Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Spółka z.o.o. w Anglii24 Marca 2010

  podejmować i wykonywać w Polsce działalność gospodarczą w formie oddziałów i przedstawicielstw na podstawie wymaganych koncesji lub zezwoleń uzyskanych w państwie stanowiącym (...)

 • Czy mogę wymienić prawo jazdy angielskie na polskie? 23 Kwietnia 2015

  Pańskich uprawnień do prowadzenia pojazdów nie nastąpi w tym przypadku automatycznie, lecz po spełnieniu ww. wymagań określonych przepisami prawa. Podsumowanie: Nie może Pan (...)

 • Jak zabezpieczyć syna przed płaceniem alimentów na ojca?13 Kwietnia 2015

  wskazują na możliwość domagania się alimentów od syna przez rodzica – wszak rodzic jest krewnym w linii prostej. Nie w każdym przypadku jednak żądanie alimentów (...)

 • Obowiązki przyszłego ojca1 Sierpnia 2016

  okolicznościom do pokrycia wydatków związanych z ciążą i porodem oraz kosztów trzymiesięcznego utrzymania matki w okresie porodu. Z ważnych powodów matka (...)

 • Wymiana prawa jazdy bez zameldowania w kraju11 Września 2007

  w urzędzie poinformowała mnie, iż nie jest to możliwe bez zameldowania i mam wymienić sobie w Anglii. w Anglii poinformowano mnie, że mogę wymienić prawo jazdy na angielskie, (...)

 • Opodatkowanie dochodu z pracy za granicą10 Czerwca 2005

  to uregulowanie. Zatem Pani dochody będą opodatkowane tylko w Anglii mimo posiadania bądź polskiego bądź brytyjskiego obywatelstwa i zamieszkiwania w Polsce. Podatnicy, którzy mają (...)

 • Alimenty od Polaka mieszkającego za granicą10 Maja 2007

  aktualnie jest zameldowany, czy w Polsce czy już w Anglii. W jaki sposób mogę wystąpić o alimenty na dziecko? Zgodnie z przepisami Rozporządzenia Rady (WE) NR 44/2001 z dnia 22 (...)

 • Legitymacja procesowa ojca o ustalenie ojcostwa14 Listopada 2003

  rozważań należy zauważyć, iż brak zgody matki na uznanie dziecka przez ojca nie ma wpływu na pozycję prawną ojca i dziecka, jeśli ojcostwo zostało ustalone wyrokiem sądu (po prostu uznanie (...)

 • Towar na wyłączność4 Grudnia 2008

  Gospodarczego np. w Anglii (nie musi się Pan zaopatrywać wyłącznie w Polsce). W ten sposób będzie Pan mógł rozprowadzać przedmiotowy towar na całym terenie Europejskiego (...)

 • Obywatelstwo dziecka17 Sierpnia 2010

  Jakie obywatelstwo będzie miało dziecko z matki Polki i ojca Anglika, które urodzi się w Polsce lub które urodzi się w Anglii? Czy kraj urodzenia wpływa na obywatelstwo? Dziecko (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Alimenty w ANGLII

  Czy ktos wie jaka jest wysokosc alimentow w UK? Oboje przebywamy za granica tzn. Byla zona i ja. Ona chce zalozyc sprawe o alimenty i zapowiada ze pusci (...)

 • Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

  Szanowni Państwo, zauważyłem, że stale przewija się przez to forum ten sam temat. Ponieważ jestem ojcem dwojga dzieci, które niezmiernie kocham (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • alimenty na ojca

  Czy sad moze zaakceptowac wniosek o przyznanie mu alimentow placone przez syna ktory nie mieszka i nie pracuje w Polsce nie ma zadnych dochodow w Polsce, (...)

 • mąż chce mi odebrac dziecko!!!!

  Zlozylam pozew o przyznanie wladzy rodzcielskiej.w tym momencie maz przetrzymuje dziecko[3-letnia coreczke]u siebie w domu,nie pozwalajac mi na swobodne (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane