Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Dowody w sprawie gospodarczej10 Stycznia 2011

  dokumentu. Jeżeli strona powołuje się w piśmie procesowym na dowód z dokumentu, musi liczyć się z tym, że będzie obowiązana złożyć go w sądzie. Obowiązek ten istnieje (...)

 • Załączniki do pozwu14 Lutego 2006

  gospodarczy będzie dla danej sprawy właściwy. Nie jest to obowiązek przewidziany ustawę, ale wprowadzony praktyką sądów. Składając wniosek o wydanie nakazu zapłaty w postępowaniu nakazowym (...)

 • Wniosek dowodowy z akt sprawy4 Września 2006

  dołączenie dowodu z dokumentu w postaci postanowienia prokuratora, jeśli tylko dowód ten ma znaczenie dla tej drugiej sprawy (warto zaznaczyć, że nie ma co do zasady wniosku o dowód (...)

 • Wymogi formalne wniosku o zasiedzenie28 Kwietnia 2004

  . jakiegoś dokumentu? Do wniosku o zasiedzenie nieruchomości należy dołączyć odpis z księgi wieczystej albo zaświadczenie o stanie prawnym wynikającym ze zbioru dokumentów (jeżeli (...)

 • Dokument potwierdzający uprawnienie do lokalu14 Lutego 2007

  odpisach. Ponadto przepisy ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym stanowią, że jeżeli wnioskodawca wraz z wnioskiem o pierwszy wpis do rejestru przedsiębiorców składa wniosek o wpis (...)

 • Dołączenie akt z innego postępowania7 Września 2006

  ) o dołączenie do sprawy akt z innej sprawy? Albo w jaki inny sposób można poinformować sąd, że takie dwie sprawy już się odbyły - z sukcesem dla odwołujących się? Złożony wniosek (...)

 • Pełnomocnictwo do wydania wypisu z rejestru gruntu6 Listopada 2007

  do akt sprawy. Nie wystarczy więc samo okazanie dokumentu, konieczne wydaje się dołączenie pisma do akt. Możliwe, iż to było przyczyną odmowy przyjęcia pełnomocnictwa przez urzędniczkę. (...)

 • Poświadczenie dokumentu przez radcę7 Grudnia 2006

  posiadaniu pozwanego i radca nie miał możliwości posiadania tego dokumentu. Poświadczył więc za zgodność z oryginałem nie posiadając tego dokumentu (prawdopodobnie kopię z kopią). Czy (...)

 • Paszport dla dziecka bez zgody rodzica 26 Maja 2008

  ubezwłasnowolnionej jest wymagana przy składaniu wniosku o wydanie dla nich dokumentu paszportowego. Odbioru dokumentu paszportowego dla małoletniego może dokonać jeden z rodziców (...)

 • Pobyt obcokrajowca w Polsce2 Grudnia 2008

  takiego dokumentu jako autentycznego używał; nie wywiązuje się z zobowiązań podatkowych wobec Skarbu Państwa.Tak więc oprócz ubiegania się o wizę Pana/Pani zięć może ubiegać się (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane