Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Świadczenia z pomocy społecznej7 Listopada 2018

  , dla których powinien być on przyznany na dłuższy okres i w większej wysokości. Odwołanie wnosi się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w terminie 14 dni od daty doręczenia decyzji. (...)

 • Data doręczenia decyzji administracyjnej14 Listopada 2017

  zawierającej decyzje administracyjna na piśmie. Od tego dnia biegnie termin na wniesienie odwołania od decyzji. Termin odwołania się od decyzji wynosi 14 dni od (...)

 • Odwołanie podpisane przez rodzica strony2 Listopada 2017

  przesłania odwołania wraz z aktami sprawy organowi odwoławczemu, przed upływem tego terminu. Nie jest natomiast uprawniony ani do zwrócenia odwołania, ani do nienadania mu biegu, nawet jeśli odwołanie

 • Informacja publiczna a umowa handlowa2 Listopada 2017

  przedsiębiorstwa) powinien wydać w formie decyzji administracyjnej. We wskazanej sytuacji, pomimo niedochowania formy decyzji administracyjnej, należałoby odwołać się (w terminie 14 dni) od (...)

 • Odwołanie się od decyzji ZUS w sprawie renty22 Września 2016

  odwołanie wniesione po upływie terminu, chyba że przekroczenie terminu nie jest nadmierne i nastąpiło z przyczyn niezależnych od odwołującego się. Odwołanie od decyzji (...)

 • Wstrzymanie wydania decyzji o warunkach zabudowy18 Maja 2016

  publicznego, zawiadamia się na piśmie. Prosimy także o zapoznanie się z treścią artykułu Odwołanie od decyzji administracyjnej decyzja o warunkach zabudowy terenu, postępowanie administracyjne, (...)

 • Rozpatrzenie odwołania przez SKO24 Listopada 2015

  dni od dnia wniesienia wezwania o usunięcie naruszenia prawa   samorządowe kolegium odwoławcze, odwołanie, postępowanie administracyjne, SKO, administracja

 • Muszę się stawić przed komisją alkoholową. 31 Sierpnia 2015

  o skierowanie Pana na przymusowe badanie nie przysługuje odwołanie - sprawa po prostu trafi do sądu, który będzie niezależnie orzekał w sprawie. W toku tego postępowania może Pan normalnych

 • Odwołanie od decyzji sądu w sprawie odebrania prawa jazdy. 12 Sierpnia 2015

  uzależnione jest jednak od spełnienia kilku wymogów: Art. 126. [Warunki przywrócenia terminu zawitego]  § 1.Jeżeli niedotrzymanie terminu zawitego nastąpiło z przyczyn od (...)

 • ZUS cofnął mi zasiłek chorobowy. 9 Lipca 2015

  takiej weryfikacji. Niestety nie jesteśmy w stanie zweryfikować twierdzeń Pana oraz twierdzeń ZUS. Jeżeli w istocie nie odebrał Pan przesyłki, powinien Pan złożyć odwołanie od decyzji (...)

 • Kiedy następuje przedawnienie zaległych składek ZUS? 18 Czerwca 2015

  wysokości 100% nie opłaconych składek. Od decyzji w sprawie wymierzenia dodatkowej opłaty przysługuje odwołanie do sądu według zasad określonych w art. 83.   2. Składki oraz (...)

 • Zus nie przyznał renty, ale również odmówił wydania zaświadczenia o zdolności do pracy.10 Czerwca 2015

  określony czas od tamtej sprawy, można spróbować ponownie wystąpić do ZUS o stwierdzenie niezdolności do racy (wniosek o rentę, który skieruje Pana badania do lekarza orzecznika ZUS). (...)

 • Zabrane prawo jazdy na 3 miesiące za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. 2 Czerwca 2015

  to 18 maja br. lub później, starosta miał obowiązek wydać ww. decyzję, niezależnie od tego, że otrzymał Pan także inną karę. Może Pan odwołać się od ww. decyzji, (...)

 • Wniosek do banku o wypis z MIG BR. 29 Maja 2015

  danych osobowych w oparciu o art. 105a ust. 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r.  Prawo bankowe, Dz.U.2012.1376 j.t. Informację o decyzji podjętej w sprawie niniejszego wniosku proszę przesłać wraz (...)

 • Wzór wniosku o ubezwłasnowolnienie 27 Maja 2015

  Czy Państwa kancelaria jest w stanie przygotować wzór wniosku o ubezwłasnowolnienie? Choroba psychiczna mojego taty spowodowała że nie jest On w stanie podejmować samodzielnych decyzji, z czego (...)

 • Czy można odwołać darowiznę?22 Maja 2015

  zwykłe konflikty rodzinne w określonym środowisku2. W §2 omawianego przepisu przewidziano, że odwołanie darowizny powoduje, że obdarowany od tego momentu ponosi odpowiedzialność tak jak (...)

 • Umorzenie zaległych składek ZUS. 15 Maja 2015

  , która zatrudniała pracowników i nie odprowadzała składek na ubezpieczenia społeczne zarówno od siebie jak i od pracowników może zwracać się do ZUS jedynie o umorzenie (...)

 • Jak odzyskać niesłusznie pobraną składkę zdrowotną? 5 Maja 2015

  . 1 u.ś.f.ś.p.). Dyrektor ma obowiązek rozpatrzeć sprawę w terminie nie dłuższym niż 30 dni od dnia ich wniesienia wydając decyzję. Odwołanie od takiej decyzji wnosi się do (...)

 • Termin do wniesienia odwołania a święto5 Stycznia 2015

  postanowienia służy stronie zażalenie, gdy kodeks tak stanowi. Zażalenie wnosi się w terminie siedmiu dni od dnia doręczenia postanowienia stronie, a gdy postanowienie zostało ogłoszone (...)

 • Sprzeciw od orzeczenia lekarza orzecznika18 Listopada 2014

  decyzji. Decyzja ta podlega zaskarżeniu w drodze odwołania do sądu ubezpieczeń społecznych. Odwołanie wniesione od decyzji wydanej na podstawie orzeczenia lekarza orzecznika ZUS (...)

 • Odwołanie od odmownej decyzji Prezeza ZUS w sprawie renty w drodze wyjątku20 Czerwca 2013

  Czy od odmownej decyzji Prezesa ZUS w sprawie przyznania renty w drodze wyjątku przysługuje odwołanie? Powyższa decyzja ma charakter uznaniowy i nie przysługują od niej środki (...)

 • Informacja z centralnej ewidencji pojazdów3 Grudnia 2012

  naszej ocenie można by zatem próbować przyjąć, iż organ nie rozpoznając w pełni Pana wniosku jest w zwłoce, jeśli od złożenia przez Pana wniosku minął termin określony w art. 35-36 k.p.a. (...)

 • Powołanie na świadka pracownika powoda14 Września 2012

  osobistych (Dz. U. 2008 r., Nr 214 poz. 1353). Wniosek podlega opłacie w wysokości 31 zł. Gdyby organ odmówił udostępnienia danych to od wydanej decyzji należałoby wnieść odwołanie. (...)

 • Remont hali handlowej4 Lipca 2012

  której nie służy odwołanie w administracyjnym toku instancji. Odwołanie zaś nie przysługuje, jeśli:   upłynął termin do wniesienia odwołania od decyzji wydanej (...)

 • Brak możliwości wniesienia odwołania od decyzji administracyjnej23 Kwietnia 2012

  k.p.a. postępowanie jest dwuinstancyjne, a zatem od decyzji wydanej w pierwszej instancji służy odwołanie tylko do jednej instancji, 3) decyzja została wydana w postępowaniu jednoinstancyjnym

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • odwołanie od decyzji wzór

  Witam Gdzie odszukam wzór odwołania od decyzji sądu?Będę bardzo wdzieczna za pomoc odwołanie od jakiej decyzji ???? Co było przedmiotem rozprawy??? (...)

 • Reklamacja butow - odmowa

  Witam, Dwa tygodnie temu zareklamowalam buty sportowe Reebok. Powodem Bylo odklejanie sie podeszwy w obu butach i pekniecie na szwach w jednym. Reklamacja (...)

 • odwołanie od decyzji pzu wzór pisma

  Witam Chcę sie odwołac od decyzji PZU i potzrebuje wzoru takie posma gdzie go znajdę?Z góry dziękuję Pozdrawiam

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane