Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Umowa przewozu osób i rzeczy

  zepsucie albo gdy przechowanie wymaga kosztów, na które nie ma pokrycia, przewoźnik może ją sprzedać. POSŁUGIWANIE SIĘ OSOBĄ TRZECIĄ - przewoźnik może oddać przesyłkę do (...)

 • VI - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 720 - art. 834)

  naprawienie szkody, jeżeli przeszkoda była następstwem okoliczności, za które przewoźnik ponosi odpowiedzialność. Art. 784. Przewoźnik powinien zawiadomić niezwłocznie odbiorcę o (...)

 • System monitorowania drogowego przewozu towarów

  Francji do Estonii. W tej sytuacji wszystkie obowiązki leżą po stronie przewoźnika. Przewoźnik musi dokonać zgłoszenia w następujący sposób. Przewoźnik jest obowiązany przesłać (...)

 • Porada prawna na temat przewoźnik

  Nie szukaj dłużej informacji na temat przewoźnik, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jakie masz prawa podróżując samolotem?

  . NA" TRZECIEJ STRONIE PRZECZYTASZ, CO ZROBIĆ GDY PRZEWOŹNIK NIE CHCE WYPŁACIĆ ODSZKODOWANIA Spałeś na lotnisku bez posiłku? Złóż reklamację Jeśli przewoźnik nie udzieli nam opieki (...)

 • Odszkodowanie od przewoźnika lotniczego za odwołanie/opóźnienie lotu

  dodatkowych opłat z tego tytułu. Jednakże może się zdążyć sytuacja, że przewoźnik umieści pasażera w klasie niższej niż ta na którą został wykupiony bilet. W takim przypadku przewoźnik (...)

 • Zagubienie bądź zniszczenie bagażu przez linie lotnicze

  zniszczenia czy też utraty bagażu, a nasze odszkodowanie będzie sięgać tej właśnie sumy, bez względu na rzeczywistą stratę. W przypadku zabrania wartościowych przedmiotów na pokład, przewoźnik (...)

 • Przewoźnik odpowie za spóźnienia

  Madejski, e-prawnik.pl przewoźnik, przewóz osób, odszkodowania, roszczenie, autobusy, pociągi, spóźnienia, prawo przewozowe

 • Zmiany w systemie monitorowania przewozu SENT

  nakładane kary pieniężne (art. 19 ustawy zmieniającej).    system monitorowania przewozu, SENT, przewóz, transport, pojazd, kolej, drogowy, kolejowy przewóz towarów, towar, przewoźnik

 • Rozkłady jazdy po nowemu

  drogowy, kolejowy, przystanek, dworzec, przewoźnik, przewozy osób i przesyłek, rozkłady jazdy

 • Odmowa przyjęcia przesyłki przez przewoźnika

  W jakich przypadkach przewoźnik może odmówić przyjęcia przesyłki od nadawcy? Zgodnie z ustawą Prawo przewozowe: Art. 42. 1. Przewoźnik może odmówić przyjęcia do przewozu rzeczy, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane