Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Katecheza w kościele a praca nauczycielska23 Lutego 2007

  przez katechetę w wymiarze co najmniej połowy obowiązującego wymiaru zajęć jest pracą nauczycielską w rozumieniu art. 88 Karta Nauczyciela w związku z art. 21 ust. 1 (...)

 • Emerytura nauczycielska16 Września 2009

  znaczenie ma tu okres pracy w szczególnych warunkach, o którym mowa w art. 88 ust. 1 ustawy Karta Nauczyciela. Pracą w szczególnych warunkach jest właśnie praca (...)

 • Jednorazowy zasiłek na zagospodarowanie21 Stycznia 2010

  uzyskałam stopień nauczyciela kontraktowego w ciągu dwóch lat, a wniosek o wypłatę zasiłku również złożyłam w terminie-czyli w ciągu roku. Załączam przepisy dot. tej sprawy z Karty Nauczyciela. (...)

 • Umowa o pracę na czas określony z nauczycielem4 Czerwca 2003

  Czy z nauczycielem można zawrzeć trzecią umowę na czas określony w oparciu o ust. 7 art. 10 ustawy - Karta Nauczyciela? Artykuł 10 Karty Nauczyciela wyczerpująco statuuje (...)

 • Podstawy wypowiedzenia umowy o pracę nauczycielowi3 Lutego 2003

  zatrudnienia w trybie określonym w art. 22 ust. 2 KN (Zasada ograniczenia zatrudnienia nauczyciela zatrudnionego na podstawie mianowania do wymiaru nie niższego niż 1/2 obowiązkowego wymiaru (...)

 • Stan nieczynny nauczyciela16 Kwietnia 2012

  Na czym polega przeniesienie nauczyciela w stan nieczynny? Jak wskazuje Karta Nauczyciela: Art.20.1.Dyrektor szkoły w razie: 1)całkowitej likwidacji szkoły rozwiązuje z nauczycielem (...)

 • Czas pracy nauczyciela praktycznej nauki zawodu1 Lutego 2006

  godzin. Zatem do tego czasu był Pan zatrudniony w niepełnym wymiarze czasu pracy. Wskazuje o tym art. 42 Karty Nauczyciela. Zgodnie zaś z ust. 4a przywołanego artykułu wymiar ten (...)

 • Wypowiedzenie umowy nauczycielowi a stan nieczynny4 Czerwca 2003

  wyjątki. Jeżeli zatem zostaną spełnione określone przesłanki-można zatrudnić nauczyciela mianowanego w niepełnym wymiarze. wypowiedzenie, Karta Nauczyciela, nauczyciel mianowany

 • Karta Nauczyciela12 Października 2009

  kolejnego stopnia awansu zawodowego reguluje art. 9b Karty Nauczyciela. Zgodnie z jego postanowieniami uzyskanie nowego stopnia zawodowego następuje w formie decyzji administracyjnej ( w wypadku (...)

 • Forma zatrudnienia nauczycieli18 Czerwca 2003

  teraz odpowiednio w artykułach art. 1 ust. 2 pkt 2b i art. 91b ust. 2 pkt 2. Oznacza to, że uchwała nadal obowiązuje, mimo skreślenia powołanych artykułów. Poza tym należy wskazać, (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane