Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Ulga budowlana a brak porozumienia małżonków13 Grudnia 2006

  z uwagi na miejsca zameldowania) moje i małżonki to PIT-36 lub PIT-37 wraz z załącznikiem PIT-D, który to w zeznaniach za lata 2001 - 2004 załączany był do mojego zeznania podatkowego. (...)

 • Informacje PIT-8C - sumowanie i ujęcie w PIT-3825 Marca 2005

  rachunków posiada podatnik, wszystkie związane są z jednym źródłem przychodów. W zasadzie więc istnieje możliwość zsumowania przychodów i kosztów uzyskania z obu informacji PIT-8C, (...)

 • Dywidendy a informacja PIT-8C1 Marca 2005

  obowiązek sporządzania informacji PIT-8C po zakończeniu roku podatkowego (zasady ich opodatkowania regulują przepisy art. 30a, a nie 30b ustawy). A zatem w przypadku wypłaty dywidend osobom fizycznym (...)

 • Sprzedaż środków trwałych29 Grudnia 2005

  , zwane „wartościami niematerialnymi i prawnymi”. Zgodnie zaś z art. 22c ustawy o PIT, amortyzacji nie podlegają: grunty i prawa wieczystego użytkowania gruntów, (...)

 • Rozliczenie dochodów z obrotu akcjami na GPW28 Marca 2011

  różnica to że z uwzględnieniem udziału w spółce. Powinienem więc otrzymać z biura maklerskiego PIT 8C dla spółki za rok 2010, a następnie rozbić całość na członków spółki cywilnej (...)

 • Opodatkowanie dochodów giełdowych19 Lutego 2006

  PIT-38 „Zeznanie o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej straty) w roku podatkowym” (PIT-8C to natomiast informacja o dochodach składana - do końca lutego następnego (...)

 • Podatek dochodowy od osób fizycznych11 Kwietnia 2006

  wierszu 5 zeznania: „Inne źródła niewymienione w wierszach od 1 do 4”. PIT-8C, PIT-37, pozostałe przychody, zeznanie roczne, rozliczenie roczne, dofinansowanie, dopłata do (...)

 • Sprzedaż i zakup mieszkania a podatek dochodowy8 Lutego 2008

  nieruchomości i praw majątkowych określonych w art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a)-c), z zastrzeżeniem ust. 2 i 2a: a) w części wydatkowanej nie później niż w okresie dwóch lat od dnia (...)

 • Stypendium a obowiązek złożenia zeznania rocznego30 Stycznia 2007

  PIT-37. Zeznanie należy sporządzić na podstawie otrzymanej informacji PIT-8S. W kolumnie „b” części „C” zeznania, czyli kolumnie, w której należy wykazać kwoty (...)

 • Koszty uzyskania przychodu przy zbyciu obligacji29 Kwietnia 2005

  ) została przedstawiony przychód i koszty uzyskania przychodu z tytułu zbycia części obligacji w 2004 r. Natomiast w części F formularza PIT-8C określono wysokość przychodów z odpłatnego (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • PIT-11 i PIT-8C?

  mamy zamiar wspolnie sie rozliczyc. moj mąż otrzymał od pracodawcy PIT-11 oraz PIT-8C. proszę o pomoc, za pomocą jakiego formularza powinnam się (...)

 • Jak rozliczyć PIT-11 i PIT-8C ?

  Witam, Chcę rozliczyć się wspólnie z mężem lecz nie wiem czy mogę to zrobić za pomocą PIT-37. Mąż otrzymał od pracodawcy PIT-11 oraz PIT-8C (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)

 • Palenie śmieci na własnej posesji?

  Czy ktoś się może orientuje, czy wolno mi palić śmieci na własnej posesji i jakie są związane z tym oraniczenia? Na pewno nie wolno palić Ci nawet (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane