Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Sprzedający nie chce wymienić wadliwego sprzętu.17 Lipca 2015

  do postępowania mediacyjnego, przy czym termin do wykonania innych uprawnień z tytułu rękojmi, przysługujących kupującemu, zaczyna biec od dnia odmowy przez sąd zatwierdzenia ugody zawartej (...)

 • Skutki prawne wyjścia ze spółki komandytowej.24 Czerwca 2015

  ; 2. Jako dzień bilansowy przyjąć należy:  1) w przypadku wypowiedzenia - ostatni dzień roku obrotowego, w którym upłynął termin wypowiedzenia; 2) w przypadku śmierci wspólnika (...)

 • Zatwierdzenie sprawozdania finansowego spółki 28 Czerwca 2013

  bilansu przez biegłego rewidenta. Spółka nie jest zobowiązana z mocy prawa do prowadzenia badań bilansu. Czy taka uchwała nie stoi w sprzeczności z obowiązującym prawem i zatwierdzeniu sprawozdania (...)

 • Samowola budowlana4 Kwietnia 2012

  ). Termin, w jakim powinny być przedstawione wszystkie wyżej wymienione dokumenty, ustawodawca pozostawił do określenia organowi, który ustala go według swojego uznania. Termin ten nie (...)

 • Zwrot udziału w spółdzielni12 Stycznia 2012

  wypadku, gdy jego udziały zostały przeznaczone na pokrycie strat spółdzielni (art. 19 § 2). Sposób i termin zwrotu określa statut.” Powyższe oznacza, że jeśli członek spó

 • Obowiązki sprawozdawcze spółek prawa handlowego12 Sierpnia 2010

  , których złożenie jest obowiązkowe, nie zostały złożone pomimo upływu terminu, sąd rejestrowy wzywa obowiązanych do ich złożenia, wyznaczając dodatkowy 7-dniowy termin, pod rygorem zastosowania (...)

 • Termin złożenia bilansu w spółce z o.o.8 Kwietnia 2009

  zaoferowało nam zbadanie bilansu za ten nieszczęsny 2008 rok i skorygowanie błędów, które naszym zdaniem pojawią się z winy niekompetencji poprzedniego biura. Jaki jest termin złożenia w (...)

 • Spółka w likwidacji a wycena aktywów24 Października 2008

  ? Jednym z obowiązków likwidatorów spółki z o.o. jest sporządzenie bilansu otwarcia likwidacji. Wszystkie składniki aktywów muszą być przyjęte do bilansu otwarcia (...)

 • Termin zatwierdzenia sprawozdania likwidacyjnego 2 Czerwca 2008

  spółek handlowych nie przewidują konkretnego terminu dla zatwierdzenia sprawozdania finansowego (bilansu). Jedynie zgodnie z art. 288 kodeksu spółek handlowych po zatwierdzeniu przez

 • Zatwierdzenie przeszukania i zatrzymania rzeczy14 Sierpnia 2007

  , wniosek, żądanie, termin

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • zwrot udziału

  witam, w czerwcu ub. roku sprzedałem mieszkanie spółdzielcze i od tego czasu nie mogę doprosić się zwrotu kwoty ok 650 zł tzw. udziałów członkowskich (...)

 • kto ustala plan urlopowy

  witam! Właśnie trwa sprzeczka między pracownikami w naszej firmie i każdy boi się iść do szefa, więc postanowiłam zapytać specjalistów. Kto (...)

 • Wzór umowy z biurem rachunkowym

  Prowadząc działalnosc zmuszająca do prowadzenia ksiegi przychodow i rozchodow chce to zlecic biuru rachunkowemu, chce wiedziec co powinno byc w takiej (...)

 • Umowa o dzieło

  1. Czy jako zlecający w umowie o dzieło jestem zobowiązany opłacić składkę na ubezp zdrow za wykonawcę? 2. czy istnieje ograniczenie czasowe terminu (...)

 • Miasto robi problem z wykupem mieszkania

  Witam, Moja babcia zajmuje parter w 2 piętrowym domku w atrakcyjnym punkcie miasta. Nad nią mieszka inna rodzina. Pytanie będzie takie. Jeśli nie zatwierdzono (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane