Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Uznanie rozwodu sporządzonego w Tajlandii21 Grudnia 2007

  rozwodowego orzekającego rozwód. W piśmie należy wnosić o uznanie za skuteczny na obszarze Polski akt rozwodowy z wskazaniem m. in. sygnatury i daty aktu. Wniosek należy uzasadnić. Do (...)

 • Trudności w uzyskaniu dokumentu dla sądu4 Listopada 2010

  podstawie akt sprawy spadkowej znajdującej się w tym sądzie. Ponieważ Pani nie była uczestnikiem tego postępowania, nie może Pani zapoznać się z aktami, w tym uzyskać odpisu. Co jednak istotne, (...)

 • Zażalenie na połączenie spraw2 Maja 2006

  przyjąć, że to wszystko nastąpiło na posiedzeniu niejawnym. Wiem z KPC, że w sprawach z zakresu prawa pracy sąd powinien dążyć do wydania wyroku już na pierwszej rozprawie, oczywiście, (...)

 • Spełnienie roszczenia po wniesieniu pozwu26 Listopada 2008

  ;rym sąd z urzędu zwraca stronie połowę uiszczonej opłaty od pisma cofniętego przed rozpoczęciem posiedzenia, na które sprawa została skierowana. Jak więc wynika z powyższego, (...)

 • ZUS zakwestionował wpłacone przeze mnie podwyższone składki 27 Lipca 2015

  (sygn. Akt: III Aua 1615/11; LEX nr 1220573 wyrok z dnia 6 września 2012r.). W wyroku z dnia 5 lipca 2012r. (sygn. Akt: I UK 101/12; LEX nr 1250560) Sąd Najwyższy wskazał (...)

 • wyrok zaoczny16 Grudnia 2010

  otrzymywanie odpisów, kopii lub wyciągów z tych akt. wyrok, sprzeciw, akta, odpis, wyciąg

 • Jak uzyskać odpis wyroku rozwodowego?16 Sierpnia 2016

  ). Prosimy nie zapomnieć o podaniu we wniosku sygnatury akt sprawy. Opłata od takiego odpisu wynosi 6 zł za każdą rozpoczętą stronicę wydanego dokumentu.     wyrok, odpis, (...)

 • Wydawanie kserokopii i odpisów akt sprawy15 Lutego 2007

  przesłuchanie części świadków i wyznaczył kolejny termin. W związku z tym, iż do akt sprawy wpłynęło rozliczenie szkody przesłane z firmy ubezpieczeniowej dotyczące uszkodzenia (...)

 • Pracodawca nie chce mnie ponownie zatrudnić.7 Lipca 2015

  tego samego narządu lub układu. Zgodnie z uchwałą Sądu Najwyższego z dnia 2 września 2009 r., sygnatura akt II UZP 7/09, OSNP 2010, nr 7-8, poz. 93, ustanie \"poprzedniej niezdolności (...)

 • Jak odzyskać pieniądze za wymianę okien? 29 Kwietnia 2015

  wyjaśnił Sąd Apelacyjny w Katowicach w wyroku z dnia 7 października 1992 r., sygnatura akt I ACr 498/92, OSA 1993, z. 6, poz. 38: „Wydanie przez wynajmującego przedmiotu najmu (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Obywatelstwo niemieckie

  Czy jest jakaś szansa uzyskania obywatelstwa niemieckiego (lub podwójnego: pol. i niem.), jeśli moja babka była Niemką (córką Niemców), następnie (...)

 • intrum justitia - pilne

  Intrum wykupiło moj dług od operatora gsm, dwa dni temu zadwoniła do mnie paniusia wyjaśniła sprawe i spytała czy chce załatwic sprawe polubownie, (...)

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)

 • Rozwód kościelny - PILNE!!!

  Czy może mi ktoś pomóc w sprawie unieważnienia małżeństwa kościelnego? Jeszcze mam jedno pytanie: Czy jeżeli rozwód cywilny miałam 3 lata temu, (...)

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane