Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Dokumentacja medyczna w przychodni

  przyznania przez sąd odpowiedniej kwoty tytułem zadośćuczynienia za doznaną krzywdę na podstawie art. 19a ust.1 Ustawy z zakładach opieki zdrowotnej. dane osobowe, dokumentacja medyczna, przychodnia, (...)

 • Zwrot wycofanego z obrotu towaru

  W lutym przychodnia lekarska zakupiła partię szczepionek, które jak się potem okazało są wadliwe i zostały zarządzeniem Głównego Inspektora Farmaceutycznego wycofane z obrotu. Szczepionki zostały

 • Reklamacja usługi medycznej

  przychodnia odmówiłaby dokonania tych poprawek albo w odpowiednim czasie nie dokonalibyście Państwo takich poprawek. Odpowiedni czas to niepozostawanie „w zbędnej zwłoce”, czyli de facto (...)

 • Porada prawna na temat przychodnia

  Nie szukaj dłużej informacji na temat przychodnia, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Więcej pieniędzy na zdrowie

  , terapia, ochrona zdrowia, przychodnia, lekarz, fundusz zapasowy, NFZ

 • Plany wprowadzenia podstawowego zabezpieczenia szpitalnego (tzw. sieci szpitali)

  zabezpieczenie szpitalne, sieć szpitali, szpital, leczenie, zdrowie, lekarz, pacjent, SOR, przychodnia

 • Tego żądaj od lekarza. Nie może odmówić

  sobie ich obecności podczas badania lub zabiegu, to lekarz musi ich wyprosić z gabinetu – potwierdza rzeczniczka opolskiego NFZ. prawa pacjenta, pacjent, szpital, przychodnia, lekarz

 • Czas pracy pracowników zakładów opieki zdrowotnej

  zdrowotnej, lekarze, pielęgniarki, zoz, personel medyczny, pracownie radiologiczne, szpital, klinika, przychodnia

 • Firmy ubezpieczeniowe z informacjami o stanie zdrowia klienta

  ubezpieczeniowej wystąpić jednak może jedynie upoważniony przez nią lekarz i tylko za pisemną zgodą samego zainteresowanego. Szpital bądź przychodnia ma dwa tygodnie na to, by dostarczyć wymagane (...)

 • Mniej lekarzy w nocy i święta. Będzie tłok

  Lekarzy Rodzinnych oraz szefowa dużego szczecińskiego NZOZ Przychodnia Medycyny Rodzinnej. Według niej najbardziej stracą pacjenci w rozległych wiejskich powiatach, gdzie zaludnienie jest niskie. &ndash

 • Dostęp ubezpieczyciela do informacji medycznej

  ustawy o zakładach opieki zdrowotnej (np. szpital, przychodnia itp.), które udzielały świadczeń zdrowotnych ubezpieczonemu lub osobie na rzecz której ma zostać zawarta umowa ubezpieczenia

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • regulamin-tak pracuje przychodnia lekarska

  Witam, proszę o potwierdzenie czy taki zapis regulaminu jest zgodny z prawem? Jest to regulamin elektronicznej rejestracji pacjenta jednej z przychodni (...)

 • Przychodnia nie chce wydać wyników badań

  Witam. Nie wiem czy założyłem temat w odpowiednim dziale, w razie czego proszę o przeniesienie. Sprawa wygląda tak: miałem robione badanie, lekarz (...)

 • odwieszenie wyroku a pobyt za granica

  Witam. W roku 2005 dostałem za rozboj/kradziez telefonu wyrok w zawieszeniu 2 lata na 5 do tego kurator. W 2008 roku wyjechałem za granice i od tamtego (...)

 • początek choroby Renta

  Pozwolę sobie poinformować, że art. 57 ustawy o emeryturach i rentach z FUS znam cały, natomiast czego nie wiem. Otóż w 24 roku życia będąc na (...)

 • lekarz podczas urlopu

  Czy będąc na urlop[ie mogę skorzystać z miejscowego szpitala? Czy tamtejszy lekarz ma prawo mnie odprawić, twierdząc że jestem z innego województwa? (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane