Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Innowacyjna przedsiębiorczość akademicka - konsultacje

  kierować na adres email: sekretariat.dwi@nauka.gov.pl lub pocztą na adres: Departament Wdrożeń i Innowacji, ul. Wspólna 1/3, 00-529 Warszawa. Uwagi i opinie prosimy przesyłać (...)

 • Dostajesz konkursowe SMSy? Zobacz, jakie nie mogą być i gdzie się poskarżyć

  dodatkowo płatnych SMSów w odpowiedzi na nadsyłane pytania. Ponadto w reklamach brak było informacji o cenie tych SMSów oraz organizatorze konkursu.Konsumenci, którzy uważają, że zostali (...)

 • Rejestr dotyczący wysokości czynszu regulowanego

  administrującego tymi danymi organu. Informacji co do średnich wysokości czynszu można szukać wśród danych statystycznych. Udzielając odpowiedzi na drugą część pytania należy wyraźnie (...)

 • Porada prawna na temat pytania i odpowiedzi na koparko ladowarki

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pytania i odpowiedzi na koparko ladowarki, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Fałszywe zeznania w procesie cywilnym

  nie spełniają warunku, o którym mowa w art. 233 § 2 kk. Należy dodać, że w myśl przepisu art. 233 § 3 kk nie podlega karze, kto, nie wiedząc o prawie odmowy zeznania lub odpowiedzi na pytania, (...)

 • Konsekwencje fałszywych zeznań

  odpowiedzialność karną strony składającej zeznania. Po drugie nie podlega karze za fałszywe zeznania taka osoba, która nie wiedząc o prawie odmowy zeznania lub odpowiedzi na pytania, (...)

 • Prawo własności a prawo do prywatności

  rachmistrzom odpowiedzi na pytania dotyczące zagadnień będących przedmiotem spisu. Wiąże się to więc w przeważającej większości przypadków z koniecznością umożliwienia rachmistrzom (...)

 • Obowiązki informacyjne banku

  prawo oczekiwania odpowiedzi na pytania dotyczące wysokości wpłat czy sposobu ich zarachowywania. Uchylanie się przez wierzyciela od współdziałania prowadzić może do zniesienia odpowiedzialności (...)

 • Czym się różni uchylenie od zmiany zaskarzonego

  wskazać czy wnosi Pan o uchylenie nakazu zapłaty czy jego zmianę. Uchylenie polega na tym, że nakaz zapłaty straciłby moc w całości i sprawa zgodnie z art. 505 kpc toczyłaby się na (...)

 • Hipoteka przymusowa a wspólność ustawowa

  niemu i taki dołączyłem do wniosku. W odpowiedzi sąd wezwał mnie do dołączenia tytułu z klauzulą nadaną także przeciwko małżonce dłużnika, pod rygorem zwrotu wniosku. Nie mam i (...)

 • Renta dożywotnia. UOKiK wykrywa nieuczciwe praktyki

  stronie internetowej spółki akcyjnej Fundusz Hipoteczny Dom, funduszhipoteczny.pl (w zakładce Pytania i odpowiedzi), znalazła się m.in. sugestia, że niezależnie od wypłacanej konsumentowi (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • ŻONA Z FILIPIN !!! LUDZISKA POMÓŻCIE !!!

  Sprawa wygląda tak ze poznałem za pośrednictwem internetu dziewczynę z Filipin. Chciałbym się z nią ożenić i żeby zamieszkała w Polsce. Doradźcie, (...)

 • Jak wygląda sprawa rozwodowa??? Help!!!

  Wkrótce mam rozprawę rozwodową. Ja i mój mąż mamy adwokatów i pewnie damy sobie nieźle "czadu". Mąż wniósł o rozwód mimo że mamy maleńkie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane