Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Lokator nie zgadza się na podwyżkę czynszu, jednocześnie nie chce się wyprowadzić. 24 Sierpnia 2015

  art. 38. § 1. k.p.c. powództwo o własność lub o inne prawa rzeczowe na nieruchomości, jak również powództwo o posiadanie nieruchomości można wytoczyć (...)

 • Ustalenie wysokości czynszu najmu i innych opłat3 Września 2003

  za śmieci oraz wodę i ścieki, skoro faktycznie nie korzystam z tych mediów? W pierwszej kolejności proszę pamiętać o ewentualnych konsekwencjach jakie niesie za sobą niepłacenie czynszu (...)

 • Egzekucja mieszkania a umowa najmu3 Listopada 2004

  mieszkają gdzie indziej - tego nie ustaliłem) przyszło zawiadomienie od komornika o podjęciu czynności związanych z egzekucją zaległości czynszu za ostatnie dwa lata. Mieszkanie (...)

 • Czynsz za mieszkanie własnościowe spółdzielcze16 Stycznia 2009

  przepisami ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, spółdzielnia ma obowiązek poinformować o zmianie wysokości czynszu. Obowiązek ten wynika z przepisu art. 4 ust. 7 w/w (...)

 • Prawa lokatora mieszkania komunalnego1 Sierpnia 2007

  w sytuacji, gdy najemca jest w zwłoce z zapłatą czynszu lub innych opłat za używanie lokalu za co najmniej 3 pełne okresy płatności, wynajmujący może wypowiedzieć mu umowę najmu. (...)

 • Zmiana wysokości czynszu najmu14 Stycznia 2005

  zamienny? Kiedy można starać się o mieszkanie komunalne? kodeks cywilny, ustawa o ochronie praw lokatorów, umowa najmu, najemca, wynajmujący, czynsz, lokal socjalny, lokal zamienny, eksmisja, (...)

 • Prawo do lokalu socjalnego25 Listopada 2005

  czynszu lub innych opłat za używanie lokalu co najmniej za trzy pełne okresy płatności pomimo uprzedzenia go na piśmie o zamiarze wypowiedzenia stosunku prawnego i wyznaczenia (...)

 • Zaleganie z czynszem a wypowiedzenie najmu lokalu4 Października 2007

  najmu, nie później niż na miesiąc naprzód, na koniec miesiąca kalendarzowego jeżeli lokator jest w zwłoce z zapłatą czynszu lub innych opłat za używanie lokalu co najmniej za trzy (...)

 • Kwestionowanie wypowiedzenia umowy najmu15 Listopada 2006

  czynszu. Zarządca interpretuje to jako zaległości w zapłacie czynszu, a ja jako nadpłatę za wymianę okien i różnicę w czynszu regulowanym, który powinienem płacić, a czynszem (...)

 • Wady mieszkania a obowiązek płacenia czynszu13 Stycznia 2006

  jednak nie opuści lokalu, może, jak wskazano wyżej, zostać uznany  za przyczyniającego się do ewentualnej szkody.  najem, wady lokalu, mieszkanie, czynsz, obniżenie czynszy, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane