Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Tytuł prawny do lokalu23 Lipca 2007

  umowy użyczenia) lub też sporządzona w formie pisemnej umowa użyczenia. Wzór umowy użyczenia znajdzie Pan na naszej stronie internetowej: Umowa użyczenia.   (...)

 • Umowa na wynajem lokalu między komandytariuszem13 Listopada 2008

  użyczenia lokalu, czy wystarczy ustne lub pisemne zezwolenie właściciela na wykorzystanie lokalu jako siedziby mojej firmy?" Organ podatkowy w uzasadnieniu postanowienia stwierdził, iż: (...)

 • Podatek od wynajmowanego budynku25 Czerwca 2012

  używać przedmiot umowy na działalność statutową (czyli na działalność związaną z ochroną przeciwpożarową). Zgodnie z uchwałą nieruchomości zajęte na potrzeby (...)

 • Samochód ciężarowy w spółce cywilnej27 Marca 2008

  umowy użyczenia w zasadzie zawarliby umowę ze samymi sobą i użyczyli sobie samochód.Niestety zawarcie m.in. umowy spółki cywilnej oraz każda zmiana umowy spółki cywilnej, (...)

 • Powierzchnia pod działalność19 Stycznia 2010

  Chcę rozpocząć własną działalność gospodarczą, oczywiście starając się o przyznanie środków z Funduszu Pracy. Działalność będzie polegała w głównej mierze na wykonywaniu (...)

 • Uzyskanie zezwolenia na pracę dla cudzoziemca27 Maja 2010

  bezczynność organu. Zgodnie z art. 87 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy cudzoziemiec jest uprawniony do wykonywania pracy na terytorium RP, jeżeli m.in: a) posiada zezwolenie (...)

 • Nieodpłatne korzystanie z cudzej własności22 Maja 2007

  zawarcia umowy najmu lub dzierżawy. Jeżeli właściciel nieruchomości używa jej na własne potrzeby lub potrzeby członków rodziny (według ordynacji podatkowej za członków rodziny uważa się (...)

 • Podnajem użyczonego lokalu21 Września 2006

  Na podstawie umowy użyczenia użyczyłem siostrze lokal na działalność gospodarczą. Obecnie siostra chce część tego lokalu podnająć (wynająć) osobie fizycznej (...)

 • Użyczenie a sprzedaż bezprzetargowa9 Czerwca 2005

  wymieniony grunt spółce deweloperskiej nie rozwiązując umowy użyczenia. Czy wedle przedstawionego stanu faktycznego, użyczający miał prawo sprzedać nieruchomość bez rozwiązania umowy (...)

 • Koszty działalności w użyczonych pomieszczeniach15 Listopada 2005

  z przychodami. Niektóre organy podatkowe uznają jednak, iż wydatki na remont pomieszczeń zajmowanych na potrzebby działalności gospodarczej na podstawie umowy użyczenia (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • podatek od umowy najmu

  w 2006r moja znajoma wynajęła mi niodpłatnie mieszkanie. w treści umowy zpisane jest że właściciel wynajmuje mieszkanie wzamian za opiekę nad nim, (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane