Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wniosek o przebadanie świadka przez biegłego

  wniosek o przebadanie świadka przez biegłego psychiatrę i jeżeli tak to jak i kiedy? Przepisy kodeksu postępowania cywilnego przewidują wprost badanie psychiatryczne w przypadku wniosku o

 • Kwestionowanie poczytalności świadka

  wniosek dowodowy o skierowanie osoby podejrzanej (czy oskarżonej) na badanie psychiatryczne, lecz warto pamiętać, że decyzja o skierowanie osoby podejrzanej na takie badanie zależeć będzie (...)

 • Muszę się stawić przed komisją alkoholową.

  , kieruje się na badanie przez biegłego w celu wydania opinii w przedmiocie uzależnienia od alkoholu i wskazania rodzaju zakładu leczniczego. Na badanie, o którym mowa wyżej, kieruje gminna (...)

 • Porada prawna na temat przymusowe badanie psychiatryczne

  Nie szukaj dłużej informacji na temat przymusowe badanie psychiatryczne, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Przymusowe leczenie psychiatryczne

  Jakie obowiązki ciążą na lekarzu kierującym osobę na przymusowe leczenie psychiatryczne? Juliusz Duda w opracowaniu zatytułowanym „Ustawa o ochronie zdrowia psychicznego. Komentarz&rdquo

 • Pokrycie kosztów badania wariograficznego

  rzeczywistości to sprawa przedstawia się podobnie. Mianowicie, może Pan złożyć wniosek dowodowy o skierowanie świadka na badanie psychiatryczne lub psychologiczne, lecz warto pamiętać, że (...)

 • Środki dowodowe w postępowaniu karnym

  . ust. 1 pkt 2 ustawy o ochronie danych osobowych - przepis ustawy zezwala na przetwarzanie danych osobowych). Badanie na wariografie w polskiej procedurze karnej jest wykluczone jeżeli badanie

 • Badanie psychiatryczne

  . badanie psychiatryczne, postępowanie karne, postępowanie przygotowawcze, biegły, lekarz psychiatra, zadawanie pytań, materiały końcowe

 • Odmowa badań na zawartość alkoholu

  prawo w przypadku braku zgody badanego użyć przymusu. zawartość alkoholu we krwi, odmowa badania, uprawnienia Policji, przymusowe badanie

 • Skierowanie na przymusowe leczenie

  jakich okolicznościach może zostać ubezwłasnowolniony? Skutki ubezwłasnowolnienia leczenie, przymusowe, skierowanie, choroba psychiczna, osoba, szpital, sąd opiekuńczy, lekarz, zawiadomienie

 • Badanie psychologiczne nauczyciela

  lekarskie, nauczyciel, badanie kontrolne, pracownicze

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • przymusowe badania psychiatryczne

  Mój kolega miał kolizje firmowym samochodem, i po tym zdarzeniu pracodawca wysłał go na badanie psychiatryczne. Jakie ma to uzasadnienie w przepisach (...)

 • zlozenie zeznan. przymusowe leczenie

  Witam! moj ojciec jest osoba chora psychicznie ( nie orzekl tego psychiatra). od jakichs dwoch lat jego zachowanie bardzo sie zmienilo, zaczal moja rodzine (...)

 • konkubinat a przymusowe leczenie

  Witam, Czy konkubentka może wysłać na przymusowe leczenie psychiatryczne konkubenta? Na przymusowe leczenie psychiatryczne może wysłać tylko sąd. (...)

 • Ubezwłasnowolnienie

  Mam problem - moja siostra jest anorektyczką i alkoholiczką (choć to podobno niemożliwe). Nie chce poddać się żadnej formie leczenia. Jest to osoba (...)

 • Uznanie dziecka

  Mam dziecko z mężatką. Z urzędu dziecko otrzymało nazwisko męża matki. Co mamy zrobić aby dziecko zostało prawnie uznane za moje? (piotr) Jestem (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane