Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Abstrakcyjność zobowiązania wekslowego24 Października 2003

  sytaucji weksel taki zabezpiecza roszczenia A w stosunku do B o zapłątę. A bedzie mógł wypełnić weksel tylko wówczas, gdy B nie zapłaci za dostarczony towar. Jeżeli jednak A wypełni weksel na (...)

 • Weksel gwarancyjny24 Października 2003

  , iż strony stosunku wekslowego związane są ową deklaracją. Jeżeli np. wierzyciel wekslowy wypełni weksel niezgodnie z deklaracją, strona zobowiązana może podnieść przeciwko wierzycielowi wekslowemu

 • Poprawne określenie wystawcy weksla20 Września 2004

  wystawiony zarówno na firmę jak i na właściciela firmy. Należy to na wekslu zaznaczyć. Podpisuje go i tak właściciel a gdy firma posiada osobowość prawną podpisują taki weksel osoby uprawnione (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Nękający rodzice

  Witam. Piszę w imieniu dziewczyny, niestety ona nie może o tym pisać, bo od razu zbiera jej się na płacz... Sytuacja wygląda tak; od jakiegoś czasu, (...)

 • Weksel in blanco

  Przy zawieraniu umowy o pracę pracodawca uzależnił moje zatrudnienie od podpisania weksla in blanco. Wtedy nie mając innego wyjścia podpisałem go. (...)

 • Mandat i zdjęcie z fotoradaru-inny kierowca.

  Czy jeżeli kolega prowadził moje auto które mu pożyczyłem i dostał mandat. To czy ja muszę zapłacić ten mandat i przyjąć te pnkt. karne? To (...)

 • Alimenty a komornik

  Sąd przyznał mi komornika za nie płacone alimenty. Czy jest jakiś sposób żeby go zdjąć? Witam mam taki problem mój były mąż zalega z alimentami,Co (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane