Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Określenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego19 Stycznia 2007

  Skarbowego Poznań-Nowe Miasto; w województwie zachodniopomorskim - Naczelnik Trzeciego Urzędu Skarbowego w Szczecinie. Reasumując, jeżeli spełnia Pan przesłanki do (...)

 • Ulga budowlana a brak porozumienia małżonków13 Grudnia 2006

  dokonywany przez ww. lata w proporcji 3:1, tzn. ok. 75 % odliczenia pojawiało się w moim PIT, a ok. 25 % odliczenia w PIT małżonki (z powodu różnic w dochodach). Pomimo że ulga (...)

 • Dochody nierezydenta z nieruchomości w Polsce24 Maja 2006

  położenia nieruchomości). Właściwymi naczelnikami są odpowiednio: w województwie dolnośląskim - Naczelnik Urzędu Skarbowego Wrocław-Psie Pole; w województwie kujawsko-pomorskim (...)

 • Korekta oświadczenia majątkowego radnego13 Czerwca 2006

  w przypadku złożenia korekty w związku z uwagami np. urzędu skarbowego? Jak wygląda orzecznictwo i literatura w przedmiotowym temacie? Czy są na ten temat wyjaśnienia (...)

 • Zgłoszenie o nabyciu własności SD-Z113 Lutego 2008

  majątkowych niewykazanych w zeznaniu podatkowym, podatnik jest obowiązany do złożenia korekty zeznania podatkowego organowi, któremu złożono zeznanie podatkowe, w terminie 14 (...)

 • Zbycie przez obcokrajowca nieruchomości w Polsce16 Maja 2006

  - Naczelnik Drugiego Urzędu Skarbowego Warszawa-Śródmieście; w województwie opolskim - Naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego w Opolu; w województwie podkarpackim (...)

 • Stwierdzenie nieważności decyzji p.o. PINB6 Września 2010

  naczelnika urzędu skarbowego. W tym przypadku organ uznał, że nie ma zagrożenia co do legalności decyzji i innych pism podpisanych przez p.o. naczelnika urzędu mimo braku (...)

 • Czy kara pieniężna za jazdę bez biletu przedawnia się?10 Kwietnia 2015

  się wymagalne. 4. Bieg przedawnienia zawiesza się na okres od dnia wniesienia reklamacji lub wezwania do zapłaty do dnia udzielenia odpowiedzi na reklamację lub wezwania do zapłaty i (...)

 • Darowizna amortyzowanego samochodu30 Lipca 2008

  darowizną samochodu będącego środkiem trwałym, obowiązek w podatku dochodowym od osób fizycznych nie powstanie. Jeśli zostaną spełnione warunki określone w art. 4a ustawy o podatku (...)

 • Zapytanie do urzędu skarbowego14 Marca 2005

  ”. Pismo wnosi się do właściwego dla podatnika naczelnika urzędu skarbowego. Odpowiedź naczelnika urzędu skarbowego stanowi pisemną interpretację co do (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane