJ MI SYNA ŻYCIE WOLNOŚĆ !!!

  STANISŁAW RÓŻAŃSKI AGAINST HUMAN RIGHTS VIOLATIONS AND TERROR IN POLAND NUMBER 55339/00 64106/11 e - mail : daniel.rozanski38@wp.pl (...)

 • kasacja wyroku

  Ile czasu jes na kasacje wyroku? od kiedy należą sie odsetki czy od dnia doręczenia pozwu? Witam.Odsetek w postępowaniu cywilnym można żądać (...)

 • - Kupię Tuska i zrobię z niego niewolnika.

  W CZYM http://niepoprawni.pl/grafika/po-w-tle-pzprjpg http://www.google.pl/imgres?q=PIS&hl=pl&sa=G&biw=1015&bih=563&gbv=2&tbm=isch&tbnid=ebCyCVwtacX_UM:&imgrefurl=http://www.marki.net.pl/o-partii-pis-7655&docid=4_BGMCX9sgozNM&w=1670&h=1670&ei=ZsptTqm3Gofvsgbtpum8BA&zoom=1&iact=rc&dur=0&page=1&tbnh=134&tbnw=134&start=0&ndsp=16&ved=1t:429,r:2,s:0&tx=82&ty=59 (...)

 • Alimenty na rzecz ojca/matki - APEL: NIE dla niegodnych alimentacji !

  Temat domagania się alimentów na rzecz rodziców jest zjawiskiem coraz bardziej powszechnym. Dopóki jednak nie zmieni się prawodawstwo w tym zakresie, (...)

 • Kasacja rozwodu

  Sprawa dotyczy znajomego. 2 lata temu wniosl sprawe o rozwod. W I instancji dostal rozwod z orzeczeniem obopolnej winy. Jednak jego "ex" nie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane