Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Prawo do zasiłku opiekuńczego7 Lipca 2006

  innymi członkami rodziny za okres nie dłuższy niż 60 dni w roku kalendarzowym. Zasiłek opiekuńczy nie przysługuje, jeżeli poza ubezpieczonym są inni członkowie rodziny pozostający we wspólnym

 • Zwolnienie chorobowe z tytułu opieki5 Kwietnia 2004

  sprawowana jest nad innymi członkami rodziny. Zasiłek opiekuńczy przysługuje łącznie na opiekę nad dziećmi i innymi członkami rodziny za okres nie dłuższy niż 60 dni w roku kalendarzowym. (...)

 • Wniosek o przyznanie zasiłku opiekuńczego9 Stycznia 2009

  dłużej jak 60 dni w czasie roku kalendarzowego. Zasiłek przysługuje tylko wówczas, gdy nie ma innych członków rodziny mogących sprawować opiekę nad dzieckiem. Jeśli dziecko (...)

 • Urlop okolicznościowy a zwolnienie lekarskie7 Marca 2007

  Pracownik przebywał 3 m-ce na zwolnieniu lekarskim. W tym czasie urodziło mu się dziecko. Czy pracownikowi przysługują 2 dni urlopu okolicznościowego i może je wykorzystać po powrocie ze zwolnienia

 • Zasiłek opiekuńczy z tytułu opieki nad dzieckiem4 Września 2007

  opiekę nad dzieckiem. Jeśli dziecko nie jest chore, zasiłek w razie sprawowania opieki przysługuje w razie: nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola lub szkoły, do których dziecko (...)

 • Nazwisko dziecka pozamałżeńskiego5 Września 2007

  W kwietniu 2007 r. uzyskałam rozwód. Za miesiąc urodzę dziecko, którego ojcem jest mój nowy partner. Oboje chcemy, aby dziecko nosiło jego nazwisko. Jakie nazwisko otrzyma po urodzeniu dziecko

 • Zasiłek opiekuńczy z powodu choroby dziecka6 Lutego 2009

  opiekuńczy. Przysługuje on przez okres: 60 dni w roku kalendarzowym, jeżeli opieka sprawowana jest nad chorym dzieckiem w wieku do lat 14 (ew. dzieckiem w wieku do ukończenia 8 lat w przypadku

 • Dwa dni opieki nad dzieckiem gdy żona nie pracuje21 Stycznia 2010

  będzie przysługiwał przez okres 60 dni w roku kalendarzowym, w drugim przypadku przez okres 14 dni.     Zwolnienie od pracy, dwa dni wolne, opieka nad zdrowym dzieckiem, (...)

 • Jak uzyskać większy zasiłek macierzyński? 24 Kwietnia 2015

  wyliczenia jest to, aby od ponownego zgłoszenia do ubezpieczenia chorobowego do daty porodu minął jeden pełny miesiąc (30 dni), za który opłaci Pani maksymalną składkę. Jeżeli nie uda się (...)

 • Jak uzyskać większy zasiłek macierzyński? 24 Kwietnia 2015

  wyliczenia jest to, aby od ponownego zgłoszenia do ubezpieczenia chorobowego do daty porodu minął jeden pełny miesiąc (30 dni), za który opłaci Pani maksymalną składkę. Jeżeli nie uda się (...)

 • Prawo do zasiłku opiekuńczego27 Czerwca 2002

  14 dni w roku kalendarzowym, jeżeli opieka sprawowana jest nad innymi członkami rodziny, o których mowa w art. 32 ust. 1 pkt 3. W przypadku dzieci do lat 14 okres ten wynosi 60 dni w roku (...)

 • Ustalenie widzeń dziecka z ojcem4 Listopada 2010

  prośbę o zaproponowanie dni w które chce odwiedzać syna, wskazał dwa dni w tygodniu - poniedziałek i czwartek. Od tamtego czasu jego wizyty są bardzo nieregularne, często je odwołuje. Uśredniając (...)

 • Alimenty na dziecko od ojca biologicznego. 18 Sierpnia 2015

  ojcem dziecka jest ten mężczyzna. Uznanie ojcostwa może nastąpić także przed sądem opiekuńczym. Z kolei sądowego ustalenia ojcostwa może żądać dziecko, jego matka oraz domniemany ojciec dziecka. (...)

 • Nazwisko dziecka a separacja11 Marca 2009

  uznać dziecko. Jeżeli ojcostwo zostało ustalone przez uznanie dziecka, dziecko nosi ono nazwisko ojca, chyba że ten za zgodą osób, których zgoda jest potrzebna do ważności uznania, (...)

 • Alimenty i manipulowanie córką31 Maja 2007

  1,5 roku) - moja była żona wznawia umorzoną wcześniej egzekucję. Komornik, nie dając mi nawet czasu na wyjaśnienie sytuacji w przeciągu 2 dni zajmuje 60% mojego wynagrodzenia. Moja, obecnie (...)

 • Wyliczenie wysokości dodatku mieszkaniowego29 Czerwca 2004

  lokalu nie przekracza 60%. Wydatkami poniesionymi przez osobę ubiegającą się o dodatek mieszkaniowy są świadczenia okresowe ponoszone przez gospodarstwo domowe w związku z zajmowaniem lokalu mieszkalnego

 • Opieka nad dzieckiem przed 14 rokiem życia30 Kwietnia 2007

  Czy gdy dziecko kończy 5 stycznia 2002 r. 14 lat należą się jeszcze dwa dni wolne od pracy z tytułu opieki nad dzieckiem? Pracownicy (lub pracownikowi) wychowującej przynajmniej jedno dziecko (...)

 • Zwrot VAT w przypadku eksportu usług20 Września 2006

  unijny, nie wpłaciliśmy kaucji, działamy krócej niż 1 rok, wobec tego termin zwrotu VAT wynosi 180 dni. Czy musimy wraz z deklaracją VAT-7 z wykazaną kwotą zwrotu VAT w ciągu 180 dni składać (...)

 • Opieka nad dzieckiem a urlop wychowawczy27 Listopada 2007

  kalendarzowego. Przedmiotowe zwolnienie przysługuje na wniosek pracownika, który może wystąpić o udzielenie dwóch dni naraz albo każdego dnia z osobna. Dni wolne mogą być udzielone łącznie (...)

 • Dni wolne z tytułu opieki nad dzieckiem6 Stycznia 2007

  udzielić dni wolnych w ciągu kolejnego roku w wymiarze dłuższym niż 2 dni. opieka, dziecko, zwolnienie, wymiar, dni wolne, niepełny etat

 • Nazwisko dziecka urodzonego po rozwodzie21 Lipca 2005

  cywilnego powrócić do nazwiska, które nosił przed zawarciem małżeństwa. Dziecko, co do którego istnieje domniemanie (jeżeli dziecko urodziło się w czasie trwania małżeństwa albo przed (...)

 • Zwolnienie od pracy w celu opieki nad dzieckiem19 Listopada 2008

  . Czy w trakcie korzystania z tych 2 dni wolnych od pracy jest zobowiązana faktycznie opiekować się dzieckiem, czy też może swobodnie dysponować czasem wolnym od pracy? Prawo do 2 dni tzw. opieki (...)

 • Czy mogę się starać o świadczenie przedemerytalne? 3 Czerwca 2015

  180-dniowego okresu, prawo do świadczenia przedemerytalnego przysługuje, jeżeli wniosek o przyznanie tego świadczenia zostanie złożony w terminie nieprzekraczającym 30 dni od dnia ustania zatrudnienia (...)

 • Alimenty na dziecko, a nie na byłą małżonkę8 Maja 2002

  dziecko pozwanej, a mi nakazać płacenie alimentów. Czy na rozprawie można zastrzec, że alimenty będę płacił wyłącznie na dziecko i pozbawić pozwaną możliwości występowania o alimenty (...)

 • Matka mojego dziecka zabrania mi kontaktów z synem. 3 Lipca 2015

  , aby kontakty z dzieckiem wyglądały – kiedy i gdzie, czy chce Pan odwiedzać dziecko w jego miejscu zamieszkania, czy będziemy je zabierać do siebie. Warto podać, że np. będzie Pan odbierał (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • Wysokość alimentów - a dochody ojca

  Witam czy jest gdzies okreslona maksymalna wysokosc alimentow, jakie moze placic zobowiazany w stosunku do jego dochodow i potrzeb? po prostu jest taka (...)

 • Alimenty dla byłego współmałżonka

  Jestem po rozwodzie. Mój mąż został uznany winnym rozpadowi małżeństwa. Moja sytuacja finansowa uległa pogorszeniu. Chciałabym wystąpić o alimenty (...)

 • Wysokość alimentów

  Czy matka nieślubnego dziecka ma prawo żądać od ojca 35% jego dochodów mimo że sama zarabia tyle co on? Ojciec ma rodzinę (żonę i syna) jest jej (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane