Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Nauczyciel pracujący w trakcie urlopu zdrowotnego21 Września 2004

  Nauczyciel korzysta od sierpnia br. z urlopu dla poratowania zdrowia. Karta Nauczyciela w brzmieniu obowiązującym do 31.08.2004 r. dopuszczała możliwość podjęcia przez nauczyciela w czasie (...)

 • Jaka jest forma nawiązania stosunku pracy dyrektora szkoły?9 Lutego 2012

  Jestem teraz na etapie dokonywania oceny pracy dyrektorów szkół i przedszkola. Wszyscy dyrektorzy posiadają stopień awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego. Zgodnie z art. 36 i 36a (...)

 • Katecheza w kościele a praca nauczycielska23 Lutego 2007

  przez katechetę w wymiarze co najmniej połowy obowiązującego wymiaru zajęć jest pracą nauczycielską w rozumieniu art. 88 Karta Nauczyciela w związku z art. 21 ust. 1 (...)

 • Emerytura nauczycielska16 Września 2009

  znaczenie ma tu okres pracy w szczególnych warunkach, o którym mowa w art. 88 ust. 1 ustawy Karta Nauczyciela. Pracą w szczególnych warunkach jest właśnie praca (...)

 • Jednorazowy zasiłek na zagospodarowanie21 Stycznia 2010

  uzyskałam stopień nauczyciela kontraktowego w ciągu dwóch lat, a wniosek o wypłatę zasiłku również złożyłam w terminie-czyli w ciągu roku. Załączam przepisy dot. tej sprawy z Karty Nauczyciela. (...)

 • Wypowiedzenie stosunku pracy w czasie usprawiedliwionej nieobecności10 Grudnia 2011

  ochrona określona w art. 41 k.p. Powyższe wynika z faktu, iż Karta Nauczyciela nie zawiera szczególnych regulacji dotyczących ochrony trwałości zatrudnienia nauczyciela (...)

 • Umowa o pracę na czas określony z nauczycielem4 Czerwca 2003

  Czy z nauczycielem można zawrzeć trzecią umowę na czas określony w oparciu o ust. 7 art. 10 ustawy - Karta Nauczyciela? Artykuł 10 Karty Nauczyciela wyczerpująco statuuje (...)

 • Urlop dla poratowania zdrowia w OHP23 Stycznia 2008

  , wykonujących pracę dydaktyczną i wychowawczą co najmniej w połowie obowiązującego ich czasu pracy. Art. 91b ust. 2a Ustawy precyzuje, że do tej grupy pracowników mają zastosowanie (...)

 • Uzyskiwanie kolejnych stopni awansu24 Sierpnia 2004

  nieokreślony w niepełnym wymiarze (art.10 ust.6 Karty). nauczyciel mianowany, awans zawodowy, karta nauczyciela, awans, stopnie awansu

 • Podstawy wypowiedzenia umowy o pracę nauczycielowi3 Lutego 2003

  zatrudnienia w trybie określonym w art. 22 ust. 2 KN (Zasada ograniczenia zatrudnienia nauczyciela zatrudnionego na podstawie mianowania do wymiaru nie niższego niż 1/2 obowiązkowego wymiaru (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane