Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Unieważnienie aktu notarialnego8 Czerwca 2006

  W 1996 roku małżonkowie sprzedali gospodarstwo rolne podpisując akt notarialny. Nieruchomość w wyniku uchwalenia przez gminę studium uwarunkowań rozwoju w którym tereny te są przewidziane (...)

 • Zmiana w KRS w spółce jawnej24 Marca 2010

  pieczątkach? W przedmiotowym stanie faktycznym możliwe jest naruszenie zasady prawdziwości firmy. Zasada ta została zawarta w art. 433 § 2. k.c., zgodnie z którym firma nie może wprowadzać (...)

 • Uchylenie się od skutków prawnych oświadczenia o przyjęciu lub odrzuceniu spadku19 Grudnia 2011

  woli złożone przez osobę, która z jakichkolwiek powodów znajdowała się w stanie wyłączającym świadome albo swobodne powzięcie decyzji i wyrażenie woli. Dotyczy to w (...)

 • Poświadczenie nieprawdy w pismach procesowych28 Marca 2012

  w Sądzie jest przestępstwem z art. 272 KK:   Treść art. 272 ustawy Kodeks karny brzmi: Art. 272. Kto wyłudza poświadczenie nieprawdy przez podstępne wprowadzenie w błąd (...)

 • Termin do złożenia odwołania a wprowadzenie w błąd5 Września 2006

  odwołania od decyzji z lipca 2005 r.? Jak mam udowodnić, że w informacji ZUS wprowadzono mnie w błąd? Czy istnieje możliwość zaskarżenia pracownika ZUS, który źle mi obliczył emeryturę (...)

 • Metki odzieżowe8 Marca 2010

  koszulki w postaci zmodyfikowanej, a więc z oryginalnym nadrukiem. Nie można jednak wykluczyć, że ryzyko wprowadzenia w błąd nadal zachodzi. W istocie bowiem nadal koszulka pochodzi (...)

 • Zawyżanie rachunków za usługi-oszustwo1 Czerwca 2009

  ;Wprowadzenie w błąd polega na tym, że sprawca swoimi podstępnymi zabiegami doprowadza inną osobę do mylnego wyobrażenia o rzeczywistym stanie rzeczy (...) Wyzyskanie błędu tym różni (...)

 • Zaskarżenie rozporządzenia wojewody22 Maja 2006

  biurokratyczne załatwianie spraw. W sprawie, w której toczy się postępowanie administracyjne: skarga złożona przez stronę podlega rozpatrzeniu w toku postępowania, zgodnie z przepisami (...)

 • Istota przestępstwa oszustwa17 Sierpnia 2011

  przestępstwo, może posłużyć się trzema alternatywnie wskazanymi w przepisie metodami: wprowadzeniem w błąd, wyzyskaniem błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego (...)

 • Zasada prawdziwości firmy spółki27 Września 2011

  tego zakazane jest wprowadzenie przez firmę w błąd co do każdej okoliczności, na którą wskazuje brzmienie firmy. Zasada ta wiąże się z funkcja informacyjną firmy. Ustawodawca (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • art. 286 § 1 kk

  Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem (...)

 • Unieważnienie uznania dziecka

  Czy jest sposób by po uznaniu dziecka po trzech latach od jego urodzenia, a po po czterech latach po jego uznaniu wnioskować o unieważnienie uznania? (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Pobieraczek - wezwanie do zapłaty i niekompletne dane. Pomocy!!!

  Witam! Potrzebuję pilnej porady Myślę, że sprawa jest niektórym z państwa znana, bo była kiedyś nagłaśniana przez media. Chodzi o serwis pobieraczek.pl, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane