Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Odsetki od pożyczki a podatek14 Listopada 2005

  skarbowego. W terminie do końca lutego następnego roku, spółka ma również obowiązek przesłać podatnikowi (osobie fizycznej) imienną informację o wysokości dochodu (art. 42 ust. 1 i 2 ustawy (...)

 • Kwota wolna od opodatkowania a podatek liniowy16 Stycznia 2007

  działalności gospodarczej, poinformowałem pracodawcę, że chcę, by to on odliczał mi tę kwotę od podatku. Otrzymałem do wypełnienia druk PIT-2, w którym czytam m.in. "określam (...)

 • Umowa dostawy a rękojmia15 Grudnia 2006

  Wykonując usługę marketingu dla kontrahenta, moja firma była zobowiązana w umowie do wydruku materiałów promocyjnych według wzorów dostarczonych przez zlecającego. Dokonaliśmy zamówienia (...)

 • Wynagrodzenie za czas choroby20 Października 2005

  zasiłku chorobowego? Obecnie otrzymałem do wypełnienia druk ZUS Rp7, gdzie mam wpisać składniki wynagrodzenia oraz czy powinienem wypełnić druk ZUS Z-17 Karta Zasiłkowa? Czy (...)

 • Obowiązek wypełnienia druku ZUS Z-312 Października 2009

  zasiłków z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa. W paragrafie 3 rozporządzenia czytamy, że "dowodem do przyznania i wypłaty przez Zakład Ubezpieczeń (...)

 • Podatek dochodowy od likwidacji spółki2 Lutego 2007

  : "ustawy o PIT") - płaconym od przychodu niepomniejszanego o koszty jego uzyskania. Podatek ten rozlicza płatnik (spółka) - pobiera go i odprowadza do urzędu. Składa też deklarację (...)

 • Podatek od sprzedaży mieszkania22 Grudnia 2009

  rodziców. Jeśli jednak przychód powstał do majątku osobistego podatnika (przed zawarciem małżeństwa), to lepiej aby również nabycie udziału nastąpiło do majątku osobistego, (...)

 • Sprzedaż nieruchomości a zwolnienie od 10%podatku5 Czerwca 2006

  , na nabycie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego lub udziału w takim prawie, prawa do domu jednorodzinnego w spółdzielni mieszkaniowej (...)

 • Rozliczanie PIT-u wspólnie z dziećmi9 Marca 2009

  mieszka z nami, a dzieci wychowuję ja. W 2008 r pracowałam i otrzymałam PIT do rozliczenia. Znajoma powiedziała, że mogę ponoć ująć dzieci w rozliczeniu, że to jest "korekta na dzieci (...)

 • Wynagrodzenie prezesa zarządu w sp. z o.o.4 Września 2007

  opodatkowania w tym wypadku zawartej między Polską i Holandią (dnia 13 lutego 2002 r.). Wedle jej art. 16 wynagrodzenia dyrektorów i inne podobne wypłaty, które osoba mająca miejsce zamieszkania (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • PIT 37 instrukcja !!!

  Pit 37 druk składa się z kilku części, które należy odpowiednio i poprawnie wypełnić, aby oddać druk do urzędu skarbowego. Najpierw jest część (...)

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane