Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Uznanie rozwodu sporządzonego w Tajlandii21 Grudnia 2007

  rejestrowałem w Polsce. Chciałbym aby sąd polski uznał mój rozwód w Polsce. Posiadam akt rozwodowy z Tajlandii z legalizacją i tłumaczeniem ambasady polskiej - podkreślam akt (...)

 • Trudności w uzyskaniu dokumentu dla sądu4 Listopada 2010

  udać się do sądu, który wydawał postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku, wyjaśnić swoją sprawę i zapoznać się z aktami sprawy spadkowej. Bez znajomości sygnatury (...)

 • wyrok zaoczny16 Grudnia 2010

  korespondencję z sądu albo udać się do sądu i poprosić o wgląd do akt Pani sprawy (potrzebne będzie podanie sygnatury). Prawo takie przysługuje na mocy kodeksu postępowania (...)

 • Doręczenie odpisów z akt sprawy17 Czerwca 2008

  uznaniową sądu czy z możliwościami technicznymi sądu. Sąd może odmówić przesłania kopii całych akt sprawy, motywując to brakiem możliwości technicznych oraz prawem (...)

 • Spełnienie roszczenia po wniesieniu pozwu26 Listopada 2008

  sądu, wówczas konieczne jest złożenie (niezwłocznie) do sądu pisma w sprawie cofnięcia pozwu. Zgodnie bowiem z art. 203 § 1 kodeksu postępowania cywilnego, pozew może być (...)

 • Kserokopia a odpis z akt sprawy8 Lipca 2008

  potwierdzone ksero. Jak to zrobić? Jak uzyskać ksero z potwierdzeniem zgodności z oryginałem z akt sądowych?. Jestem pozwaną. Faktycznie kodeks postępowania (...)

 • Wniosek o odpis wyroku rozwodowego22 Stycznia 2010

  samego wyroku, powinien Pan złożyć odpowiedni wniosek do sądu, który wydał orzeczenie (np. Proszę o wydanie odpisu wyroku rozwodowego z mojej sprawy z klauzulą prawomocności (...)

 • Przeglądanie akt sprawy - postępowanie karne30 Października 2007

  uwierzytelnionych) wydaje więc zawsze prokurator. Aby uzyskać dostęp do akt sprawy niezbędne jest złożenie odpowiedniego wniosku do prokuratora prowadzącego postępowanie przygotowawcze. Na (...)

 • Wyrok sądowy jako informacja publiczna9 Lipca 2010

  otrzymywać z nich wyciągi. Poza stronami i uczestnikami postępowania inne podmioty nie mają wglądu do akt sprawy. Zgodnie z art. 328 kpc, uzasadnienie wyroku sporządza się na (...)

 • Wydawanie kserokopii i odpisów akt sprawy15 Lutego 2007

  , zwróciłem się na piśmie z wnioskiem do sądu o wydanie kopii z akt sprawy. We wniosku sprecyzowałem, o jakie kopie mi chodzi. Uzasadniłem mój wniosek o wydanie kopii tym, iż (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • zadlużone mieszkanie ojca

  Witam. Pisze w takiej sprawie iz, w 2008 roku wymeldowalam sie od ojca. W styczniu 2014 roku dopiero przyszło mi pismo od komornika, jestem obciążona (...)

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane