Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Konstytucja Biznesu już niedługo...

  . Projekt ustawy o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej i Punkcie Informacji dla Przedsiębiorcy Projekt ustawy o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności (...)

 • Konstytucja Biznesu przyjęta przez Sejm

  dedykowany. Zob. też: Konstytucja Biznesu już niedługo... CEIDG, punkt informacji, przedsiębiorcy, firma, Rzecznik MŚP, administracja publiczna

 • Konstytucja Biznesu podpisana przez Prezydenta

  zawieszenia na czas nieoznaczony. Punkt Informacji dla Przedsiębiorcy (PIP) stanowi rozwinięcie obecnego www.biznes.gov.pl. Punkt nie tylko wyjaśni, w jaki sposób załatwić (...)

 • Porada prawna na temat punkt informacji

  Nie szukaj dłużej informacji na temat punkt informacji, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Konstytucja Biznesu gotowa do podpisu

  pozytywnie na prawa i interesy przedsiębiorców. CEIDG i punkt informacji dla przedsiębiorcy Ustawa o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej i Punkcie Informacji (...)

 • Konstytucja Biznesu weszła w życie

  dnia 6 marca 2018 r. o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej i Punkcie Informacji dla Przedsiębiorcy, ustawa z dnia 6 marca 2018 r. o zasadach uczestnictwa

 • Formy reglamentacji działalności gospodarczej

  rodzajów działalności gospodarczej wymagających uzyskania koncesji, zezwolenia albo wpisu do rejestru działalności regulowanej, wraz ze wskazaniem odpowiednich aktów prawnych. Punkt Informacji (...)

 • Wyjaśnienia dotyczące ograniczeń handlu w niedziele i święta

  komunikacyjne, punkt sprzedaży biletów oraz punkt informacji dla podróżnych.Przy stosowaniu wyłączenia z art. 6 ust. 1 pkt 13 ustawy należałoby kierować się przede wszystkim (...)

 • Staranne przygotowania do zimy

  i we wszystkich jej oddziałach funkcjonują całodobowo Punkty Informacji Drogowej (PID), które zbierają z podległych jednostek informacji o stanie dróg i warunkach ruchu (nie tylko (...)

 • Kto i na jakich zasadach może sprzedawać alkohol?

  sprzedażą napojów alkoholowych przez dany punkt sprzedaży, gdy prowadzący ten punkt nie powiadamia organów powołanych do ochrony porządku publicznego; wprowadzenia do sprzedaży (...)

 • Mniej wolności i prywatności dla większego bezpieczeństwa...

  zadawane pytania – Pozbawianie terrorystów środków do działania Zestawienie informacji – Unia bezpieczeństwa – Europa, która chroni Zestawienie informacji (...)

 • Cyberbezpieczeństwo wdrożone

  RP ma za zadanie zapewnienie informacji o bieżącym stanie bezpieczeństwa teleinformatycznego niezbędnego do oceny sytuacji i stanu bezpieczeństwa cyberprzestrzeni w Polsce. System będzie dokonywał

 • Przetwarzanie danych w miejscu pracy

  transparentnego i przejrzystego komunikowania osobie, której dane dotyczą, kluczowych informacji dotyczących przetwarzania jej danych. W uzgodnieniach można wskazać punkt kontaktowy dla (...)

 • Spotkanie Zespołu ds. Społeczeństwa Informacyjnego KWRiST

  usługi niezbędnej obywatelowi oraz przedsiębiorcy, Otwartość i różnorodność - brak dyskryminacji w dostępie do informacji, a w szczególności do informacji publicznej, Powszechność (...)

 • Postępowanie z wyrobami zawierającymi azbest

  o wyrobach zawierających azbest. Wzór informacji znajdziesz w rozporządzeniu. złożenia do 31 stycznia informacji o wyrobach zawierających azbest: do swojego urzędu gminy &ndash

 • VAT do zmiany

  europejskimi organami pozwoliłaby na kontrolę krzyżową informacji krajowych z informacjami z rejestrów karnych, baz danych i innych informacji przechowywanych przez Europol i OLAF w celu (...)

 • Refundacja ceny leku (wyrobu medycznego)

  , a także innych informacji, których zakres określa Minister Zdrowia po zasięgnięciu opinii Prezesa NFZ i Naczelnej Rady Aptekarskiej. Jakie są skutki opóźnienia w dokonaniu refundacji?W (...)

 • Rusza krajowy system cyberbezpieczeństwa

  przypadku wystąpienia incydentów. Wymiana informacji - to serce nowego systemu Przy Ministrze Cyfryzacji powstanie Pojedynczy Punkt Kontaktowy (PPK), który umożliwi wymianę informacji (...)

 • Będzie Centralny Port Komunikacyjny

  , a także wpływu inwestycji na życie mieszkańców, w tym korzyści płynących z powstania Portu „Solidarność”. Punkt, w zależności od zainteresowania mieszkańców, będzie (...)

 • Nowy taryfikator kar dla spółek publicznych

  sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami (...)

 • Konsumencie masz problem? Dowiedz się, do kogo się zwrócić

  sporów (ADR); prowadzenie wspólnych z mediami akcji o tematyce konsumenckiej; wspieranie kampanii informacyjnych na szczeblu Wspólnotowym; gromadzenie szczegółowych informacji (...)

 • Otwarto Centrum Doradcze EURODOTACJE dla Warszawy

  tym gdzie szukać informacji o funduszach europejskich można również znaleźć na stronie: http://www.funduszestrukturalne.gov.pl/NSS/gdzie+szukacŹródło: www.mrr.gov.pl miejskie Centrum

 • Krajowy System Cyberbezpieczeństwa

  punktu kontaktowego ds. cyberbezpieczeństwa. Będzie on prowadzony przez ministra właściwego do spraw informatyzacji, który ma odpowiadać za wymianę informacji na poziomie kraju oraz wspó

 • Jak zostać rzeczoznawcą majątkowym?

  minut na udzielenie odpowiedzi. Za każdą prawidłową odpowiedź w teście otrzyma 1 punkt. Może być więcej niż jedna poprawna odpowiedź na pytanie. Punkt otrzyma tylko wtedy, gdy wskaże wszystkie (...)

 • Sprawdź swoje punkty karne on-line

  punkty karne, punkt karny, Obywatel.gov.pl, kierowca, CEPiK

 • Szef KAS ostrzega przed prowadzeniem działalności za pośrednictwem zagranicznej spółki osobowej...

  zagranicznego zakładu, z uwagi na uczestnictwo w spółce osobowej (punkt 2 powyżej) lub twierdzenie o prowadzeniu przez zagraniczną spółkę osobową działalności gospodarczej (punkt (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Dni wolne za święta w sobotę

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)

 • Umowa zlecenia-wątpliwości i nieuczciwy pracodawca.

  Witam Trafił mi się wyjątkowo felerny pracodawca. Zacznę od tego, że znalazłam ogłoszenie o pracę w internecie, gdzie pisało iż pracodawca oferuje (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

  Mam stały meldunek (od niedawna) w mieszkaniu komunalnym,w którym głownym najemcą jest moja babcia. czy administacja ma prawo wysiedlić mnie po śmierci (...)

 • Rozczenia z tyt. najmu lokalu

  Witam. Od wrzesnia 2009r. do dnia maja 2013 wynajmowałem lokal mieszkalny - umowa pisemna. Za wynajem lokalu płaciłem wynajmujacemu 1510zł (miesiecznie) (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane