Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ochrona praw pracowniczych w przypadku przejęcia przedsiębiorstwa

  wypowiedzeniem umowy o pracę ze swoimi pracownikami zatrudnionymi przy przedmiotowym zamówieniu publicznym. W odpowiedzi na pytania prejudycjalne niemieckiego sądu ETS (...)

 • Zakładanie spółki cywilnej

  założyć ją z góry jako spółkę cywilną i przedstawić urzędnikom jedynie podpisaną przez nas umowę? W celu uzyskania odpowiedzi na zadane pytania, prosimy o zapoznanie się (...)

 • Egzekucja w stosunku do poręczyciela

  wobec obu współdłużników. Przechodząc natomiast do odpowiedzi na poszczególne pytania. Po uprawomocnieniu się nakazu zapłaty wierzyciel po otrzymaniu klauzuli wykonalności (nakazom (...)

 • Opinia prawna na temat pytania i odpowiedzi na koparko ladowarki

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pytania i odpowiedzi na koparko ladowarki, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Prawo pracy. Poradnik dla pracodawcy

  inspekcji pracy zapytaniach. Pytania wraz z odpowiedziami zgrupowano w 8 rozdziałach dotyczących: stosunku pracy, dyskryminacji i mobbingu, wynagrodzenia za pracę i innych świadczeń, zasad (...)

 • Zeznania pracownika przeciw pracodawcy

  odmówić odpowiedzi na pytania, gdy odpowiedź mogłaby narazić jego lub jego bliskich wymienionych powyżej na odpowiedzialność karną, karną skarbową albo spowodować naruszenie (...)

 • Poświadczenie nieprawdy w procesie cywilnym

  , kto, nie wiedząc o prawie odmowy zeznania lub odpowiedzi na pytania, składa fałszywe zeznanie z obawy przed odpowiedzialnością karną grożącą jemu samemu lub jego najbliższym. Jeżeli (...)

 • Opodatkowanie umowy najmu lokalu

  podatnikiem czynnym VAT (najemcą)? Czy podatek od czynności cywilnoprawnych lub opłata skarbowa obowiązuje najem w powyższym przypadku? Odpowiedź należy rozpocząć od odpowiedzi na drugą (...)

 • Umowa z deweloperem. Na co zwrócić uwagę?

  ? Praktyczne informacje można uzyskać w sekcji pytania i odpowiedzi w serwisie UOKiK. Bezpłatną pomoc w dochodzeniu swoich praw konsumenci mogą uzyskać u powiatowych lub miejskich rzeczników (...)

 • www.prezydencjaue.gov.pl już działa

  2011 roku. Wpisując adres http://www.prezydencjaue.gov.pl/ można znaleźć odpowiedzi na podstawowe pytania: czym jest prezydencja lub jak są prowadzone przygotowania do polskiego przewodnictwa (...)

 • Prawa własnościowe dla projektu logo

  przekazać całkowite prawa do wykorzystania logo przez firmę? Czy wystarczy spisana umowa? W celu uzyskania odpowiedzi na zadane pytania, prosimy o zapoznanie się z artykułami: Umowy o (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • ŻONA Z FILIPIN !!! LUDZISKA POMÓŻCIE !!!

  Sprawa wygląda tak ze poznałem za pośrednictwem internetu dziewczynę z Filipin. Chciałbym się z nią ożenić i żeby zamieszkała w Polsce. Doradźcie, (...)

 • Jak wygląda sprawa rozwodowa??? Help!!!

  Wkrótce mam rozprawę rozwodową. Ja i mój mąż mamy adwokatów i pewnie damy sobie nieźle "czadu". Mąż wniósł o rozwód mimo że mamy maleńkie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane