Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Określenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego19 Stycznia 2007

  Skarbowego Poznań-Nowe Miasto; w województwie zachodniopomorskim - Naczelnik Trzeciego Urzędu Skarbowego w Szczecinie. Reasumując, jeżeli spełnia Pan przesłanki do (...)

 • Ulga budowlana a brak porozumienia małżonków13 Grudnia 2006

  dokonywany przez ww. lata w proporcji 3:1, tzn. ok. 75 % odliczenia pojawiało się w moim PIT, a ok. 25 % odliczenia w PIT małżonki (z powodu różnic w dochodach). Pomimo że ulga (...)

 • Dochody nierezydenta z nieruchomości w Polsce24 Maja 2006

  położenia nieruchomości). Właściwymi naczelnikami są odpowiednio: w województwie dolnośląskim - Naczelnik Urzędu Skarbowego Wrocław-Psie Pole; w województwie kujawsko-pomorskim (...)

 • Korekta oświadczenia majątkowego radnego13 Czerwca 2006

  w przypadku złożenia korekty w związku z uwagami np. urzędu skarbowego? Jak wygląda orzecznictwo i literatura w przedmiotowym temacie? Czy są na ten temat wyjaśnienia (...)

 • Zgłoszenie o nabyciu własności SD-Z113 Lutego 2008

  majątkowych niewykazanych w zeznaniu podatkowym, podatnik jest obowiązany do złożenia korekty zeznania podatkowego organowi, któremu złożono zeznanie podatkowe, w terminie 14 (...)

 • Zbycie przez obcokrajowca nieruchomości w Polsce16 Maja 2006

  - Naczelnik Drugiego Urzędu Skarbowego Warszawa-Śródmieście; w województwie opolskim - Naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego w Opolu; w województwie podkarpackim (...)

 • Stwierdzenie nieważności decyzji p.o. PINB6 Września 2010

  naczelnika urzędu skarbowego. W tym przypadku organ uznał, że nie ma zagrożenia co do legalności decyzji i innych pism podpisanych przez p.o. naczelnika urzędu mimo braku (...)

 • Darowizna amortyzowanego samochodu30 Lipca 2008

  darowizną samochodu będącego środkiem trwałym, obowiązek w podatku dochodowym od osób fizycznych nie powstanie. Jeśli zostaną spełnione warunki określone w art. 4a ustawy o podatku (...)

 • Zapytanie do urzędu skarbowego14 Marca 2005

  ”. Pismo wnosi się do właściwego dla podatnika naczelnika urzędu skarbowego. Odpowiedź naczelnika urzędu skarbowego stanowi pisemną interpretację co do (...)

 • Zgon właściciela przedsiębiorstwa12 Kwietnia 2006

  naczelnik urzędu skarbowego. Jeżeli w zaistniałej sytuacji powstaje obowiązek zapłaty podatku dochodowego, to zostaną nim obciążeni spadkobiercy w takiej części, w jakiej (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane