Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Ile godzin należy przepracować na dworze, aby należały się posiłki regeneracyjne zimą, a latem woda?12 Października 2016

  technologicznych utrzymuje się stale temperatura poniżej 10°C lub wskaźnik obciążenia termicznego (WBGT) wynosi powyżej 25°C, n. związane z wysiłkiem fizycznym, powodującym w ciągu zmiany (...)

 • Lokator nie zgadza się na podwyżkę czynszu, jednocześnie nie chce się wyprowadzić. 24 Sierpnia 2015

  zapłata kwoty odpowiadającej różnicy między podwyższonym a dotychczasowym czynszem albo innymi opłatami za używanie lokalu, za okres od upływu terminu wypowiedzenia. 7. (uchylony). 8. Przepisy (...)

 • Ile mogę dostać alimentów na dzieci od mojego męża? 13 Lipca 2015

  okres poprzedzający wytoczenie powództwa są w naszej ocenie znikome. Nie znamy jednak całokształtu stanu faktycznego - jeżeli jest Pani w stanie udokumentować niezaspokojone potrzeby dziecka (...)

 • Kiedy następuje przedawnienie zaległych składek ZUS? 18 Czerwca 2015

  .). Biorąc pod uwagę powyższe Pana zaległości przedawnią się najwcześniej w 2017 roku o ile zanim to nie nastąpi ZUS nie podejmie odpowiednich działań prowadzących do zawieszenia biegu przedawnienia. Warto

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej? 23 Kwietnia 2015

  wskazany w kontrakcie okres (w transakcjach między przedsiębiorcami nawet do 30 lat), a tym samym czyniło nieruchomość mniej atrakcyjną dla potencjalnego nabywcy, praktycznie uniemożliwiając mu (poza

 • Czy należy mi się odprawa z tytułu likwidacji mojego stanowiska? 16 Kwietnia 2015

  ten okres nie przysługuje. Całkowity okres zgłoszonego pobytu za granicą oraz braku gotowości do pracy z innego powodu nie może przekroczyć łącznie 10 dni w okresie jednego roku kalendarzowego. 4

 • Jak założyć w Polsce kasyno? Czy obywatel Niemiec może to zrobić?31 Marca 2015

  udziela się na okres 6 lat (art. 49 ust. 1 u.g.h.). W zakresie zabezpieczenia, o którym mowa w art. 63 u.g.h. podmiot jest obowiązany, w terminie określonym w koncesji lub zezwoleniu, złożyć, (...)

 • Ochrona emerytalna a wypowiedzenie pracy15 Stycznia 2014

  przypadku w czasie wypowiedzenia,pracownik będzie chroniony przed wypowiedzeniem z pracy z powodu wejścia w okres ochronny czy też nie? Zakaz wypowiadania umowy o pracę pracownikowi, który (...)

 • najem lokali27 Czerwca 2013

  ; o ile bieg przedawnienia nie zostanie przerwany. najem, przedawnienie, czynsz

 • Minimalny wypoczynek po pracy3 Października 2012

  pracownikowi przysługuje co najmniej 11 godzin nieprzerwanego wypoczynku. Czy w przypadku pracy ponad 11 godzin pracownikowi należy zapewnić wypoczynek trwający tyle czasu ile trwał okres wykonywania (...)

 • Zajęcie komornicze wynagrodzenia za prace na 1/2 etatu4 Maja 2012

  wykonawczego oraz nie wszczęła postępowania egzekucyjnego.   Podsumowując, kwota wolna od potrąceń wynosi 1/2 minimalnego wynagrodzenia (po potrąceniu stosownych składek i zaliczek na podatek). (...)

 • Umowa zlecenia a ubezpieczenie społeczne18 Grudnia 2011

  dobrowolny, o ile podstawa wymiaru składek ze stosunku pracy, w przeliczeniu na okres miesiąca, wynosi co najmniej tyle, ile minimalne wynagrodzenie za pracę. Przy czym wysokość (...)

 • wcześniejsza emerytura górnicza4 Grudnia 2011

  przez okres wynoszący co najmniej 25 lat, z uwzględnieniem ust. 2. W tym wypadku więc, emeryturę można uzyskać bez względu na wiek, o ile praca górnicza wykonywana była stale pod ziemią (...)

 • Obowiązek zwrotu pieniędzy przez dłużnika a przedawnienie2 Maja 2011

  Kiedy dłużnik zobowiązany jest do zwrotu pieniędzy i ile wynosi okres przedawnienia takiego roszczenia o zwrot pożyczki? Bezskuteczny upływ terminu zwrotu pożyczki wynikającego z umowy (...)

 • Prawa przysługujące pracownikowi na podstawie długości zakładowego stażu pracy14 Marca 2011

  wypowiedzenia z przyczyny nie zawinionej przez pracownika jaką jest  choroba.  Na podstawie art. 53 par. 1 k.p., pracownik, który ma staż krótszy niż 6 miesięcy, jest chroniony (...)

 • Zasiedzenie17 Września 2010

  to, ile czasu potrzeba, aby doszło do nabycia prawa w drodze zasiedzenia. W przypadku dobrej wiary okres ten wynosi 20 lat, a w przypadku złej wiary 30 lat. Posiadanie samoistne zostało (...)

 • Wysokość emerytury, którą może zająć komornik20 Sierpnia 2010

  Jeśli emerytura wynosi 2000 zł. Ile % emerytury może zająć komornik? Jak sprawa wygląda przy większej lub mniejszej emeryturze? Chodzi tu o zajęcie miesięczne w przypadku dużej kwoty np. (...)

 • Postępowanie o nieudokumentowane dochody22 Czerwca 2010

  2002-2003.  Okres przedawnienia zobowiązania podatkowego (w przypadku nie ujawnienia wszystkich danych w deklaracji podatkowej) wynosi 5 lat od końca roku kalendarzowego w którym powstał (...)

 • Egzekucja z rachunku bankowego i jej ograniczenia24 Maja 2010

  O ile mi wiadomo, istnieje jakaś minimalna ustawowa kwota, którą komornik musi zostawić na koncie dłużnika. Czy to prawda? Jeśli tak, to ile wynosi ta kwota i czy dotyczy zarówno firmowych (...)

 • Okres ochronny a wcześniejsza emerytura26 Stycznia 2010

  tego wieku (a nie do 60 lat jak to jest w zasadach ogólnych)? W poprzednim stanie prawnym okres ochronny dla osób w wieku przedemerytalnym wynosił 2 lata (przed 1 czerwca 2004 r.). Obecnie wynosi

 • Urlop szkoleniowy studiującego pracownika21 Stycznia 2010

  ( okres tego urlopu wlicza się do okresu zatrudnienia w zakładzie pracy w zakresie wszelkich uprawnień wynikających z Kodeksu pracy) i ewentualne pokrycie kosztów jego nauki, jest zależne tylko (...)

 • Pojazd wolnobieżny21 Stycznia 2010

  ust. 3, pojazd wolnobieżny nie podlega rejestracji (o ile nie wchodzi w skład kolejki turystycznej) i jest dopuszczony do ruchu, jeśli odpowiada warunkom technicznym określonym w art. 66 ustawy Prawo (...)

 • Ile wynosi okres odpowiedzialności dewelopera za wady fizyczne np.lokalu użytkowego ?1 Września 2009

  rękojmi może być podniesiony także po upływie powyższych terminów, jeżeli przed ich upływem kupujący zawiadomił sprzedawcę o wadzie. Developer, rękojmia, okres rękojmi, wada fizyczna (...)

 • Przedawnienie roszczenia o nakłady na wspólny dom4 Maja 2009

  poniesione w 1986 roku na remont tego domku. Czy były konkubent może żądać ode mnie zwrotu nakładów po tak długim czasie? Ile wynosi okres przedawnienia? Czy liczy się go od momentu (...)

 • Przedawnienie zakupu udziałów9 Lutego 2009

  Osoba nabyła udziały w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością, ale za nie nie zapłaciła. Ile wynosi okres przedawnienia zapłaty w takim wypadku? W sytuacji niniejszej zastosowanie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane