Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Przyjazd pojazdem zarejestrowanym w Niemczech28 Września 2006

  Mam auto zarejestrowane w Niemczech, ale polskie prawo jazdy. Zamieszkuję na stałe w Niemczech, ale mam polski paszport. Czy przekraczając granicę zapłacę dodatkowe (...)

 • Opodatkowanie dochodów z akcji dwupaństwowca18 Kwietnia 2006

  Osoba posiadająca podwójne, polsko-niemieckie obywatelstwo, zameldowana w Niemczech i w Polsce, pracująca z tytułu umowy o pracę w Niemczech i wyłącznie w Niemczech (...)

 • Opodatkowanie dochodów z pracy w RFN2 Lutego 2006

  Kiedy i gdzie trzeba płacić podatek od umów (freelance) z niemieckimi firmami (pracując dla nich i mieszkając w Niemczech oraz mając zameldowanie w Polsce i w Niemczech), (...)

 • Opodatkowanie dochodów z pracy w Niemczech15 Sierpnia 2006

  mająca miejsce zamieszkania w Umawiającym się Państwie (np. w Niemczech) otrzymuje z pracy najemnej, podlegają opodatkowaniu tylko w tym Państwie (tj. w Niemczech), (...)

 • Firma w Polsce a zamieszkanie w Niemczech3 Sierpnia 2007

  zarobkowej w Niemczech. Gdy przestanę pracować na etacie w Niemczech, ale będę tu wciąż mieszkać, czy podatki z działalności będę w dalszym ciągu odprowadzać w (...)

 • Podatek od emerytury wysyłanej za granicę Polski10 Kwietnia 2007

  renty, otrzymywane przez osobę mającą miejsce zamieszkania w Umawiającym się Państwie (np. w Niemczech) z drugiego Umawiającego się Państwa (z Polski), podlegają opodatkowaniu (...)

 • Zawarcie małżeństwa przez cudzoziemca2 Sierpnia 2010

  stosownych stempli w paszporcie, kiedy nastąpił wjazd do Polski. Z posiadanej przeze mnie wiedzy w związku z wejściem do strefy Schengen od 2008 r. w przypadku poruszania się w (...)

 • Paszport dla dziecka urodzonego za granicą3 Stycznia 2007

  możliwe. Zgodnie z rozporządzeniem w sprawie dokumentów paszportowych oraz trybu postępowania w przypadku ujawnienia fałszerstw lub wad w tych dokumentach oraz w sytuacji ich (...)

 • Brak dowodu osobistego a zakup nieruchomości8 Marca 2007

  Czy osoba z obywatelstwem niemieckim i polskim, nieposiadająca ani dowodu osobistego, ani paszportu polskiego, zamieszkała w Niemczech, może kupić dom jednorodzinny w Polsce? Ograniczenia (...)

 • Opodatkowanie dochodów z działalności w Niemczech7 Września 2006

  życiowych). Na podstawie art. 7 Umowy zyski przedsiębiorstwa Umawiającego się Państwa (niemieckiego) podlegają opodatkowaniu tylko w tym Państwie (tj. tylko w Niemczech), chyba że (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Obywatelstwo niemieckie

  Czy jest jakaś szansa uzyskania obywatelstwa niemieckiego (lub podwójnego: pol. i niem.), jeśli moja babka była Niemką (córką Niemców), następnie (...)

 • Malzenstwo z cudzoziemcem

  1. Chce zawarzec zwiazek malzenski z cudzoziemcem (Wlochem), jakie prawo bedzie w tym przypadku obowiazujace, polskie czy wloskie? 2. Czy zalezy to od (...)

 • Możliwość wydania paszportu bez zgody ojca?Proszę o pomoc!

  Chciałbym wyrobić paszport mojemu dziecku, ma rok i 7 miesięcy, jestem w trakcie rozwodu, wniosłam o orzeczenie o winie, łącznie z zasądzeniem alimentów (...)

 • Dowód osobisty a zagranica

  Niedlugo konczy mi sie waznosc dowodu osobistego i powinienem wyrobic nowy dowód. Jestem obywatelem polskim, ale od 7 lat mieszkam na stale poza granicami (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane