Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kasy fiskalne jeszcze poczekają...

  miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiło w pierwszym kwartale 2006 r. przekroczenie kwoty obrotów w wysokości 40 000 zł, z działalności polegającej na sprzedaży (...)

 • Tydzień pracy od środy do niedzieli

  całodobową opiekę, zakładach prowadzących działalność w zakresie kultury, oświaty, turystyki i wypoczynku, w stosunku do pracowników zatrudnionych w systemie czasu (...)

 • Ekwiwalent za odzież dla pracownika biurowego

  treści powyższego przepisu wynika pracodawca ma obowiązek dostarczyć pracownikowi odzież i obuwie robocze, jednak nie w każdym bezwzględnie przypadku, bowiem szczegółowe określenie rodzajów odzieży (...)

 • Porada prawna na temat przydział odzieży ochronnej dla pracowników w gastronomii

  Nie szukaj dłużej informacji na temat przydział odzieży ochronnej dla pracowników w gastronomii, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • „Wspólne zaangażowanie na rzecz zatrudnienia" - Komisja inicjuje nową strategię ograniczającą wpływ kryzysu na zatrudnienie

  dla osób poniżej 25 roku życia oraz trzech miesięcy dla osób powyżej 25 roku życia. EFS powinien wspierać dążenia do osiągnięcia wymienionych celów w ramach programu „nowy (...)

 • Definicja obiektu użyteczności publicznej

  , obsługi pasażerów w transporcie kolejowym, drogowym, lotniczym, morskim lub wodnym śródlądowym, oraz inny budynek przeznaczony do wykonywania podobnych funkcji. Jednocześnie zastrzeżono, (...)

 • Archiwizacja dokumentów pracowniczych

  . Dokumentacja osobowa i płacowa pracowników, niezbędna do wyliczania stażu ubezpieczeniowego, wysokości emerytur, kapitału początkowego, a także do kontroli stanu indywidualnych kont ubezpieczonych (...)

 • Bezprawie znajdzie finał w prokuraturze

  szkodliwych dla zdrowia w środowisku pracy; w malarni, gdzie znajdowała się kabina lakiernicza, przechowywano w ilościach przekraczających dzienne zużycie, materiały lakiernicze (...)

 • Polskie więzienia będą, jak w Norwegii?

  wdrażanie systemów komputerowych, przydział alokacji budżetowych oraz opracowywanie projektów legislacyjnych odnoszących się do sądów). - Wyrażamy nadzieję, że współpraca realizowana w (...)

 • Mandat za bombki

  , srebrzalni, pakowalni, przed bezpośrednim napływem powietrza z zewnątrz brak dokumentacji technicznej dla użytkowanych palników gazowych w dmuchalni oraz instalacji gazowej wykorzystywanej w (...)

 • Zakup środków czystości przez pracodawcę

  własnej odzieży i obuwia, należy mu się ekwiwalent pieniężny w wysokości aktualnych cen tych rzeczy. praca, bhp, odzież, ekwiwalent, pracodawca, pracownik, urządzenia sanitarne, środki czystości

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

  Mam stały meldunek (od niedawna) w mieszkaniu komunalnym,w którym głownym najemcą jest moja babcia. czy administacja ma prawo wysiedlić mnie po śmierci (...)

 • umowa o dzieło a wypłata

  Witam wszystkich Mam pytanie- zawarłem umowę o dzieło ( nie pamiętam treści umowy, bo kopi nie dostałem) pracowałem jako szlifierz ze stawką 14zł/godz. (...)

 • Praktyczna nauka zawodu

  Moje pytanie dotyczy praktycznej nauki zawodu w charakterze sprzedawcy i co za tym idzie praktyk w sklepie. Wiem, że to jest zatrudnienie młodocianej (...)

 • Mieszkanie policyjne

  Witam ! Chciałbym prosic o porade w pewnej sprawie, a wygląda ona tak: Moj ojciec 40 lat temu dostał służbowe mieszkanie od policji, niestety ostatnio (...)

 • Ubiór dla pracowników i pracodawców , a przychody

  Czy zakup ubiorów dla pracowników i pracodawców stanowi koszt uzyskania przychodów? Wydatki na zakup odzieży mogą stanowić koszty uzyskania przychodu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane