Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Lokator nie zgadza się na podwyżkę czynszu, jednocześnie nie chce się wyprowadzić. 24 Sierpnia 2015

  , którą w sprawach o wydanie przedmiotu najmu stanowi przy umowach zawartych na czas oznaczony - suma czynszu za czas sporny, lecz nie więcej niż za rok. W doktrynie wskazano, iż (...)

 • Czy mogę jeździć po polskich drogach na zagranicznych prawach jazdy. 20 Sierpnia 2015

  Przed paroma laty straciłem prawo jazdy za punkty karne. Jakiś czas po tym wyjechałem za granicę, tam wyrobiłem sobie tamtejsze prawo jazdy. Ostatnio jadać po Polsce dostałem mandat za (...)

 • Portal żąda zapłaty za umieszczenie ogłoszenia na ich stronie. 15 Czerwca 2015

  okresowe może być zawarta na czas oznaczony albo nieoznaczony.  2. Umowę zawartą na czas dłuższy niż rok poczytuje się po upływie tego terminu za zawartą na czas nieoznaczony.  3. (...)

 • jakie dokumenty są potrzebne do rejestracji spółki jawnej? 15 Czerwca 2015

  spółki]. Każdy wspólnik ma prawo wypowiedzieć spółkę na sześć miesięcy przed końcem roku obrotowego.  § 8  Rok bilansowy pokrywa się z rokiem kalendarzowym.  § (...)

 • Ogłoszenie upadłości konsumenckiej po zamknięciu firmy. 10 Czerwca 2015

  czynność prawna upadłego została prawomocnie uznana za dokonaną z pokrzywdzeniem wierzycieli. Art. 491[11] ust. 1 p.u.n. określa sankcje za wyżej wymienione zachowania upadłego, a są nimi: 1) (...)

 • Jak uzyskać większy zasiłek macierzyński? 24 Kwietnia 2015

  ubezpieczenie chorobowe za miesiąc,w którym powstało prawo do zasiłku, po odliczeniach, o których mowa w art. 3 pkt 4 - dla ubezpieczonych, dla których określono najniższą podstawę (...)

 • Jak uzyskać większy zasiłek macierzyński? 24 Kwietnia 2015

  ubezpieczenie chorobowe za miesiąc,w którym powstało prawo do zasiłku, po odliczeniach, o których mowa w art. 3 pkt 4 - dla ubezpieczonych, dla których określono najniższą podstawę (...)

 • Czy mogę wymienić prawo jazdy angielskie na polskie? 23 Kwietnia 2015

  kategorii -złożyć opłatę za ten wniosek. Prawo jazdy jest wydawane przez starostę, na wniosek osoby zainteresowanej, za opłatą (administracyjną w wysokości 100 zł) oraz po uiszczeniu opłaty (...)

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej? 23 Kwietnia 2015

  uzasadnieniu uchwały Sądu Najwyższego z 8 września 2011, III CZP 44/11). Nie ma więc znaczenia data przetargu, w wyniku którego doszło do nabycia nieruchomości, jak również chwila (...)

 • Darowizna na rzecz syna17 Kwietnia 2015

  do tego, iż niezawinione zachowanie sięo bdarowanego nie może być mu poczytywane za rażącą niewdzięczność. Otwarta jest jednak kwestia, jaki stopień winy obdarowanego wypada tutaj uznać za

 • Czy na emeryturze można pracować?13 Kwietnia 2015

  1999 r. do 1 lipca  2000 r wystarczyło osiągnięcie wieku emerytalnego, a od 1 lipca 2000 r. do 8 stycznia 2009 r. treścią ryzyka było prawo do zaprzestania pracy, natomiast od 8 stycznia (...)

 • Nadzór nad stowarzyszeniem5 Kwietnia 2013

  merytorycznych. Czy i w jaki sposób mogę zmusić zarząd Stowarzyszenia do ujawnienia sprawozdań finansowych np. za 2012 rok? Zgodnie z art. 2 kodeksu postępowania administracyjnego (dalej: kpa) (...)

 • Ujawnienie środków trwałych w ewidencji3 Kwietnia 2012

  trwałych tego samego rodzaju z grudnia roku poprzedzającego rok założenia ewidencji lub sporządzenia wykazu oraz stanu i stopnia ich zużycia. Także ewentualnie na tej podstawie podatnik mógłby

 • Odliczenie VAT a brak sprzedaży15 Lutego 2012

  wystąpić do naczelnika urzędu skarbowego z wnioskiem o ustalenie proporcji na rok 2012 zgodnie z art. 90 ust. 8 ustawy o VAT (jeśli tak to w jakiej formie i do kiedy)? Proszę o niepublikowanie (...)

 • Nielegalne przetwarzanie danych osobowych22 Grudnia 2011

  Andrzej Drozd, op. cit.). dane osobowe, przetwarzanie, grzywna

 • Czym jest zasada ograniczonego zaufania na drodze?1 Grudnia 2011

  inwestorem) nie musi być jednoznaczne z zachowaniem owej należytej ostrożności. Wynika to bezpośrednio z samej zasady ograniczonego zaufania (jak wyżej wspominamy uznanej za obowiązującą (...)

 • Bezprawne zajmowanie lokalu a odcięcie dopływu wody i gazu10 Czerwca 2011

  - lokatorowi używanie lokalu jak np.odcinanie dopływu wody, czy prądu (zob. F. Zoll, M. Olczyk, M. Pecyna, op. cit.). Zgodniebowiem z art. 6a ustawą o ochronie lokatorów wynajmujący jest (...)

 • Rozliczenie dochodów z obrotu akcjami na GPW28 Marca 2011

  . Powinienem więc otrzymać z biura maklerskiego PIT 8C dla spółki za rok 2010, a następnie rozbić całość na członków spółki cywilnej wg udziałów i każdemu wypełnić PIT38? Czy też (...)

 • Zasiłek chorobowy dla zleceniobiorcy10 Lutego 2011

  UZP 9/2009 zasadniczo stwierdzono, że do podstawy wymiaru zasiłku chorobowego ubezpieczonego dobrowolnie (tak jak w przypadku zlecenia) nie wlicza się wynagrodzenia za pracę uzyskanego w okresie (...)

 • Okres przechowywania danych przez bank31 Stycznia 2011

  i reklamacji - 1 rok po terminie upływu rękojmi lub rozliczeniu reklamacji;  7) dokumenty inwentaryzacyjne - 5 lat;  8) pozostałe dowody księgowe i dokumenty - 5 lat.  W

 • Wykonalność decyzji w postępowaniu egzekucyjnym31 Stycznia 2011

  , a nie prawidłowości wykonywanego aktu (tak: Wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 8 maja 2007 r., sygn. akt II OSK 694/2006; publ. LexPolonica nr 2123670, http://orzeczenia.nsa.gov.pl

 • Zbieg świadczeń ZUS a zerowy przychód21 Stycznia 2011

  latach od wypadku zamknąłem firmę za pomocą pełnomocnika. Rok temu osiągnąłem wiek emerytalny i przyznano mi emeryturę. ZUS wykonując wyrok sądu wydał decyzję, że nie przysługuje (...)

 • Podnajem pokoju w użyczonym mieszkaniu4 Sierpnia 2010

  przychodów ewidencjonowanych za dany rok podatkowy podatnik składa naczelnikowi urzędu skarbowego właściwemu według miejsca zamieszkania podatnika nie później niż do dnia 20 stycznia (...)

 • Dochodzenie a śledztwo w procesie karnym2 Lipca 2010

  pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Jest to zatem występek zagrożony karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Należy (...)

 • Zadania Samorządowego Kolegium Odwoławczego19 Marca 2010

  Administracyjnego w Warszawie, sygn. VI SAB/Wa 21/2007). Jak już ustalono powyżej właściwym organem do rozpatrzenia tej skargi jest wójt, a zgodnie z art. 231 kpa, jeśli skarga trafiła do organu (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pozbawienie praw rodzicielskich.

  Proszę o pomoc. Jestem zupełnie zielona jeśli chodzi o prawo i nie wiem jak się za to zabrać. Problem polega na tym, że chcę by pozbawiono praw (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane