Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Hipoteka przymusowa a wspólność ustawowa

  niemu i taki dołączyłem do wniosku. W odpowiedzi sąd wezwał mnie do dołączenia tytułu z klauzulą nadaną także przeciwko małżonce dłużnika, pod rygorem zwrotu wniosku. Nie mam i (...)

 • Fałszywe wyjaśnienia podejrzanego

  ; może jednak bez podania powodów odmówić odpowiedzi na poszczególne pytania lub odmówić składania wyjaśnień. Dotyczy to także podejrzanego. Oskarżony (podejrzany) jest zwolniony (...)

 • Zmiana nazwiska a pełnomocnictwo

  zadał pytania czy córka nie odwołała pełnomocnictwa, czy wyszła za mąż i czy zmieniła nazwisko. Po odpowiedzi, że nie odwołała, wyszła za mąż, zmieniła nazwisko (mąż córki (...)

 • Porada prawna na temat pytania i odpowiedzi na koparko ladowarki

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pytania i odpowiedzi na koparko ladowarki, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Nabycie działki jako darowizny

  niezapłacenie podatku? 4. Do kiedy fiskus może się o to upomnieć? Odpowiedzi na powyższe pytania należy szukać w ustawie o podatku od spadków i darowizn z 28.07.1983 (tekst jednolity (...)

 • Przekazanie leasingu

  dochodowym? Odpowiedzi na te pytania zawierają przepisy kodeksu cywilnego dotyczące umowy leasingu (art. 709[1] do 709[18] – Tytuł XVII. Umowa leasingu – kodeks cywilny). Art. (...)

 • Zawiadomienie o przestępstwie fałszywych zeznań

  .). Proszę jednak pamiętać, że nie podlega karze świadek, który, nie wiedząc o prawie odmowy zeznania lub odpowiedzi na pytania (bo nie został o tym pouczony), złożył fałszywe zeznanie (...)

 • Opodatkowanie umowy zawartej z tłumaczem

  odprowadzić składki ZUS? Proszę o udzielenie również odpowiedzi na te pytania przy zleceniu wykonania ekspertyzy biegłemu sądowemu. Jakie dokumenty należy wystawić przy powyższych (...)

 • Ucieczka z miejsca zdarzenia

  których dochodzi do powstania obrażeń ciał na czas powyżej siedmiu dni lub szkód materialnych poddawane są odpowiedzialności karnej z przepisów kodeksu wykroczeń. Skoro autor pytania nie (...)

 • Wymiana dowodu osoby niepełnosprawnej

  której to wizyty można złożyć i wypełnić wniosek, zrobić zdjęcie, a potem również odebrać dowód. Dlatego najlepiej skontaktować się z urzędem gminy właściwym dla Państwa matki i (...)

 • Przedawnienie należności z nakazu zapłaty

  odsetki zasądzone na przyszłość będą objęte trzyletnim terminem przedawnienia.  przedawnienie, należności, nakaz zapłaty, odsetki, koszty,

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • ŻONA Z FILIPIN !!! LUDZISKA POMÓŻCIE !!!

  Sprawa wygląda tak ze poznałem za pośrednictwem internetu dziewczynę z Filipin. Chciałbym się z nią ożenić i żeby zamieszkała w Polsce. Doradźcie, (...)

 • Jak wygląda sprawa rozwodowa??? Help!!!

  Wkrótce mam rozprawę rozwodową. Ja i mój mąż mamy adwokatów i pewnie damy sobie nieźle "czadu". Mąż wniósł o rozwód mimo że mamy maleńkie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane