Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zapłata za bilety świadków16 Września 2005

  usług, tj. wartości biletów PKP). Żaden przepis nie zwalnia takich przychodów z opodatkowania. W konsekwencji jeśli Firma chce być w zgodzie z przepisami, PKP winna wystawić tym osobom po (...)

 • obowiązek podatkowy - usługa najmu29 Sierpnia 2007

  Osoba prawna posiada kamienicę, z której czerpie zyski poprzez wynajem. Kiedy powstaje obowiązek podatkowy z tytułu VAT od takiej usługi? Zgodnie z obowiązującą ustawą o podatku od (...)

 • Zmiana wynajmującego a kwestie podatkowe19 Stycznia 2005

  rzeczywiście świadczone usługi. Z wymienionych przez Państwa dokumentów warto upewnić się czy małżonka jest zarejestrowanym podatnikiem VAT. Tylko bowiem podatnicy zarejestrowani jako podatnicy (...)

 • Wydatki na remont mieszkania1 Marca 2006

  Jaki powinien być adres na fakturze dokumentującej poniesienie wydatku na remont mieszkania w związku z "ulgą remontową" w podatku dochodowym od osób fizycznych, w (...)

 • Koszt podatkowy na podstawie duplikatu faktury5 Stycznia 2009

  podatku dochodowym od osób fizycznych, koszty uzyskania przychodów, z zastrzeżeniem ust. 5 i 6, są potrącane tylko w tym roku podatkowym, w którym zostały (...)

 • Mandat nie może być kosztem2 Czerwca 2008

  Biuro rachunkowe świadczy na podstawie umowy zawartej z klientem usługi księgowe, składa również deklaracje VAT-UE w imieniu tego klienta. Z powodu niezłożenia deklaracji w (...)

 • Odsetki a koszty uzyskania przychodów12 Lipca 2007

  W 2005 roku zakupiłem budynek, wyceniony przez biegłego rzeczoznawcę na 250 000 zł. Środki na zakup budynku miałem głównie z kredytu hipotecznego. Od 08.2005 r. rozpocząłem (...)

 • Zawieszenie prowadzenia działalności gospodarczej11 Października 2007

  prowadzenia. "Zawieszenie" działalności gospodarczej polega po prostu na czasowym zaprzestaniu jej prowadzenia, co się przekłada w sensie na nie uzyskiwanie przychodów. (...)

 • Koszty uzyskania przychodu15 Lutego 2012

  regulujących te podatki nie uważa się za koszty uzyskania przychodów kosztów reprezentacji, w szczególności poniesionych na usługi gastronomiczne, zakup (...)

 • Data wystawienia faktury wewnętrznej20 Lipca 2009

  imprezie weźmie w miesiącu lipcu. Zapłaciliśmy w czerwcu należną kwotę. Czy fakturę wewnętrzną należy wystawić w miesiącu czerwcu czy lipcu? Organy skarbowe stoją na ogół (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane