Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Umorzenie akcji

  przymusowe może zostać dokonane bez zgody akcjonariusza. Z tego powodu umorzenie przymusowe następuje zawsze za wynagrodzeniem. Kodeks spółek handlowych nie określa przesłanek ani przyczyn (...)

 • Umorzenie udziałów w spółce z o.o.

  przesłanek przewidzianych w umowie spółki; jeżeli tryb i przesłanki tego umorzenia nie zostaną w umowie określone, umorzenie przymusowe jest niemożliwe, umorzenie automatyczne jest możliwe (...)

 • VII - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie nieprocesowe

  ]. Przymusowe odebranie osoby podlegającej władzy rodzicielskiej lub pozostającej pod opieką i oddanie jej uprawnionemu może nastąpić tylko w obecności uprawnionego

 • Porada prawna na temat przymusowe

  Nie szukaj dłużej informacji na temat przymusowe, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Skierowanie na przymusowe leczenie odwykowe

  biegłego albo obserwacji w zakładzie leczniczym sąd może zarządzić przymusowe doprowadzenie przez organ Policji. O ewentualnym skierowaniu na przymusowe leczenie nie będzie zatem decydować (...)

 • Skierowanie na przymusowe leczenie

  W jaki sposób można skierować osobę z zaburzeniami psychicznymi na przymusowe leczenie w Szpitalu Psychiatrycznym? W jaki sposób można skierować osobę uzależnioną od alkoholu na leczenie przymusowe

 • Opieczętowanie i spis inwentarza w postępowaniu upadłościowym (Porada oparta na starym prawie upadłościowym. Nowe prawo zostało uchwalone 28 lutego 2003 r.)

  następujące środki przymusowe: przymusowe otworzenie zamkniętych pomieszczeń i schowków – chodzi tutaj o pomieszczenia, które należą do upadłego oraz schowki nie znajdujące się (...)

 • Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia

  ustalenie miejsca jej pobytu przez Policję. Policja ustala też miejsce pobytu z własnej inicjatywy albo na wniosek organu dokonującego czynności wyjaśniających. Sąd może zarządzić przymusowe doprowadzenie

 • Uchylenie postanowienia dowodowego

  powtórnie, a w razie ponownego niestawiennictwa skaże go na ponowną grzywnę i może zarządzić jego przymusowe sprowadzenie. W opisanej sytuacji sąd ma prawo zarządzić przymusowe (...)

 • Odpowiedzialność karna za lichwę

  niego w zasadzie jedynym sposobem uniknięcia niebezpieczeństwa grożącego jemu samemu, jego najbliższym lub np. prowadzonej przez niego działalności gospodarczej. Przymusowe położenie pokrzywdzonego (...)

 • Skierowanie na przymusowe leczenie alkoholowe

  podejmowane przez komisję. Zgłoszenie osoby uzależnionej od alkoholu komisji nie podlega opłacie. przymusowe, leczenie, odwykowe, alkoholowe, uzależnienie, rozpad, rodziny

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Przymusowe leczenie

  Jak skierować dorosłą osobę na przymusowe leczenie, czy koniecznie trzeba ją ubezwłasnowolnić? Osoba ta ma dziecko kilkuletnie, a miejsce pobytu (...)

 • Przymusowe leczenie alkoholika

  Witam Mój ojciec jest alkoholikiem. W domu nie można wytrzymać ciągłych awantur, libacji i przemocy! Czy jest jakaś możliwość prawna, abym mogła (...)

 • Separacja a przymusowe leczenie

  Witam, Czy w pozwie o separację można jednocześnie wnioskować o przymusowe leczenie męża z alkoholizmu? Czy wniosek o takie leczenie może być składany (...)

 • Alimenty na rzecz mojego brata i jego córki. Czy mi coś grozi?

  Sprawa w skrócie wygląda tak: Mam brata, który jest pijakiem (politycznie to mówi się,że jest "alkoholikiem"). Miał żonę, ma dziecko. Jest po (...)

 • NIEWIEM CO ROBIC - POMOZCIE !!!!!!!!!!!!!!!

  witam, prosze was pomozcie bo niewiem co mam robic ! jestem mezatka od 4 lat 2 miesiace temu urodzila sie nam coreczka a moj maz szaleje ! wlasciwie to (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane