Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Ustalenie wysokości czynszu najmu i innych opłat3 Września 2003

  za śmieci oraz wodę i ścieki, skoro faktycznie nie korzystam z tych mediów? W pierwszej kolejności proszę pamiętać o ewentualnych konsekwencjach jakie niesie za sobą niepłacenie czynszu (...)

 • Egzekucja mieszkania a umowa najmu3 Listopada 2004

  mieszkają gdzie indziej - tego nie ustaliłem) przyszło zawiadomienie od komornika o podjęciu czynności związanych z egzekucją zaległości czynszu za ostatnie dwa lata. Mieszkanie (...)

 • Czynsz za mieszkanie własnościowe spółdzielcze16 Stycznia 2009

  przepisami ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, spółdzielnia ma obowiązek poinformować o zmianie wysokości czynszu. Obowiązek ten wynika z przepisu art. 4 ust. 7 w/w (...)

 • Prawa lokatora mieszkania komunalnego1 Sierpnia 2007

  w sytuacji, gdy najemca jest w zwłoce z zapłatą czynszu lub innych opłat za używanie lokalu za co najmniej 3 pełne okresy płatności, wynajmujący może wypowiedzieć mu umowę najmu. (...)

 • Zmiana wysokości czynszu najmu14 Stycznia 2005

  zamienny? Kiedy można starać się o mieszkanie komunalne? kodeks cywilny, ustawa o ochronie praw lokatorów, umowa najmu, najemca, wynajmujący, czynsz, lokal socjalny, lokal zamienny, eksmisja, (...)

 • Prawo do lokalu socjalnego25 Listopada 2005

  czynszu lub innych opłat za używanie lokalu co najmniej za trzy pełne okresy płatności pomimo uprzedzenia go na piśmie o zamiarze wypowiedzenia stosunku prawnego i wyznaczenia (...)

 • Zaleganie z czynszem a wypowiedzenie najmu lokalu4 Października 2007

  najmu, nie później niż na miesiąc naprzód, na koniec miesiąca kalendarzowego jeżeli lokator jest w zwłoce z zapłatą czynszu lub innych opłat za używanie lokalu co najmniej za trzy (...)

 • Kwestionowanie wypowiedzenia umowy najmu15 Listopada 2006

  czynszu. Zarządca interpretuje to jako zaległości w zapłacie czynszu, a ja jako nadpłatę za wymianę okien i różnicę w czynszu regulowanym, który powinienem płacić, a czynszem (...)

 • Wady mieszkania a obowiązek płacenia czynszu13 Stycznia 2006

  jednak nie opuści lokalu, może, jak wskazano wyżej, zostać uznany  za przyczyniającego się do ewentualnej szkody.  najem, wady lokalu, mieszkanie, czynsz, obniżenie czynszy, (...)

 • Wypowiedzenie umowy najmu19 Kwietnia 2007

  jest w zwłoce z zapłatą czynszu lub innych opłat za używanie lokalu co najmniej za trzy pełne okresy płatności pomimo uprzedzenia go na piśmie o zamiarze wypowiedzenia stosunku (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane