Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak polskie miasta wydają pieniądze na promocję? Wielka kontrola NIK

  identyfikowane z miastem. W dwóch miastach - Łodzi i Piotrkowie Trybunalskim - wyłoniono z kolei wykonawców zamówień (na sumę 5,5 mln) z naruszeniem zasady zachowania uczciwej (...)

 • Zajmowanie lokalu bez tytułu prawnego

  Zakładu Karnego i tam mam się zwrócić z wnioskiem, co też uczyniłam. Odpowiedź była negatywna; UM powołał się na art 94 ustawy z dnia 26 kwietnia 1996r. o Służbie Więziennej (...)

 • Bonifikata a sprzedaż mieszkania

  środki uzyskane z jego sprzedaży przeznaczone zostaną w ciągu 12 miesięcy na nabycie innego lokalu mieszkalnego albo nieruchomości przeznaczonej lub wykorzystanej na cele mieszkaniowe. (...)

 • Opinia prawna na temat przydzial na mieszkanie z um katowice

  Nie szukaj dłużej informacji na temat przydzial na mieszkanie z um katowice, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Prawo do najmu i wykupu mieszkania komunalnego

  wypowiedzieć z zachowaniem terminów ustawowych, chociażby umowa najmu była zawarta na czas oznaczony. W razie wypowiedzenia stosunku najmu przez niektóre z tych osób (...)

 • Samowolna rozbudowa w latach 80-tych

  zastosowanie przepisy ustawy z dnia 24 października 1974 r. Prawo budowlane. W ustawie tej sankcją za przeprowadzenie budowy bez odpowiedniego pozwolenia na budowę była rozbiórka obiektu, z (...)

 • Umowa zobowiązująca do przeniesienia własności

  sporządzono umowę  zobowiązującą do przeniesienia własności nieruchomości. Został w niej zawarty warunek zawieszający - jeżeli UM nie skorzysta z prawa pierwokupu. Jeżeli pomiędzy (...)

 • Ulga meldunkowa a mieszkanie nabyte w 2004 r.

  Mam pytanie dotyczące tzw. ulgi meldunkowej. Moja żona kupiła w styczniu 2004 roku od UM w Brzesku (Małopolskie) mieszkanie komunalne (na własność). Następnie w lutym 2008 roku sprzedała (...)

 • Spadek a doliczanie darowizn

  między zstępnymi i małżonkiem, spadkobiercy ci są wzajemnie zobowiązani do zaliczenia na schedę spadkową otrzymanych od spadkodawcy darowizn, chyba że z oświadczenia spadkodawcy lub z (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • Rozwód, rozdzielność, podział majątku

  Czy w przypadku ustanowienia przez małżonków roździelności majątkowej, w przypadku następującego później rozwodu i wystpienia przez jednego z (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

  Szanowni Państwo, zauważyłem, że stale przewija się przez to forum ten sam temat. Ponieważ jestem ojcem dwojga dzieci, które niezmiernie kocham (...)

 • dzial spadku po 10 latach

  Witam serdecznie. Mam taki problem. 10 lat temu zmarl moj ojciec w 1999r. Rodzice byli po rozwodzie. Odziedziczylam po nim wklady mieszkaniowe. Zlozylam (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane