Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zjazd z drogi publicznej16 Maja 2006

  sieci drogowej dzielą się na następujące kategorie: drogi krajowedrogi wojewódzkie;  drogi powiatowe;  drogi gminne.  Zgodnie z art. 2a ustawy (...)

 • Decyzja ZRID na realizację drogi na terenach SP5 Sierpnia 2010

  . 326). Z kolei art. 2 ust. 1. ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych (tekst jednolity: Dz. U. 2007 r. Nr 19 poz. 115 z późn. zm.) kategoryzuje drogi publiczne na: 1) drogi krajowe; 2

 • Ustawowa definicja dróg publcznych 10 Sierpnia 2011

  Jakie to są drogi publiczne? Drogami publicznymi zgodnie z ustawą z dnia 21 marca 1981 r. (Dz. U. z 1985 r., Nr 14 poz. 60 z późn. zmianami) są:1. drogi krajowe2. drogi wojewódzkie

 • Pobór opłaty za zajęcia pasa drogowego22 Lutego 2011

  kompetencji zarządcy drogi. Drogi publiczne w rozumieniu ustawy to: 1) drogi krajowe;  2) drogi wojewódzkie;  3) drogi powiatowe;  4) drogi (...)

 • Odpowiedzialność za stan dróg9 Sierpnia 2005

  przejeżdżających. Naprawa jednak do chwili obecnej nie została dokonana. Zgodnie z ustawą o drogach publicznych „Drogi krajowe stanowią własność Skarbu Państwa. Drogi wojewódzkie, (...)

 • Droga gminna23 Maja 2007

  drogowej dzielą się na następujące kategorie:  drogi krajowedrogi wojewódzkie,  drogi powiatowe,  drogi gminne. W związku z tym, każda droga (...)

 • Parkowanie na terenie prywatnym14 Kwietnia 2009

  ograniczeniami i wyjątkami określonymi w tej ustawie lub innych przepisach szczególnych. Ze względu na funkcje w sieci krajowej, dzielą się one na: drogi krajowe, drogi wojewódzkie, (...)

 • Obowiązek utrzymania czystości na drogach15 Czerwca 2007

  zwłok bezdomnych zwierząt lub ich części oraz współdziałanie z przedsiębiorcami podejmującymi działalność w tym zakresie. Zgodnie z art. 2a ust. 1 i 2 ustawy o drogach publicznych drogi krajowe (...)

 • Zmiana kategorii drogi23 Lipca 2007

  ustawa z 21 marca 1985 r. o drogach publicznych. Z art. 2a, dodanego do tej ustawy 1 stycznia 1999 r., wynika, że drogi gminne stanowią własność odpowiedniego samorządu gminy. W stanie prawnym

 • Rodzaje dróg w Polsce24 Listopada 2004

  : drogi ogólnodostępne, drogi ekspresowe, autostrady. Dwa ostatnie rodzaje przeznaczone są wyłącznie dla ruchu pojazdów samochodowych. Funkcjonują także drogi o znaczeniu obronnym, drogi (...)

 • Utrzymanie dróg gminnych31 Marca 2012

  wygody ruchu, w tym także odśnieżanie i zwalczanie śliskości zimowej należą do zarządcy drogi. Zarządca drogi zobowiązany jest również do ochrony drogi, a zatem podjęcia (...)

 • Przejęcie terenu pod zaplanowane drogi31 Lipca 2012

  konieczne do budowy drogi. Jest to uprawnienie państwa a nie obowiązek. W przedstawionym przykładzie gmina nie ma obowiązku przejęcia terenu na którym mają znaleźć się zaplanowane drogi. (...)

 • Wydzielenie działki na drogę publiczną9 Lutego 2012

  gruntu wydzielone pod drogi publiczne: gminne, powiatowe, wojewódzkie, krajowe - z nieruchomości, której podział został dokonany na wniosek właściciela, przechodzą, z mocy prawa, (...)

 • Partycypacja w kosztach urządzenia drogi gminnej26 Października 2007

  właściciele działek mają obowiązek partycypować w kosztach urządzenia drogi gminnej. Nie można również naszym zdanie twierdzić, iż skoro korzystają z tej drogi, to mają obowiązek ponieść (...)

 • Matka mojego dziecka zabrania mi kontaktów z synem. 3 Lipca 2015

  w tym postępowaniu, mając na względzie sprawność postępowania, dostępność drogi elektronicznej dla stron postępowania oraz ochronę praw stron postępowania, przy uwzględnieniu możliwości składania

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane