Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Dochodzenie a śledztwo w procesie karnym2 Lipca 2010

  przestępstwa albo szkoda wyrządzona lub grożąca nie przekracza 100 000 złotych.  Spośród spraw o przestępstwa wymienione w pkt 1 nie prowadzi się dochodzenia w sprawach o przestępstwa (...)

 • Przedawnienie karalności oszustwa kredytowego31 Października 2007

  osobie, karalność popełnionego przez nią przestępstwa określonego w § 1 pkt 1-3 ustaje z upływem 10 lat od zakończenia tego okresu. Do okresu z art. 101 należy zatem dodać 10 lat. W świetle (...)

 • Wniosek o przyspieszenie terminu rozprawy17 Września 2007

  powinien przedsięwziąć z urzędu (art. 9 § 2 kpk). Obowiązkiem sądu jest takie prowadzenie postępowania, by rozstrzygnięcie nastąpiło w rozsądnym terminie (art. 2 § 1 pkt 4 kpk). Sąd (...)

 • Odpowiedzialność karna spółki z o.o.8 Marca 2007

  obrony, w tym prawo podnoszenia faktów na swoją obronę. odpowiedzialność, podmiot zbiorowy, spółka, członek zarządu, zobowiązanie, przestępstwo, oszustwo

 • Zatajenie przychodów z tytułu najmu mieszkania31 Maja 2006

  znamiona przestępstwa z art. 286 kk? Zgodnie z art. 30 ust. 1 pkt 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych od uzyskanych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej dochodów (przychodów) pobiera (...)

 • Sprzedaż zajętej przez komornika nieruchomości24 Kwietnia 2006

  wieczystej wpisu o wszczęciu egzekucji lub o złożenie wniosku do zbioru dokumentów. Takie działanie może też w określonej sytuacji grozić odpowiedzialnością karną za oszustwo, jeśli dłużnik (...)

 • Brak znamion przestępstwa18 Kwietnia 2006

  karne, oszustwo, znamiona przestępstwa

 • Zażalenie na umorzenie dochodzenia29 Marca 2005

  śledztwa; w wypadkach określonych w pkt 1 i 2 nie można powierzyć Policji prowadzenia śledztwa w całości. Poza tym prokurator może zastrzec do osobistego wykonania jakąkolwiek czynność śledztwa, (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Umowa o dzieło. Czy wysyłając CV mogę zgodzić się już na podpisanie umowy ?

  Rozsyłałem CV by znaleźć jakąś prace na wakacje. No i łapałem się każdej oferty w mojej okolicy. Wysłąłem CV 1 Pan odpisał przedstawil oferte (...)

 • PRESCO!POMOCY!!!

  Kilka dni temu dostałam pismo od firmy Presco że przejęła dwa lata temu długo od firmy kontrolerskiej za przejazd bez ważnego biletu. Co ciekawe (...)

 • Alimenty a intercyza

  Jestesmy małżeństwem od kwietnia tamtego roku. Mój mąż ma dziecko z poprzedniego małzeństwa. Czy spisanie intercyzy bedzie chronic mój majatek (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane