Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Przywrócenie terminu zawitego

  . Przywrócenie terminu zawitego może nastąpić jeśli jego uchybienie nastąpiło bez uzasadnionej winy strony, której ten termin dotyczy. Wniosek o przywrócenie powinien być złożony (...)

 • Terminu dla składania wniosków dowodowych

  przywrócenie terminu dla wniesienia apelacji od wyroku sądu pierwszej sytuacji, jeśli od jego uprawomocnienia minął rok, a strona przez ten czas, na skutek np. ciężkiej (...)

 • Egzekucja wobec byłego wspólnika spółki cywilnej

  wniosek o przywrócenie terminu razem z apelacja należy wnieść w ciągu tygodnia od dnia, w którym dowiedział się Pan o wyroku. Proszę jednak najpierw zapoznać się z aktami (...)

 • Opinia prawna na temat przywrócenie terminu odwolania od wyroku nakazowego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat przywrócenie terminu odwolania od wyroku nakazowego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Przywrócenie terminu na wniesienie apelacji

  jakaś możliwość przywrócenia terminu i złożenia apelacji od wyroku? Zgodnie z art. 38 kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia, do czynności procesowych w tym postępowaniu stosuje (...)

 • Uzasadnienie wyroku w postępowaniu apelacyjnym

  Przywrócenie terminu w postępowaniu cywilnym wyrok, uzasadnienie wyroku, apelacja, postępowanie apelacyjne, wniosek, doręczenie, postanowienie, przywrócenie terminu

 • Zażalenie na postanowienie o odrzuceniu sprzeciwu

  Wniosłem po terminie ustawowym sprzeciw od nakazu zapłaty i sąd odrzucił mój sprzeciw. Czy nie ma już żadnej drogi prawnej, aby odwołać sie od tego wyroku, czy już ten wyrok jest ostateczny? (...)

 • Zarzuty od nakazu wniesione po terminie

  Nie dotrzymałem terminu wniesienia zarzutów do nakazu zapłaty. Sąd postanowieniem odrzucił mój wniosek o przywrócenie terminu. Obecnie zaskarżyłem to postanowienie przed Sądem Apelacyjnym (...)

 • Alimenty dla pełnoletniego dziecka

  odwołania od wyroku wkrótce mija. Obawiam się, że nie zdążę go właściwie przygotować lub dołączyć dokumentów, którymi będę dysponował później. Czy zatem jest możliwe uzupełnienie (...)

 • Prawomocność decyzji a przywrócenie terminu

  odwoławczej oraz przywrócenia terminu. Nie możemy się jednak zgodzić z twierdzeniem, że postępowanie w przedmiocie przywrócenia terminu jest częścią postępowania odwoławczego. (...)

 • Wyrok częściowy a zmiana powództwa

  o przywrócenia terminu do wniesienia apelacji od wyroku częściowego. Pozwany może się na to postanowienie zażalić i jest to de facto jedyny środek odwoławczy, który mu w tej sytuacji (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Jesli w marcu koncze 25 lat i chce dalej studiowac dziennie

  Czy w takim przypadku jestem w stanie wygrac sprawe w sadzie? Twoje pytanie jest zbyt ogólne, nikt ci nie jest w stanie odpowiedzieć bez znajomości (...)

 • DUKTATORZE ODDAJ MI SYNA ŻYCIE WOLNOŚĆ !!!

  STANISŁAW RÓŻAŃSKI AGAINST HUMAN RIGHTS VIOLATIONS AND TERROR IN POLAND NUMBER 55339/00 64106/11 e - mail : daniel.rozanski38@wp.pl (...)

 • Zażalenie na postanowienie sądu

  Opusciłam mieszkanie kwaterunkowe jednak pomimo to ZDK wystapił do sądu o eksmisję i w dalszym ciagu naliczany czynsz, wszystkie zawiadomienia o sprawie (...)

 • Komornik za .... zaufanie...;o(

  Po krotce zreferuje problem: jestesmy w trakcie sprawy z pozwu zony, sad skierowal nas na rozmowy do TOPD i wydala tymczasowe postanowienie / przychylajac (...)

 • Informacje z Sądu Pracy

  Proszę o pomoc bardziej wtajemniczonych w procedury sądowe. Moja małżonka pracuje w służbie zdrowia i podobnie jak inni pracownicy danej placówki (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane