Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Naśladowanie gotowego produktu, stanowiące czyn nieuczciwej konkurencji2 Lutego 2011

  wystarczające samo stwierdzenie, że ma miejsce naśladowanie gotowego produktu, ale konieczne jest ustalenie, że może ono wprowadzić klientów w błąd co do tożsamości producenta (...)

 • Umyślne wprowadzenie funkcjonariuszy w błąd20 Listopada 2007

  podpisać swoje zeznania, których treścią było iż umyślnie wprowadziłem funkcjonariuszy w błąd. Czy umyślne wprowadzanie funkcjonariuszy w błąd po uprzednim wylegitymowaniu (...)

 • Zmiana w KRS w spółce jawnej24 Marca 2010

  pieczątkach? W przedmiotowym stanie faktycznym możliwe jest naruszenie zasady prawdziwości firmy. Zasada ta została zawarta w art. 433 § 2. k.c., zgodnie z którym firma nie może wprowadzać (...)

 • Unieważnienie aktu notarialnego8 Czerwca 2006

  W 1996 roku małżonkowie sprzedali gospodarstwo rolne podpisując akt notarialny. Nieruchomość w wyniku uchwalenia przez gminę studium uwarunkowań rozwoju w którym tereny te są przewidziane (...)

 • Uchylenie się od skutków prawnych oświadczenia o przyjęciu lub odrzuceniu spadku19 Grudnia 2011

  woli złożone przez osobę, która z jakichkolwiek powodów znajdowała się w stanie wyłączającym świadome albo swobodne powzięcie decyzji i wyrażenie woli. Dotyczy to w (...)

 • Czym są wady oświadczenia woli?1 Grudnia 2011

  skutków czynności prawnej będzie możliwe także wtedy, gdy błąd nie był istotny, ale został wywołany przez drugą stronę podstępnie. Od skutków prawnych swojego oświadczenia (...)

 • Wykorzystanie domeny24 Listopada 2009

  wprowadzająca klienta w błąd i mogąca przez to wpłynąć na jego decyzję co do nabycia towaru lub usługi. W opisanym stanie faktycznym wprowadzenie w błąd polega (...)

 • Przestępstwo oszustwa30 Czerwca 2010

  określa sposobów, jakimi ma posłużyć się sprawca by wprowadzić w błąd. Ustawa nie zawiera też w tym zakresie żadnych ograniczeń, tak więc wprowadzenie w (...)

 • Narażenie organu na zwrot podatku a oszustwo19 Września 2005

  rozporządzenia własnym mieniem poprzez wprowadzenie jej w błąd. Rozporządzeniem będzie każdy akt powodujący zmianę w majątku osoby pokrzywdzonej, a więc zarówno akt o skutkach (...)

 • Reklama w Google29 Lutego 2012

  konserwacji reklamowanych towarów lub usług, a także zachowania się klienta. \"Wprowadzenie w błąd ma miejsce wówczas, gdy informacje zawarte w przekazie (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • art. 286 § 1 kk

  Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem (...)

 • Unieważnienie uznania dziecka

  Czy jest sposób by po uznaniu dziecka po trzech latach od jego urodzenia, a po po czterech latach po jego uznaniu wnioskować o unieważnienie uznania? (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Pobieraczek - wezwanie do zapłaty i niekompletne dane. Pomocy!!!

  Witam! Potrzebuję pilnej porady Myślę, że sprawa jest niektórym z państwa znana, bo była kiedyś nagłaśniana przez media. Chodzi o serwis pobieraczek.pl, (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane