Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Wyjawienie majątku - czy dłużnik może kłamać?31 Maja 2012

  się w tym, że złożony przez dłużnika wykaz majątku jest prawdziwy i zupełny. Przed odebraniem przyrzeczenia sąd uprzedza dłużnika o odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywych zeznań (...)

 • Skutki karne kłamstwa w procesie cywilnym19 Lutego 2013

  Sądu Najwyższego z dnia 22 listopada 2012 r. (V KK 265/12). Co do zasady dotyczy to jednakże jedynie postępowania karnego, w którym oskarżony nie może być zmuszony do dostarczania (...)

 • Alimenty na matkę. 7 Kwietnia 2015

  utrzymania uprawnionego może ulec rozłożeniu do tego stopnia, że niektórzy z zobowiązanych mogą być zwolnieni od świadczeń, inni zaś zostaną obciążeni w odpowiednio wyższym zakresie. W (...)

 • Dowód doręczenia wezwania dłużnikowi15 Kwietnia 2013

  adresat odmówił przyjęcia przesyłki, natomiast takie doręczenie powinno być wówczas uznane za skuteczne. W innym bowiem przypadku, dłużnik mógłby cały czas uchylać się od (...)

 • Jak ustanowić prawo do zarządzania spadkiem po śmierci mamy? 17 Czerwca 2015

  ; ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny (Dz.U.1964.16.93 z późn. zmianami).   Dziedziczenie zostało uregulowane przepisami Kodeksu cywilnego. Zgodnie z art. (...)

 • Skutki niezatwierdzenia sprawozdania zarządcy 16 Grudnia 2013

  prowadzenia prawidłowej gospodarki. Ponadto, wolno mu zaciągać tylko takie zobowiązania, które mogą być zaspokojone z dochodów z nieruchomości i są gospodarczo uzasadnione. (art. (...)

 • Pierwszeństwo w nabyciu nieruchomości18 Stycznia 2012

  budynków mieszkalnych i użytkowych, które w całości stanowią przedmiot najmu lub dzierżawy, oraz o grunty niezbędne do racjonalnego korzystania z tych budynków. Zgodnie bowiem (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane