Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Wydanie paszportu rodzicom dziecka 13 Stycznia 2017

  paszportu bez tego dowodu oraz w jaki sposób zablokować możliwość wyjazdu dziecka, co muszę zrobić? Zgodnie z art. 15  ustawy o dokumentach paszportowych złożenie wniosku o (...)

 • Zmiana opiekuna prawnego12 Grudnia 2016

  przesłanki do zmiany opiekuna, mogę w tak krótkim czasie złożyć wniosek o jego zmianę? Czy raczej powinienem złożyć wniosek o wydanie zarządzenia zmieniającego (...)

 • Jak należy sformułować wniosek do sądu o wydanie odpisu wyroku? Jakie należy w związku z tym ponieść koszty i w jakiej formie?7 Grudnia 2016

  Wyrok w mojej sprawie dotyczący rozwodu uprawomocnił się. Jak należy sformułować wniosek do sądu o wydanie odpisu wyroku? Jakie należy w związku z tym ponieść koszty i w jakiej formie (...)

 • Widywanie dziecka28 Września 2016

  sąd wydając stosowne orzeczenie, kierował się będzie przede wszystkim dobrem dziecka. Także już w trakcie postępowania w sprawie o rozwód można wnieść stosowny wniosek (...)

 • Jak uzyskać odpis wyroku rozwodowego?16 Sierpnia 2016

  wyroku, powinien Pan złożyć odpowiedni wniosek do sądu, który wydał orzeczenie (np. Proszę o wydanie odpisu wyroku rozwodowego z mojej sprawy z klauzulą prawomocności (wykonalności) (...)

 • Zmiana miejsca pobytu dziecka w czasie rozwodu28 Lipca 2016

  udzielić, a wtedy żona będzie musiała zwrócić się o rozstrzygnięcie do sądu. Jeśli matka nie uzgodni z ojcem takiego wyjazdu ani nie zwróci się o rozstrzygnięcie do sądu, (...)

 • Wstrzymanie wydania decyzji o warunkach zabudowy18 Maja 2016

  procesu inwestycyjnego. Prosimy również o wskazanie ew. podstaw prawnych pomocnych w tej sprawie. Faktycznie, zgodnie z przepisami ustawy o planowaniu o zagospodarowaniu przestrzennym (...)

 • Bezpieczny zakup samochodu18 Maja 2016

  teleadresowe można znaleźć na stronie ministerstwa. Opłaty: za odpis lub informację wydawaną na wniosek o wydanie odpisu z rejestru zastawów - 15 zł,  za zaświadczenie (...)

 • Zmiana rodzica zobowiązanego do płacenia alimentów24 Listopada 2015

  stosunków\", o której mowa w zacytowanym przepisie. Jednocześnie konieczne jest wytoczenie w imieniu dziecka powództwa o zasądzenie alimentów od matki na rzecz (...)

 • Mąż nie che się ze mną dzielić pieniędzmi z utargu. 21 Sierpnia 2015

  otwartego lub pracowniczego funduszu emerytalnego każdego z małżonków;  4) kwoty składek zewidencjonowanych na subkoncie, o którym mowa w art. 40a ustawy z dnia 13 października 1998 (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • matka uciekla z dzieckiem

  witam potrzebuje pomocy niewiem co mam zrobic mam 3 letnia corke sad powierzyl mi wykonywanie wladzy rodzicielskiej a matka dziecka zabrala ja i gdzies (...)

 • Prawo rodzicielskie

  Chce pozbawic ojca mojego 6 letniego dziecka wladzy rodzicielskiej, nie widuje sie on z corka od 3 lat i sie nia nie interesuje, jak sprawic by sad przyznal (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich.

  Proszę o pomoc. Jestem zupełnie zielona jeśli chodzi o prawo i nie wiem jak się za to zabrać. Problem polega na tym, że chcę by pozbawiono praw (...)

 • Możliwość wydania paszportu bez zgody ojca?Proszę o pomoc!

  Chciałbym wyrobić paszport mojemu dziecku, ma rok i 7 miesięcy, jestem w trakcie rozwodu, wniosłam o orzeczenie o winie, łącznie z zasądzeniem alimentów (...)

 • Zmiana nazwiska dziecka

  Mam nieślubne dziecko. Uznałem to dziecko lecz dziecko nosi nazwisko swej matki, bo tak zostało to ustalone. Jeśli matka dziecka wyjdzie za mąż to (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane