Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Amortyzacja środków trwałych3 Lutego 2011

  wysokości należy ująć amortyzację środków trwałych w Spółce Jawnej za miesiąc grudzień 2010 roku? W celu ustalenia skutków przekształcenia spółki jawnej w (...)

 • Moment powstania przychodu z tytułu otrzymanego bonusu4 Marca 2005

  VAT na wartość bonusu. Czy przychód podatkowy w wysokości bonusu powstaje w roku 2004 czy 2005 (w dacie otrzymania bonusu, czy w dacie wystawienia faktury)? (...)

 • Zmiana wspólników spółki cywilnej a koncesja 3 Grudnia 2010

  podmiotowej w spółce cywilnej, to de facto inne osoby będą prowadzić określoną działalność gospodarczą. W efekcie raz wydana koncesja nie obowiązywałaby każdorazowego wspólnika (...)

 • Zbycie udziałów w spółce z o.o.18 Października 2008

  Kilka miesięcy temu założyłem jednoosobową spółkę z o.o., do której wniosłem nieruchomość rolną o pow. 1,5 ha. W związku z tym, że dostałem ciekawą propozycję wykupu mojej spółki przez (...)

 • Remont hali można odnieść bezpośrednio w koszt4 Czerwca 2008

  wydatków poniesionych na ich przebudowę, rozbudowę, rekonstrukcję, adaptację lub modernizację w danym roku podatkowym przekracza 3.500 zł i wydatki te powodują wzrost wartości (...)

 • Pracownicy w delegacji za granicą24 Kwietnia 2007

  Polska firma wykonuje usługi budowlane na terenie krajów Beneluxu. Pracownicy zatrudnieni na umowę o pracę wykonują tam prace budowlane na zasadzie delegacji (nie oddelegowań). (...)

 • Archiwizacja faktur VAT15 Kwietnia 2009

  ;rych prowadzenia, do celów podatkowych, na podstawie odrębnych przepisów, obowiązani są podatnicy, płatnicy lub inkasenci. Na mocy art. 70 § 1 Ordynacji podatkowej (...)

 • Podatki przy nabyciu prawa własności lokalu6 Grudnia 2007

  mieszkaniowych ustanawia własność odrębną, lokatorskie prawo do lokalu ustanowione po raz pierwszy w roku 1972). Jakie podatki przy sporządzaniu aktu notarialnego nabycia zobowiązany jest uiścić (...)

 • Brak poprawnego PIT-11 od pracodawcy6 Marca 2008

  Jeśli pracodawca źle wystawił PIT-11, bo uwzględnił w nim wynagrodzenie, które nie zostało wypłacone w danym roku, to w jaki sposób mam się rozliczyć i na jakiej (...)

 • Telefony pre-paid w firmie28 Grudnia 2006

  uzyskania przychodów. Ustawa nie rozróżnia w tym zakresie telefonów na kartę (pre-paid) i na abonament. Oczywiście wydatek za zakup kart doładowujących musi być odpowiednio udokumentowany. (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • vat od paliwa 2011 - co i jak ???

  Stracą na tym przede wszystkim konsumenci, którzy zapłacą więcej np. za usługi kurierskie, pocztowe oraz produkty spożywcze. Obecnie w przypadku (...)

 • Podatek liniowy

  Od kilku lat trwa w Polsce dyskusja nad wprowadzenim podatku liniowego. Naszym zdaniem jest jest to doskonałe rozwiązanie, upraszczające zapętlony (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane