Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zażalenie na postanowienie o odrzuceniu sprzeciwu

  Wniosłem po terminie ustawowym sprzeciw od nakazu zapłaty i sąd odrzucił mój sprzeciw. Czy nie ma już żadnej drogi prawnej, aby odwołać sie od tego wyroku, czy już ten wyrok jest ostateczny? (...)

 • Zarzuty od nakazu wniesione po terminie

  Nie dotrzymałem terminu wniesienia zarzutów do nakazu zapłaty. Sąd postanowieniem odrzucił mój wniosek o przywrócenie terminu. Obecnie zaskarżyłem to postanowienie przed Sądem Apelacyjnym (...)

 • Terminu dla składania wniosków dowodowych

  przywrócenie terminu dla wniesienia apelacji od wyroku sądu pierwszej sytuacji, jeśli od jego uprawomocnienia minął rok, a strona przez ten czas, na skutek np. ciężkiej (...)

 • Porada prawna na temat przywrócenie terminu odwolania od wyroku nakazowego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat przywrócenie terminu odwolania od wyroku nakazowego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Alimenty dla pełnoletniego dziecka

  odwołania od wyroku wkrótce mija. Obawiam się, że nie zdążę go właściwie przygotować lub dołączyć dokumentów, którymi będę dysponował później. Czy zatem jest możliwe uzupełnienie (...)

 • Prawomocność decyzji a przywrócenie terminu

  odwoławczej oraz przywrócenia terminu. Nie możemy się jednak zgodzić z twierdzeniem, że postępowanie w przedmiocie przywrócenia terminu jest częścią postępowania odwoławczego. (...)

 • Przywrócenie terminu na wniesienie apelacji

  jakaś możliwość przywrócenia terminu i złożenia apelacji od wyroku? Zgodnie z art. 38 kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia, do czynności procesowych w tym postępowaniu stosuje (...)

 • Wyrok częściowy a zmiana powództwa

  o przywrócenia terminu do wniesienia apelacji od wyroku częściowego. Pozwany może się na to postanowienie zażalić i jest to de facto jedyny środek odwoławczy, który mu w tej sytuacji (...)

 • Kiedy sąd administracyjny orzeka postanowieniem?

  od chwili, w której zostało podpisane wraz z uzasadnieniem. Jeżeli natomiast sąd nie uzasadnia postanowienia, wiąże ono od chwili podpisania sentencji. Jeżeli postanowienie zostało wydane (...)

 • Wniosek o przywrócenie terminu jako zażalenie

  dni po wydaniu wyroku zapominając, że sam pismem poleconym zawiadomił mnie już po 7 dniach od jego wydania. Zostało złożone pismo do Sądu Rejonowego - wniosek o przywrócenie terminu (...)

 • Zwolnienie lekarskie L4 a ustawa o lekarzu sądowym

  wniosku o pisemne uzasadnienie wyroku? Nie chodzi tu o stawienie się na rozprawie, ale o przywrócenie terminu na dostarczenie wniosku o uzasadnienie wyroku z powodu choroby. Czy w (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • zadlużone mieszkanie ojca

  Witam. Pisze w takiej sprawie iz, w 2008 roku wymeldowalam sie od ojca. W styczniu 2014 roku dopiero przyszło mi pismo od komornika, jestem obciążona (...)

 • Jesli w marcu koncze 25 lat i chce dalej studiowac dziennie

  Czy w takim przypadku jestem w stanie wygrac sprawe w sadzie? Twoje pytanie jest zbyt ogólne, nikt ci nie jest w stanie odpowiedzieć bez znajomości (...)

 • Zażalenie na postanowienie sądu

  Opusciłam mieszkanie kwaterunkowe jednak pomimo to ZDK wystapił do sądu o eksmisję i w dalszym ciagu naliczany czynsz, wszystkie zawiadomienia o sprawie (...)

 • PRESCO wezwanie do zapłaty, pomocy!! Po 9 latach

  Witam. Proszę o pomoc!! Od firmy PRESCO dostałem pismo do zapłaty. "Powód Presco Investments S.a.r.l. na podstawie umowy cesji wierzytelności z dnia (...)

 • Komornik za .... zaufanie...;o(

  Po krotce zreferuje problem: jestesmy w trakcie sprawy z pozwu zony, sad skierowal nas na rozmowy do TOPD i wydala tymczasowe postanowienie / przychylajac (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane