Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Przesłuchanie i ukaranie nierzetelnego biegłego26 Kwietnia 2005

  popełnieniu przestępstwa przez biegłego. Przestępstwo z art. 233 § 4 k.k. jest dokonane z chwilą, gdy fałszywa opinia dojdzie do świadomości przesłuchującego (Sądu) lub w przypadku przesyłki (...)

 • Fałszywa opinia biegłego24 Lutego 2005

  działania musi uzyskać wniosek Sądu na ściganie. Bowiem przestępstwo z art. 233 § 4 k.k. jest dokonane z chwilą, gdy fałszywa opinia dojdzie do świadomości przesłuchującego (Sądu) lub w (...)

 • Pomocnictwo przy podrobieniu dokumentu19 Lipca 2002

  legitymacją w pociągu - jadąc na ulgowym bilecie( w maju 2001r.). Przyznałam się do tego życiowego błędu i zostałam oskarżona z art. 18 paragraf 3 kk w zw. z art. 270 paragr. 1 kk. (...)

 • Kara za prowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu1 Marca 2006

  stanie po użyciu alkoholu (...) prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym,podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 50 złotych. Paragraf 2 stanowi, że kto, znajdując (...)

 • Środek karny a odszkodowanie z OC28 Stycznia 2008

  orzeczenia - zamiast tego obowiązku - nawiązki określonej w art. 46 § 2 kk. Uchwała ta potwierdziła swoistą odrębność naprawienia szkody w ramach postępowania karnego (gdzie jest to środek (...)

 • Utracone korzyści w rozumieniu art. 286 kk.24 Marca 2011

  do należytego pojmowania przedsiębranego działania jest przestępstwem z art. 286. § 1 kk. Odpowiedzialność popełnionego przestępstwa z art. 286. § 1 kk. obejmuje również utracone korzyści (...)

 • Postępowanie karne a naprawienie szkody i krzywdy30 Stycznia 2009

  adhezyjnym nie może ulec przywróceniu. Jeżeli zatem już upłynął, możliwe jest jedynie złożenie wniosku z art. 46 k.k. szkoda, krzywda, zadośćuczynienie, odszkodowanie, postępowanie (...)

 • Egzekucja nawiązki z wyroku sądu karnego8 Grudnia 2005

  (art. 46 § 2 K.k.). Nawiązka stanowi roszczenie majątkowe zasądzone w wyroku sądu karnego. Takie roszczenie podlega egzekucji w razie braku dobrowolnego spełnienia świadczenia przez skazanego. (...)

 • Uchylenie postanowienia na podstawie art. 24 kkw7 Kwietnia 2009

  podstawie art. 46 § 1 kk jako naprawienie szkody - dotyczyła tego samego roszczenia, o którym orzeczono już w postępowaniu cywilnym. kara, skazany, orzeczenie, nawiązka, uchylenie, (...)

 • restytucja szkód, odszkodowanie28 Czerwca 2011

  nawiązki na rzecz pokrzywdzonego. Możliwość taką przewiduje kodeks karny w art. 46. Art. 46. § 1. W razie skazania sąd może orzec, a na wniosek pokrzywdzonego lub innej osoby uprawnionej (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • art. 286 § 1 kk

  Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem (...)

 • pobicie z \"utwardzeniem dłoni\"...

  Wczoraj w pubie koło domu wdałem się w bójkę przy piwie mozna by powiedzieć. Kilka łysych małolatów(takokoło 20-22 lata) zaczepiało kumpla przy (...)

 • Pomoc prawna w sprawie o rasizm PILNE!

  Witam! Niestety dotknęła mnie bardzo nieprzyjemna sprawa (wyłacznie z mojej głupoty ..)która ciagnie się za mną już kilka miesięcy. KIlka miesięcy (...)

 • Czy Bielsko-Biała posiada jeszcze resztki sprawiedliwości w Sadzie?

  Witam, chciał bym prosić Państwa o zainteresowanie niezwykłą i szokującą sprawą która toczy się przed sądem w Bielsku- Białej. Sprawa była (...)

 • skrócenie kary zabrania prawo jazdy

  witam. mam pytanie do prawników a mianowicie w grudniu ubiegłego roku miałem kolizję prowadziłem samochód po alkoholu (2promile) sąd zabrał mi (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane