Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zapłata alimentów do rąk dziecka3 Sierpnia 2010

  otrzymaniu pieniędzy, przesyła je na ich konto. Chciałbym to zmienić. Czy mogę wysyłać alimenty dzieciom na ich konta, choćby temu pełnoletniemu ? Czy muszę mieć pozwolenie (...)

 • Przeszukanie mieszkania przez komornika28 Maja 2010

  ma komornik czy policjant. Jak daleko to przeszukanie odzieży może się posunąć? Czy komornik może mi przeszukiwać dziecko? Jak komornik ma zachowywać się w moim (...)

 • Alimenty1 Lutego 2010

  komorniczej jest prawidłowe? 2. Jak będzie wyglądała sytuacja prawna po ustaniu zaległości alimentacyjnej, gdy zobowiązany nadal sukcesywnie płaci zgodnie z wyrokiem co do formy? 3. Czy komornik (...)

 • Pozew cywilny o zwrot kosztów komorniczych23 Kwietnia 2009

  wniosku o egzekucję komorniczą alimentów bo nie istnieją dla jej prowadzenia żadne finansowe uzasadnienia. Czy i na podstawie jakiego paragrafu mąż mógłby na drodze postępowania cywilnego (...)

 • Uniknięcie zajęcia nieruchomości przez komornika5 Stycznia 2009

  osoby i przez to naraża ją na niemożność zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.Ściganie następuje na (...)

 • Pierwszeństwo w ściągalności alimentów10 Października 2008

  Ojciec dziecka ma zasądzone świadczenia alimentacyjne na pierwsze dziecko w wieku lat 14. Matka tego dziecka otrzymuje zasiłek z funduszu, a komornik ściąga od ojca zadłużenie z przeznaczeniem (...)

 • Alimenty płatne do rąk pełnoletniego dziecka 10 Kwietnia 2008

  celowa w trakcie postępowania. W razie sporu z komornikiem może Pan jednak złożyć skargę na jego czynności, tj. na żądanie opłat od pana zamiast od syna. alimenty, pełnoletnie dziecko, (...)

 • Roszczenie z tytułu zaliczki alimentacyjnej3 Grudnia 2007

  Przez pewien czas nie płaciłem alimentów zasądzonych na dziecko. Komornik z wniosku żony (wierzyciela) wszczął egzekucje. Następnie w zamian za zrzeczenie się władzy rodzicielskiej (...)

 • Wygaśnięcie najmu a podnajem20 Lipca 2007

  regularnie płacił) i właściciel nie będzie po połowie roku chciał przedłużyć umowy oraz będzie kazał opuścić mieszkanie? Czy problemem może okazać się fakt, że mężczyzna podnajmuje mieszkanie (...)

 • Egzekucja alimentów z umowy o dzieło19 Czerwca 2007

  Zamieniłem prace na etacie/umowa o prace/ na umowę o dzieło. Czy komornik ma prawo egzekwować alimenty na dziecko z wynagrodzenia umowa o dzieło i do jakiej wysokości? (...)

 • Alimenty do rąk pełnoletniego dziecka19 Czerwca 2007

  wówczas chciałbym płacić alimenty bezpośrednio na dziecko. Co powinienem zrobić aby z chwilą ukończenia 18 lat alimenty były płacone do rąk dziecka z pominięciem matki? Czy mogę (...)

 • Alimenty i manipulowanie córką31 Maja 2007

  jedynie ustną formą ugody, pojawić się mogą problemy dowodowe.  Odnosząc się wprost do pytania czy była żona mogła wznowić umorzoną egzekucję alimentów, należy niestety odpowiedzieć (...)

 • Alimenty od Polaka mieszkającego za granicą10 Maja 2007

  aktualnie jest zameldowany, czy w Polsce czy już w Anglii. W jaki sposób mogę wystąpić o alimenty na dziecko? Zgodnie z przepisami Rozporządzenia Rady (WE) NR 44/2001 z dnia 22 (...)

 • Zajęcie konta a wpłacanie zasądzonych alimentów14 Kwietnia 2006

  wypłat, o których mowa wyżej na podstawie zezwolenia komornika. Wypłaty na alimenty następują do rąk uprawnionego do tych świadczeń. Uprawnionym do tych świadczeń jest dziecko, zaś (...)

 • Odszkodowanie od małoletniego23 Marca 2006

  wszczęcie egzekucji. Sprawca ma w chwili obecnej ok. 17-18 lat. Czy poniesione koszty komornicze 125,40 mogę żądać od wierzyciela również? Jak wyegzekwować odszkodowanie? Czy można żądać (...)

 • Egzekucja zaległych składek ZUS28 Lipca 2005

  oczywiście nasze. Czy komornik może zająć nasze meble? Po za tym nasze wyposażenie to darowizny od ludzi, nie mamy dokumentów, że jakiś Kowalski nie potrzebował kanapy, czy lodówki (...)

 • Podwyższenie alimentów3 Czerwca 2005

  1800 brutto miesięcznie z czego komornik zabiera 720 zł netto na pokrycie zasądzonych alimentów. Kobieta, z którą mam dziecko nieślubne wniosła o podwyższenie alimentów z 200 do 500 (...)

 • Zajęcie rzeczy będących we władaniu dłużnika24 Maja 2005

  Wobec naszego małżeństwa jest prowadzona egzekucja komornicza. Nasze dziecko nieletnie otrzymało na urodziny od wujostwa prezent w postaci pianina elektrycznego. Czy komornik może (...)

 • Wykonanie obowiązku alimentacyjnego14 Kwietnia 2005

  alimenty próbowałem wykazać dlaczego nie chcę przekazywać pieniędzy żonie bez żadnej z jej strony rozliczenia się ze względu na to, że pieniądze te wydaje na inne rzeczy niż na (...)

 • Informowanie dłużnika przez komornika6 Grudnia 2004

  wysyłam na konto w starym formacie). Wysłałem list i pozostał bez odpowiedzi. Na jakie przepisy powinienem się powołać w następnym liście, żeby komornik mi odpowiedział? Po pierwsze (...)

 • Opóźnienie z alimentami a wysokość odsetek6 Grudnia 2004

  Mam zasądzone alimenty na dziecko, które płacę przez komornika sadowego. Czy w wypadku opóźnienia płacę odsetki jak od zobowiązań podatkowych, czy "cywilne"? Alimenty są należnością (...)

 • Skarga na komornika25 Października 2004

  Komornik ściąga z pensji ojca alimenty na dziecko przelew wysyłany jest 6 każdego miesiąca z zakładu pracy a matka otrzymuje pieniądze dopiero po 20-tym. Czy takie postępowanie (...)

 • Zmniejszenie ugodą alimentów21 Października 2004

  : Czy sąd będzie brał pod uwagę fakt, że doszło do ugody pozasądowej i to że przez dwa lata uczciwie wypełniałem jej postanowienia dodatkowo zapewniając dziecku realizację wszelkich jego potrzeb? (...)

 • Nieskuteczność egzekucji alimentów28 Września 2004

  stanie ich wyegzekwować i odesłał mnie do MOPS-u. W MOPS-ie powiedzieli, że nie mam szans na alimenty czy inne świadczenia. W tym czasie wyszłam za mąż. Czy naprawdę w żaden sposób (...)

 • Alimenty od rodziców byłego męża18 Września 2003

  orzeczenia sądowego obowiązku opieki przez niełożenie na utrzymanie osoby najbliższej lub innej osoby i przez to naraża ją na niemożność zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych, podlega (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane