Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kwestie podatkowe przy sprzedaży nieruchmości

  i darowizn odpowiada łącznej wartości rzeczy i praw majątkowych przyjętej do opodatkowania podatkiem od spadków i darowizn. Wysokość nakładów ustala się na podstawie (...)

 • Uważaj na to, kto Cię reprezentuje przed sądem

  Rzecznik Praw Obywatelskich wniósł o podjęcie uchwały, mającej na celu wyjaśnienie istniejących w orzecznictwie sądowym rozbieżności co do wykładni i stosowania przepisu art. 97 k.p.c

 • Korzystny wyrok w sprawie odliczania VAT

  sierpniu 2005 r. Podatnicy, którym odmówiono prawa do zwrotu podatku, mogą teraz skutecznie się o niego ubiegać. Dla podatników duże znaczenie mają orzeczenia ETS wydane w odpowiedzi na pytania (...)

 • Opinia prawna na temat pytania i odpowiedzi na koparko ladowarki

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pytania i odpowiedzi na koparko ladowarki, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Uprawnienia konsumenta

  tego żądania? Czy sąd mógłby to potraktować jako "wyzysk" albo w inny sposób odrzucić (np. jako niedozwolone postanowienie umowne)? Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi na postawione (...)

 • Ponowna egzekucja nieruchomości

  W odpowiedzi na jedno z pytań zadanych przeze mnie, odpowiedzieli Państwo: "zgodnie z art. 985 kpc, jeżeli po drugiej licytacji żaden z wierzycieli nie przejął nieruchomości na własność, (...)

 • Pytanie pracodawcy o narodowość pracownika

  narodowości przemawia także zakaz dyskryminacji w zatrudnieniu ze względu na narodowość. Reasumując, należy stwierdzić, że pracownik nie ma obowiązku udzielenia odpowiedzi na pytanie (...)

 • Egzekucja w stosunku do poręczyciela

  wobec obu współdłużników. Przechodząc natomiast do odpowiedzi na poszczególne pytania. Po uprawomocnieniu się nakazu zapłaty wierzyciel po otrzymaniu klauzuli wykonalności (nakazom (...)

 • Postanowienia umowy pożyczki

  Celnej w mieście B może występować jako pożyczkodawca mając na uwadze przytoczone powyżej fakty jak i to, że umowa została zawarta pomiędzy mną a dyrektorem Izby Celnej w mieście A i (...)

 • Rząd proponuje zmiany w przetargach publicznych

  później jednak niż w określonych terminach, tak by wykonawcy mieli odpowiedni czas na uwzględnienie wyjaśnień przy formułowaniu treści oferty. Zgodnie z projektem, dla zadających pytania (...)

 • Kursy dokształcające dla kierowców przewożących towary niebezpieczne

  na temat realizacji transportu kombinowanego, informacje na temat odpowiedzialności cywilnej, administracyjnej i karnej itd. Egzamin kończący kurs dokształcający doskonalący obejmuje (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • Jak wygląda sprawa rozwodowa??? Help!!!

  Wkrótce mam rozprawę rozwodową. Ja i mój mąż mamy adwokatów i pewnie damy sobie nieźle "czadu". Mąż wniósł o rozwód mimo że mamy maleńkie (...)

 • ŻONA Z FILIPIN !!! LUDZISKA POMÓŻCIE !!!

  Sprawa wygląda tak ze poznałem za pośrednictwem internetu dziewczynę z Filipin. Chciałbym się z nią ożenić i żeby zamieszkała w Polsce. Doradźcie, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane