Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Jaka jest forma nawiązania stosunku pracy dyrektora szkoły?9 Lutego 2012

  Jestem teraz na etapie dokonywania oceny pracy dyrektorów szkół i przedszkola. Wszyscy dyrektorzy posiadają stopień awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego. Zgodnie z art. 36 i 36a (...)

 • Katecheza w kościele a praca nauczycielska23 Lutego 2007

  przez katechetę w wymiarze co najmniej połowy obowiązującego wymiaru zajęć jest pracą nauczycielską w rozumieniu art. 88 Karta Nauczyciela w związku z art. 21 ust. 1 (...)

 • Emerytura nauczycielska16 Września 2009

  znaczenie ma tu okres pracy w szczególnych warunkach, o którym mowa w art. 88 ust. 1 ustawy Karta Nauczyciela. Pracą w szczególnych warunkach jest właśnie praca (...)

 • Jednorazowy zasiłek na zagospodarowanie21 Stycznia 2010

  uzyskałam stopień nauczyciela kontraktowego w ciągu dwóch lat, a wniosek o wypłatę zasiłku również złożyłam w terminie-czyli w ciągu roku. Załączam przepisy dot. tej sprawy z Karty Nauczyciela. (...)

 • Umowa o pracę na czas określony z nauczycielem4 Czerwca 2003

  Czy z nauczycielem można zawrzeć trzecią umowę na czas określony w oparciu o ust. 7 art. 10 ustawy - Karta Nauczyciela? Artykuł 10 Karty Nauczyciela wyczerpująco statuuje (...)

 • Świadczenie kompensacyjne dla nauczycieli. 2 Czerwca 2015

  wykonywane w dniu wolnym od pracy,  6) wynagrodzenie za pracę w święto,  7) dodatek za uciążliwość pracy, o którym mowa w art. 19 ust. 2 pkt 2 karty nauczyciela,   8) (...)

 • Na jakich zasadach udzielany jest urlop na podratowanie zdrowia? 21 Maja 2015

  , zaleconemu w załączonym orzeczeniu lekarskim, zwracam się z uprzejmą prośbą o udzielenie urlopu dla poratowania zdrowia na podstawie art. 73 ustawy Karta Nauczyciela, od dnia... do dnia....”; b

 • Dyrektor chce abym zajmowała się dziećmi w przedszkolu. 5 Sierpnia 2015

  sądów polskich. Zasadniczo przepisy k.n. przewidują dwa sposoby przeniesienia nauczyciela: za zgodą nauczyciela lub bez takiej zgody. Pierwszy przypadek został uregulowany w art. (...)

 • Podstawy wypowiedzenia umowy o pracę nauczycielowi3 Lutego 2003

  zatrudnienia w trybie określonym w art. 22 ust. 2 KN (Zasada ograniczenia zatrudnienia nauczyciela zatrudnionego na podstawie mianowania do wymiaru nie niższego niż 1/2 obowiązkowego wymiaru (...)

 • Stan nieczynny nauczyciela16 Kwietnia 2012

  Na czym polega przeniesienie nauczyciela w stan nieczynny? Jak wskazuje Karta Nauczyciela: Art.20.1.Dyrektor szkoły w razie: 1)całkowitej likwidacji szkoły rozwiązuje z nauczycielem (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane