Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Czechy rozpoczynają przewodnictwo w Unii

  energetycznemu.Po trzecie - miejsce Europy w świecie. Tu nacisk ma być położony na przyspieszenie negocjacji członkowskich z krajami zachodnich Bałkanów, zwłaszcza z Chorwacją, którą Praga widzi (...)

 • Francja rozpoczyna przewodnictwo w UE naznaczone irlandzkim "nie"

  Irlandczyków w spokoju, by znaleźli wyjście z sytuacji. Lecz ponowne renegocjacje nowego traktatu są nie do wyobrażenia, więc trzeba kontynuować ratyfikację (w pozostałych krajach (...)

 • Topolanek w PE: Europa bez barier, Europa zasad

  terytorialnie dostawców, ulepszenia w zakresie odnawialnych źródeł energii oraz stworzenia zjednoczonego, wewnętrznego rynku energii w UE, który pozwoli na solidarność w sytuacjach (...)

 • Porada prawna na temat przewodnictwo w ue

  Nie szukaj dłużej informacji na temat przewodnictwo w ue, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Będzie Pełnomocnik ds. Prezydencji w UE

  University of Hull w Wielkiej Brytanii, a także Kolegium Europejskie w Natolinie. W latach 1998-2000 pracował w gabinecie politycznym ministra spraw zagranicznych jako asystent profesora (...)

 • Termin polskiej prezydencji w UE nie ulegnie zmianie

  wizytę w Kopenhadze. Celem wyjazdu były konsultacje ze stroną duńską w sprawie przygotowań do Prezydencji w Radzie UE w ramach tria Polska-Dania-Cypr. Według szefa UKIE (...)

 • Czechy na czele

  gospodarczej.Czechy przewodniczą UE Przewodnictwo Czech w UE: twarze kampanii Zadaj pytanie   Źródło: Komisja Europejska - http://ec.europa.eu Republika Czeska, przewodnictwo (...)

 • Priorytety Prezydencji francuskiej (lipiec-grudzień 2008)

  ;dło: www.ukie.gov.pladres strony internetowej: www.eu2008.fr przewodnictwo w UE, prezydencja w Radzie Unii Europejskiej, Prezydent Francji Nicolas Sarkozy, Francja

 • Mirek Topolanek przewodniczącym Unii Europejskiej

  , w 1994 r. wstąpił do założonej przez liberalnego ekonomistę Vaclava Klausa ODS.W wieku 40 lat został najmłodszym członkiem czeskiego Senatu, w 1988 r. przewodniczącym frakcji senackiej ODS, (...)

 • 2009 Europejski Rok Kreatywności i Innowacji

  , francuski reżyser pochodzenia rumuńskiego. W ramach obchodów Komisja Europejska i czeskie przewodnictwo w UE przewidują liczne kampanie informacyjne, debaty oraz inicjatywy na szczeblu (...)

 • Inauguracja projektu promującego politykę równouprawnienia

  ;Chcemy zobaczyć, jak to u nas jest z molestowaniem w pracy, z mobbingiem itp. Bo lepiej zapobiegać, niż leczyć" - dodała. Ksieniewicz przypomniała, że w 2011 roku Polska obejmie przewodnictwo (...)

 • Szczyt UE: trzeba ratować miejsca pracy

  wsparcia udzielanego osobom zakładającym nowe firmy.Szczytowi w Pradze przewodniczył czeski rząd - Czechy sprawują obecnie przewodnictwo w Radzie UE. Udział w rozmowach (...)

 • Rada Ministrów przyjęła program przygotowań do Prezydencji

  instytucjami europejskimi w kolejnych latach. Pomoże też w stworzeniu wizerunku Polski, jako państwa nowoczesnego i skutecznego, ważnego gracza w UE. Polska stanie na czele Rady (...)

 • Priorytety czeskiej prezydencji w Unii Europejskiej

  pierwszej połowie roku Czesi chcą zorganizować unijny szczyt z krajami objętymi Partnerstwem Wschodnim. Czeskie przewodnictwo spotkało się z różnym przyjęciem w Unii. Przypada ono na trudny (...)

 • Spotkanie z prezydentem Sarkozym

  świecie,- polityka monetarna UE,- konflikt w Gruzji i jego wpływ na stosunki gospodarcze,- system instytucjonalny w UE i czekające go zmiany (wybory do Parlamentu Europejskiego; los (...)

 • Polska przejmuje przewodnictwo w Grupie Wyszehradzkiej

  priorytetowe w obszarach, na których w najbliższym czasie ma skupiać się społeczność europejska: zintegrowany pakiet działań w obszarze energii i zmian klimatu oraz problemy (...)

 • Konkluzje Rady Europejskiej 15 i 16 października 2008 r.

  . Szefom rządów krajów członkowskich UE udało się uchwalić pakt o imigracji i azylu oraz deklarację w sprawie wspólnego europejskiego planu działania państw (...)

 • Priorytety europejskiego biznesu na okres czeskiej prezydencji

  uboczne mogą pojawić się w realizacji priorytetów, jakie przyjęła Czeska Prezydencja. Przykładowo, 5 mld euro, które mają pokryć wydatki związane z realizacją nowych projektów (...)

 • Rezolucja w sprawie konfliktu w Strefie Gazy

  osiągnięcie pokoju. Jednak najważniejsze w tym momencie jest to, aby możliwe było przemieszczanie się w regionie i dostarczenie pomocy humanitarnej dla ludności palestyńskiej w Strefie (...)

 • Parlament o konflikcie w Strefie Gazy

  Rada oraz Komisja Europejskia przedstawiły posłom stanowisko w sprawie tragicznego i trwającego konfliktu w Strefie Gazy.  Oprócz zaprzestania użycia ognia, najważniejsza jest w tym (...)

 • Czekając na Irlandię, UE będzie kontynuować ratyfikację Traktatu z Lizbony

  - wskazało, że ostatecznym terminem dla UE na przyjęcie Traktatu są wybory do Parlamentu Europejskiego w czerwcu przyszłego roku."Dziś nie ma w UE ani jednego przywódcy, (...)

 • Emerytura a praca za granicą

  systemów zabezpieczenia społecznego w stosunku do pracowników najemnych, osób prowadzących działalność na własny rachunek oraz do członków ich rodzin (...)

 • Fair play w internecie?

  Europejskiej. Ustanowiono w niej solidne zabezpieczenia dla użytkowników, z których jasno wynika, że w całej Europie korzystanie z istniejących utworów do celów (...)

 • Jaka ma być nowa wspólna polityka wizowa UE?

  postępów w realizacji Europejskiego programu w zakresie migracji Załącznik 1 — Fundusz powierniczy UE dla Afryki Załącznik 2 — Instrument Pomocy dla Uchodźców (...)

 • Zagraniczne podróże ze zwierzętami

  paszportu lub numeru microczipu. UWAGA: w przypadku niekomercyjnego przemieszczania w UE psów, kotów i fretek w liczbie większej niż 5 sztuk zwierzętom, (...)

 • Jaki będzie budżet UE na 2020 r.?

  ;Zestawienie informacji – Przegląd wyników programów - Wniosek Komisji dotyczący następnego długoterminowego budżetu UE - Budżet UE w skrócie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Malzenstwo z cudzoziemcem

  1. Chce zawarzec zwiazek malzenski z cudzoziemcem (Wlochem), jakie prawo bedzie w tym przypadku obowiazujace, polskie czy wloskie? 2. Czy zalezy to od (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • VAT-25

  Witam, Zakupiłem motocyl w Stanach Zjednoczonych, motocyl przyszedl w kontenerze do Gdyni, nastepnie zostal oclony w Niemczech, gdzie zostało zapłacone (...)

 • VAT a sprzedaż z Polski do Szewcji?

  Witam! Mam pytanie, jak rozwiązać kwestię podatku VAT w następującej sytuacji: I wersja sp. z o.o. (czynny podatnik VAT) II wersja osoba fizyczna (...)

 • obcokrajowiec grozi

  Witam, Problem który chciałbym opisać ma swoją historię i jest dość nietypowy. Jakiś czas temu razem z dziewczyną oraz jej koleżanką przebywaliśmy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane