Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Import samochodu z USA w celu odsprzedaży20 Października 2006

  pkt 1 ustawy o podatku od towarów usług, zwanej dalej ustawą VAT) i jest obowiązana do wykazania kwoty podatku w zgłoszeniu celnym (art. 33 ust. 1 ustawy VAT). Podstawą opodatkowania będzie (...)

 • Podatek od ugody sądowej dot. odszkodowania12 Grudnia 2006

  , kwoty te otrzymane na mocy zawartych ugód sądowych nie podlegają zwolnieniu od podatku dochodowego od osób fizycznych (tj. podlegają opodatkowaniu) – tak: Informacja Izby Skarbowej w Bydgoszczy (...)

 • Opodatkowanie użyczenia lokalu27 Grudnia 2007

  podatku dochodowego od osób fizycznych i podatku od towarów i usług (VAT). W zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych, zgodnie z art. 16 ust. 1 ustawy o podatku (...)

 • Zmiana przepisów sprzedaży darowanej nieruchomości13 Kwietnia 2007

  pkt 32 lit d ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, zgodnie z którym wolne od podatku dochodowego są przychody uzyskane ze sprzedaży nieruchomości i praw majątkowych określonych (...)

 • termin składania deklaracji CIT-2, VAT-710 Kwietnia 2006

  podatku od towarów i usług (VAT-7), jak i podatku dochodowego od osób prawnych (CIT-2) spółka powinna złożyć za marzec w kwietniu, zgodnie z zasadą, że deklarację należy założyć (...)

 • Opodatkowanie pożyczki od odbiorcy6 Lutego 2007

  rezydencji, w przeciwnym przypadku polski pożyczkobiorca będzie zobowiązany pobrać 20 % podatku dochodowego, zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych). (...)

 • Likwidacja działalności a podatki14 Sierpnia 2007

  zapłaci w związku z tym podatku dochodowego od osób fizycznych? 1) Na gruncie podatku od towarów i usług (VAT) w przypadku likwidacji prowadzonej działalności gospodarczej (...)

 • Podatek od spadku obejmującego nieruchomość i busa27 Października 2006

  w podatku od spadków i darowizn Całkowicie zwolnione z podatku jest natomiast nabycie w drodze spadku budynków mieszkalnych nadanych na podstawie przepisów o osadnictwie rolnym (art. 4 ust. (...)

 • Dział spadku a zwolnienie od podatku dochodowego23 Stycznia 2006

  zwolnione od podatku dochodowego od osób fizycznych (art. 21 ust. 1 pkt 32 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych). Zatem przykładowo jeden ze współwłaścicieli nieruchomości, (...)

 • Sprzedaż gruntu a podatki25 Listopada 2007

  jakich przypadkach musimy zapłacić w związku ze sprzedażą opisanych nieruchomości? W zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych należy zauważyć, iż zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 28 (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Podatek liniowy

  Od kilku lat trwa w Polsce dyskusja nad wprowadzenim podatku liniowego. Naszym zdaniem jest jest to doskonałe rozwiązanie, upraszczające zapętlony (...)

 • Badania w RODK

  Czy ktoś wie jak wyglądają badania w Rodzinnym Osrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym ? Wiem, jestem juz po. Nie sądziłam, że będą tak wyglądały. (...)

 • Komornik za .... zaufanie...;o(

  Po krotce zreferuje problem: jestesmy w trakcie sprawy z pozwu zony, sad skierowal nas na rozmowy do TOPD i wydala tymczasowe postanowienie / przychylajac (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane