Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Moment powstania przychodu z tytułu otrzymanego bonusu4 Marca 2005

  VAT na wartość bonusu. Czy przychód podatkowy w wysokości bonusu powstaje w roku 2004 czy 2005 (w dacie otrzymania bonusu, czy w dacie wystawienia faktury)? (...)

 • Księgowanie faktury a koszt uzyskania przychodu18 Lutego 2005

  losowe miało miejsce w październiku 2004 r., odszkodowanie otrzymano w grudniu 2004 r. Kwotę odszkodowania zaliczono do zysków nadzwyczajnych i opodatkowano podatkiem dochodowym. W styczniu (...)

 • wpłaty na konto spółki cywilnej poprzez konto prywatne wspólnika a PCC24 Lipca 2012

  cywilnej. Naszym zdaniem od tych operacji nie ma PCC. W pierwszym przypadku wspólnik jedynie przekazuje utarg spółki na konto. A w drugim przypadku nie doszło do pożyczki - ponieważ w (...)

 • Sprzedaż samochodu firmowego a odliczony VAT22 Grudnia 2004

  Prowadzę działalność gospodarczą. W lutym tego roku zakupiłem samochód osobowy, od którego odliczyłem VAT. Chciałbym teraz sprzedać ten samochód osobie prywatnej - proszę o informację (...)

 • Zmiana wspólników spółki cywilnej a koncesja 3 Grudnia 2010

  podmiotowej w spółce cywilnej, to de facto inne osoby będą prowadzić określoną działalność gospodarczą. W efekcie raz wydana koncesja nie obowiązywałaby każdorazowego wspólnika (...)

 • Wydatki na remont mieszkania1 Marca 2006

  Jaki powinien być adres na fakturze dokumentującej poniesienie wydatku na remont mieszkania w związku z "ulgą remontową" w podatku dochodowym od osób fizycznych, w (...)

 • Zbycie udziałów w spółce z o.o.18 Października 2008

  Kilka miesięcy temu założyłem jednoosobową spółkę z o.o., do której wniosłem nieruchomość rolną o pow. 1,5 ha. W związku z tym, że dostałem ciekawą propozycję wykupu mojej spółki przez (...)

 • Brak poprawnego PIT-11 od pracodawcy6 Marca 2008

  Jeśli pracodawca źle wystawił PIT-11, bo uwzględnił w nim wynagrodzenie, które nie zostało wypłacone w danym roku, to w jaki sposób mam się rozliczyć i na jakiej (...)

 • Opodatkowanie wynajmu limuzyny z kierowcą12 Sierpnia 2009

  podatkiem dochodowym od osób fizycznych na zasadach właściwych dla opodatkowania dochodów z działalności gospodarczej. Jeśli ponadto podatnik przekracza kwotę zwolnienia podmiotowego (...)

 • Termin do odwołania darowizny z powodu niewdzięczności9 Lutego 2012

  LexisNexis: Przewidziany w art. 899 § 3 termin nie jest terminem przedawnienia, lecz terminem zbliżonym do prekluzji. Został oparty na założeniu, że jeżeli nie dochodzi do odwołania darowizny (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane