Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Archiwizacja faktur VAT15 Kwietnia 2009

  ;rych prowadzenia, do celów podatkowych, na podstawie odrębnych przepisów, obowiązani są podatnicy, płatnicy lub inkasenci. Na mocy art. 70 § 1 Ordynacji podatkowej (...)

 • Zbycie udziałów w spółce z o.o.18 Października 2008

  Kilka miesięcy temu założyłem jednoosobową spółkę z o.o., do której wniosłem nieruchomość rolną o pow. 1,5 ha. W związku z tym, że dostałem ciekawą propozycję wykupu mojej spółki przez (...)

 • Remont hali można odnieść bezpośrednio w koszt4 Czerwca 2008

  wydatków poniesionych na ich przebudowę, rozbudowę, rekonstrukcję, adaptację lub modernizację w danym roku podatkowym przekracza 3.500 zł i wydatki te powodują wzrost wartości (...)

 • Wystawienie faktury za usługę telekomunikacyjną10 Sierpnia 2005

  rozliczeń z tytułu podatku VAT. Natomiast szczegółowe terminy wystawiania faktur zostały określone w rozporządzeniu Ministra Finansów. Zgodnie z rozporządzeniem, w przypadku (...)

 • Pracownicy w delegacji za granicą24 Kwietnia 2007

  Polska firma wykonuje usługi budowlane na terenie krajów Beneluxu. Pracownicy zatrudnieni na umowę o pracę wykonują tam prace budowlane na zasadzie delegacji (nie oddelegowań). (...)

 • Telefony pre-paid w firmie28 Grudnia 2006

  uzyskania przychodów. Ustawa nie rozróżnia w tym zakresie telefonów na kartę (pre-paid) i na abonament. Oczywiście wydatek za zakup kart doładowujących musi być odpowiednio udokumentowany. (...)

 • Kontrola podatkowa29 Grudnia 2008

  W 2007 roku Urząd Kontroli Skarbowej przeprowadził w Spółce kontrolę podatkową za rok 2005 i zakończył ją wydając protokół z czynności sprawdzających. Kontrola zakończyła się (...)

 • Brak poprawnego PIT-11 od pracodawcy6 Marca 2008

  Jeśli pracodawca źle wystawił PIT-11, bo uwzględnił w nim wynagrodzenie, które nie zostało wypłacone w danym roku, to w jaki sposób mam się rozliczyć i na jakiej (...)

 • Zarejestrowanie organizacji pożytku publicznego21 Grudnia 2004

  , członków organów lub pracowników oraz ich osób bliskich na zasadach innych niż w stosunku do osób trzecich, chyba że to wykorzystanie bezpośrednio wynika ze statutowego celu podmiotu oraz d) zakupu (...)

 • wpłaty na konto spółki cywilnej poprzez konto prywatne wspólnika a PCC24 Lipca 2012

  cywilnej. Naszym zdaniem od tych operacji nie ma PCC. W pierwszym przypadku wspólnik jedynie przekazuje utarg spółki na konto. A w drugim przypadku nie doszło do pożyczki - ponieważ w (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane