Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zmiana przepisów sprzedaży darowanej nieruchomości13 Kwietnia 2007

  pkt 32 lit d ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, zgodnie z którym wolne od podatku dochodowego są przychody uzyskane ze sprzedaży nieruchomości i praw majątkowych określonych (...)

 • termin składania deklaracji CIT-2, VAT-710 Kwietnia 2006

  podatku od towarów i usług (VAT-7), jak i podatku dochodowego od osób prawnych (CIT-2) spółka powinna złożyć za marzec w kwietniu, zgodnie z zasadą, że deklarację należy założyć (...)

 • Podatek od spadku obejmującego nieruchomość i busa27 Października 2006

  w podatku od spadków i darowizn Całkowicie zwolnione z podatku jest natomiast nabycie w drodze spadku budynków mieszkalnych nadanych na podstawie przepisów o osadnictwie rolnym (art. 4 ust. (...)

 • Odliczanie VAT od faktury za abonament10 Września 2008

  do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego, z zastrzeżeniem art. 114, art. 119 ust. 4 , art. 120 ust. 17 i 19 oraz art. 124. Kwotę podatku naliczonego, o której (...)

 • Kara za niezłożenie w terminie deklaracji PCC-310 Maja 2010

  ;łwłasności. Stawka podatku wynosi od zniesienia współwłasności 2% od podstawy opodatkowania. Podatnicy są obowiązani, bez wezwania organu podatkowego, złożyć deklarację w sprawie podatku (...)

 • Darowizna amortyzowanego samochodu30 Lipca 2008

  zeszłym roku na podstawie faktury VAT. Chciałbym podarować ten samochód rodzicom. Z jakimi skutkami podatkowymi będzie wiązała się ta transakcja (w zakresie podatku dochodowego i VAT) i w (...)

 • Likwidacja działalności a środki trwałe5 Czerwca 2007

  których przysługiwało prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego. Podstawą opodatkowania jest wówczas wartość towarów podlegających spisowi z natury, ustalona (...)

 • Samochód wykupiony z leasingu11 Grudnia 2006

  ) – zwolnienie od opodatkowania w przypadku darowizny w ramach bliskiej rodziny. Ad. 5. Artykuł 43 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku od towarów i usług (VAT) zwalnia od podatku dostawę towarów (...)

 • Opodatkowanie sprzedaży samochodu11 Maja 2010

  czynności cywilnoprawnych, podatku dochodowego od osób fizycznych. Konieczność zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych wiąże się z zawarciem umowy sprzedaży. Podatek ten (...)

 • Zwrot z urzędu skarbowego a spadek20 Listopada 2006

  spadkodawcy oraz o wysokości wpłaconych zaliczek na podatek lub podatku, podając równocześnie przypadającą do zapłacenia kwotę podatku lub kwotę nadpłaty (art. 104 § 1 Ordynacji podatkowej). Zgodnie (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Podatek liniowy

  Od kilku lat trwa w Polsce dyskusja nad wprowadzenim podatku liniowego. Naszym zdaniem jest jest to doskonałe rozwiązanie, upraszczające zapętlony (...)

 • Badania w RODK

  Czy ktoś wie jak wyglądają badania w Rodzinnym Osrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym ? Wiem, jestem juz po. Nie sądziłam, że będą tak wyglądały. (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • Komornik za .... zaufanie...;o(

  Po krotce zreferuje problem: jestesmy w trakcie sprawy z pozwu zony, sad skierowal nas na rozmowy do TOPD i wydala tymczasowe postanowienie / przychylajac (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane