Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Załączniki do pozwu14 Lutego 2006

  gospodarczy będzie dla danej sprawy właściwy. Nie jest to obowiązek przewidziany ustawę, ale wprowadzony praktyką sądów. Składając wniosek o wydanie nakazu zapłaty w postępowaniu nakazowym (...)

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej? 23 Kwietnia 2015

  zachowanie miesięcznego terminu dla złożenia oświadczenia o wypowiedzeniu liczonego od uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności. Zaprezentowane rozwiązanie - obowiązujące (...)

 • Wniosek dowodowy z akt sprawy4 Września 2006

  dołączenie dowodu z dokumentu w postaci postanowienia prokuratora, jeśli tylko dowód ten ma znaczenie dla tej drugiej sprawy (warto zaznaczyć, że nie ma co do zasady wniosku o dowód (...)

 • Wymogi formalne wniosku o zasiedzenie28 Kwietnia 2004

  . jakiegoś dokumentu? Do wniosku o zasiedzenie nieruchomości należy dołączyć odpis z księgi wieczystej albo zaświadczenie o stanie prawnym wynikającym ze zbioru dokumentów (jeżeli (...)

 • Dokument potwierdzający uprawnienie do lokalu14 Lutego 2007

  odpisach. Ponadto przepisy ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym stanowią, że jeżeli wnioskodawca wraz z wnioskiem o pierwszy wpis do rejestru przedsiębiorców składa wniosek o wpis (...)

 • Czy mogę wymienić prawo jazdy angielskie na polskie? 23 Kwietnia 2015

  Szwajcarskiej lub państwa członkowskiego Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym, które wydało prawo jazdy, o rozpoczęciu (...)

 • Dołączenie akt z innego postępowania7 Września 2006

  ) o dołączenie do sprawy akt z innej sprawy? Albo w jaki inny sposób można poinformować sąd, że takie dwie sprawy już się odbyły - z sukcesem dla odwołujących się? Złożony wniosek (...)

 • Pełnomocnictwo do wydania wypisu z rejestru gruntu6 Listopada 2007

  do akt sprawy. Nie wystarczy więc samo okazanie dokumentu, konieczne wydaje się dołączenie pisma do akt. Możliwe, iż to było przyczyną odmowy przyjęcia pełnomocnictwa przez urzędniczkę. (...)

 • Poświadczenie dokumentu przez radcę7 Grudnia 2006

  posiadaniu pozwanego i radca nie miał możliwości posiadania tego dokumentu. Poświadczył więc za zgodność z oryginałem nie posiadając tego dokumentu (prawdopodobnie kopię z kopią). Czy (...)

 • Podpisanie wypowiedzenia umowy o pracę z datą wsteczną. 7 Maja 2015

  zaś o tyle istotna, że czas na odwołanie od niego jest bardzo krótki. Zgodnie z przepisem art. 264 § 1 k.p. wynosi 7 dni od dnia doręczenia pisma wypowiadającego umowę o pracę. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Obywatelstwo niemieckie

  Czy jest jakaś szansa uzyskania obywatelstwa niemieckiego (lub podwójnego: pol. i niem.), jeśli moja babka była Niemką (córką Niemców), następnie (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane