Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Wypłata nagrody jubileuszowej 14 Października 2010

  nagrody jubileuszowej w dniu upływu okresu uprawniającego do tej nagrody albo w dniu wejścia w życie przepisów wprowadzających nagrody jubileuszowe. Z kolei powołany przez (...)

 • Nagroda jubileuszowa a urlop bezpłatny19 Sierpnia 2010

  macierzystego pracodawcy (u nowego pracodawcy nagród jubileuszowych nie wypłaca się), której nie otrzymam ze względu na urlopowanie. Zapis o prawie do nagrody jubileuszowej, sposobie obliczania (...)

 • Koszty uzyskania nagrody jubileuszowej7 Października 2009

  ująć jako koszt uzyskania wypłatę nagrody jubileuszowej – podatkowo? Zgodnie z art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych za przychody ze stosunku służbowego, (...)

 • Nagroda dla pracownika samorządowego4 Czerwca 2008

  określone wg reguł z art. 20 ust. 3, co spowodowało konieczność wyraźnego zapisu, iż osobom tym nie przysługują nagrody, za wyjątkiem nagrody jubileuszowej.”Jak więc (...)

 • Wypłata nagrody jubileuszowej po terminie5 Sierpnia 2005

  Pracodawca nie wypłacił pracownikowi w terminie nagrody jubileuszowej. Podstawą naliczenia ww. nagrody w firmie jest płaca zasadnicza. W międzyczasie pracodawca zawarł porozumienie z pracownikami

 • Przedawnienie roszczenia do nagrody jubileuszowej11 Maja 2011

  dokumentacją, przyznać pracownikowi prawo do nagrody za 35 lat pracy. Czy można, jeżeli pracownik wyrazi zgodę na piśmie, potrącić kwotę nagrody wypłaconej niesłusznie w 2007 r. za 35 lat (...)

 • Udokumentowanie pracy w gospodarstwie rolnym30 Stycznia 2006

  ) był zameldowany w gospodarstwie rolnym rodziców i wnosi o zaliczenie tego okresu do stażu pracy oraz wypłacenie nagrody jubileuszowej za 30 lecie i 35 lecie wraz z należnymi odsetkami. (...)

 • Zmiana regulaminu wynagradzania20 Lutego 2006

  ]. Zgodnie z tymi przepisami pracodawca jest obowiązany: zawiadomić pracowników o wejściu układu w życie, o zmianach dotyczących układu oraz o wypowiedzeniu i rozwiązaniu układu, dostarczyć (...)

 • Przejęcie pracownika a układ zbiorowy pracy2 Września 2005

  , a pracownik żąda wypłaty nagrody jubileuszowej przy zaliczeniu do okresu zatrudnienia trzech lat szkoły zawodowej. Skoro doszło do przejęcie pracownika na podstawie artykułu 23[1] kodeksu (...)

 • Dofinansowanie pracownika w firmie.26 Maja 2015

  oświadczeń o spełnianiu warunków, m.in. oświadczenie o prowadzeniu działalności gospodarczej przez co najmniej 6 miesięcy oraz oświadczenie o nierozwiązaniu w okresie 6 miesięcy (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • ILE TRWA ROZWÓD ???

  Bardzo proszę, powiedzcie mi ile czasu trwa rozwód, jeśli zarówno ja jak i mój mąż jestesmy zgodni co do rozwodu i nie mamy dzieci.. Z góry dziękuje.. (Stella) (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane